Carlo Ancelotti: Pokusíme se najít nový systém. Camavinga bude hrát v záloze

Carlo Ancelotti: Pokusíme se najít nový systém. Camavinga bude hrát v záloze
Carlo Ancelotti (zdroj: realmadrid.com)

Trenér Realu Madrid Carlo Ancelotti vystoupil na první oficiální tiskové konferenci po začátku přípravy na novou sezonu. Před americkým turné, během kterého odehraje Bílý balet čtyři přípravné zápasy, mluvil především o možném novém systému.

Novinář Guillermo Rai z portálu The Athletic napsal, že byli on i jeho kolegové před tiskovou konferencí požádáni, aby se neptali na nové posily a působení Carla Ancelottiho u brazilské reprezentace. Většina otázek se tak točila okolo aktuální přípravy.

„Mohla by to být sezona, ve kterém budeme hrát jiným systémem. Nesmíme zapomínat na to, co nám přineslo v minulých letech úspěchy, ale musíme najít nový styl. Budeme ho zkoušet hlavně na turné, které bude zásadní částí naší přípravy,“ prozradil na úvod Ancelotti.

O změně rozestavení a stylu hry už se spekuluje delší dobu. Real má totiž obrovsky nabité pozice ve středu zálohy, naopak na křídlech taková konkurence nepanuje. „Když jsem začínal trénovat, měl jsem daný systém a nepřizpůsoboval jsem se hráčům. To byla chyba. Hráči se musí cítit dobře v systému, ve kterém hrají. Přizpůsobil jsem se a stále přizpůsobuji,“ pokračoval zkušený kouč.

Ancelotti byl dotázán také na pozici Eduarda Camavingy. „Hrál na levé straně obrany v nouzové situaci kvůli Mendyho zranění. Ferland už je ale v pořádku a navíc přišel Fran García. Camavinga je záložník s velkou kvalitou a potenciálem, takže myšlenka je, aby hrál krajního středního záložníka nebo defenzivního záložníka,“ popsal italský trenér.

Novináře zajímala pochopitelně také osoba Jude Bellinghama. „Bellingham je mladý hráč, který se odlišuje od našich ostatních záložníků. Jsme moc rádi, že je v našem týmu a povznáší ho. Velmi tvrdě pracuje a chce se učit. Měl drobné problémy s kolenem, ale už je v pořádku a bude hrát přípravné zápasy,“ potěšil fanoušky Ancelotti.

Podvinho je zakladatelem webu BilyBalet.cz. Realu Madrid fandí už od roku 2002, několikrát ho viděl v akci na Bernabéu i jinde v Evropě. Sám celý život hraje fotbal, v mládeži působil i ve Slavii Praha. Má za sebou také angažmá v deníku Sport, kde působil čtyři roky jako novinář. Aktuálně je fotbalovým trenérem.


Zdroj: realmadrid.com

1 Komentářů

  • Avatar

    Zaujimave ako to posklada. Teraz nam odislo 30 golov za sezonu a nemame za neho nahradu. Ked to da na 3 zaloznikov, daktori si pri jeho rotovani nezahraju. Je tam dost kvalitnych hracov do zalohy. Na 4 zaloznikov zase nie je miesto pre hrotoveho utocnika. Priorita je kanonier.

    1
    0

Přidat komentář

Související články

Endrick: S Madridem napíšeme velkou historii
Mužstvo

Endrick: S Madridem napíšeme velkou historii

Endrick se zúčastnil akce pořádané značkou New Balance, s níž je spojován. Hovořil mimo jiné o Realu Madrid. „Tyhle boty…
KOMENTÁŘ: Potřebuje Real posílit, aby přežil v sedmi soutěžích? Ano, je třeba přivést stopera
Mužstvo

KOMENTÁŘ: Potřebuje Real posílit, aby přežil v sedmi soutěžích? Ano, je třeba přivést stopera

Pro Real Madrid to je, prozatím, vynikající letní přestupové okno. Především proto, že se mu po letech čekání konečně podařilo…
MARCA: Mendy je blízko prodloužení smlouvy s Realem Madrid!
Mužstvo

MARCA: Mendy je blízko prodloužení smlouvy s Realem Madrid!

Podle José Félixe Díaze z deníku MARCA je prodloužení smlouvy Francouze Mendyho blízko realitě. Zajištění situace levého obránce bylo jednou…
Zaplatí se Mbappého přestup z prodeje dresů? Odborník vyvrací letitý mýtus
Mužstvo

Zaplatí se Mbappého přestup z prodeje dresů? Odborník vyvrací letitý mýtus

Zájem o dresy Kyliana Mbappého je obrovský, ale zaplatí se Francouzův přestup, nebo dokonce jeho plat? Kylian Mbappé se již…