Carlo Ancelotti překonal Zinedina Zidaneho. Trenér Realu Madrid přidává trofeje v rychlém tempu

Carlo Ancelotti překonal Zinedina Zidaneho. Trenér Realu Madrid přidává trofeje v rychlém tempu
Carlo Ancelotti vítězství na MS klubů (zdroj: realmadrid.com)

Vítězství na mistrovství světa klubů FIFA bylo pro Carla Ancelottiho devátou oficiální trofejí, kterou získal na lavičce Realu Madrid. Současný trenér Bílého baletu získává titul v průměru jednou za 23,2 zápasů a v tomto ohledu překonal Zinedina Zidaneho, jehož rekord je 23,9.

Měsíce ubíhají a Carlo Ancelotti pokračuje v psaní svého příběhu v Realu Madrid. Ital je skutečný stroj na vyhrávání pohárů, jak ukazují statistiky z jeho první i druhé etapy na lavičce Los Blancos. Ve svých dvou premiérových sezónách na Santiago Bernabéu získal Carletto celkem čtyři trofeje a dalších pět přidal po svém návratu do Madridu v roce 2021.

Třetí v pořadí

S devíti oficiálními tituly na kontě je 63letý trenér třetím nejúspěšnějším trenérem v historii Realu Madrid. Ital díky výhře v Maroku předstihl Luise Molownyho (osm trofejí jako trenér Los Blancos) a výše jsou v této historické klasifikaci pouze Zinedine Zidane (11) a Miguel Muñoz (14).

V tuto chvíli je Ancelotti na třetím místě, ale za zmínku stojí, že ze tří zmíněných přidává nové poháry do klubové vitríny s největší frekvencí právě Carletto. K zisku devíti trofejí potřeboval v Madridu celkem 209 zápasů, což znamená, že vyhrává trofej v průměru jednou za 23,2 utkání.

V tomto ohledu je před Zidanem, jehož skóre bylo 23,9. Ital se navíc může pochlubit i lepší efektivitou než takoví trenéři jako Miguel Muñoz (43,2), Vicente del Bosque (35,1), Leo Beenhakker (32,8) nebo José Mourinho (59,3).

Tři trofeje ve hře

Třiašedesátiletý trenér by si v letošní sezóně mohl vylepšit statistiky. Merengues odehrají v aktuální soutěži minimálně 22 zápasů a v lepším případě se toto číslo může zvýšit až na 28. Tým se stále nevzdává v boji o obhajobu ligového titulu a brzy ho čeká semifinále Copa del Rey a odehraje svůj první zápas ve vyřazovací fázi Ligy mistrů.

Ital je přitom (téměř) nejúspěšnějším trenérem co do vítězství v historii Realu Madrid se 152 vítězstvími ve 209 zápasech se může pochlubit výsledkem 72,7 %. V tomto ohledu jsou za ním i José Mourinho (71,9 %), Zizou (65,4 %), Miguel Muñoz (59 %) a Vicente del Bosque (54,1 %). Lepší je pouze Manuel Pellegrini se 75 %, ale nutno zdůraznit, že v Madridu strávil pouze jednu sezónu, během níž tým odehrál 48 zápasů a nezískal ani jeden titul.

Zbyněk je redaktorem webu Bilybalet.cz. Realu Madrid fandí 20 let, od střídání a skvělého výkonu San Ikera ve finále LM. Specializuje se na články o financích Los Blancos a Castillu. Je také otcem ligového dorostence a má tak blízko k mládežnickému fotbalu.


Zdroj: as.com

Přidat komentář

Související články

El Confidencial: Islámský stát nabádal k útokům na hráče a fanoušky Realu Madrid
Mužstvo

El Confidencial: Islámský stát nabádal k útokům na hráče a fanoušky Realu Madrid

Příslušníci španělské Guardia Civil oznámili, že rozbili buňku nadace I’lam, která se podílí na propagandě takzvaného Islámského státu. Mezi nalezenými…
Otazníky v defenzivě. Jaké bude složení stoperů pro příští sezónu?
Mužstvo

Otazníky v defenzivě. Jaké bude složení stoperů pro příští sezónu?

Žádné rozhodnutí zatím nepadlo. Před novou sezonou 2024/25 mají jistá místa Rüdiger a Militão, vedle nich se objevují jména Nacha,…
První rok Juda Bellinghama
Mužstvo

První rok Juda Bellinghama

V pátek to byl přesně rok od chvíle kdy Real Madrid oznámil příchod Juda Bellinghama. Anglický záložník ve své premiérové sezóně…
Relevo: Alaba chce v říjnu dosáhnout optimální formy
Mužstvo

Relevo: Alaba chce v říjnu dosáhnout optimální formy

David Alaba utrpěl 17. prosince loňského roku zranění kolena, ale termín jeho návratu na hřiště je stále obtížné určit. Přestože…