Carlo Ancelotti na vrcholu trenérského Olympu. Nikdo nemá tolik vítězství jako on

Carlo Ancelotti na vrcholu trenérského Olympu. Nikdo nemá tolik vítězství jako on
Carlo Ancelotti

I když je Carlu Ancelottimu 63 let, vyhrávat ho nikdy neomrzí. Carletto se stal prvním trenérem, který vyhrál čtyři Ligy mistrů a jediným, který vyhrál šampionát ve všech pěti nejsilnějších ligách.

Po triumfech v Serii A, Premier League, Ligue 1 a Bundeslize mu chybělo jen vítezství v La Lize. Loňská sezóna a španělská liga podlehla jeho nadvládě. Všechny tyto úspěchy udělaly z Ancelottiho trenéra s nejvyšším počtem vítězství v 21. století s přihlédnutí k zápasům v nejsilnějších ligách starého kontinentu a v mezinárodních soutěžích.

Na vrchol

Carlo zahájil letošní sezónu na druhém místě. S 603 vítězstvími byl za Arsènem Wengerem. Nicméně 39 výher umožnilo Italovi dostat se do vedení s 618 výhrami. Ancelotti také vyhrál 20., 21. a 22. trofej v kariéře.

Tím se v tomto ohledu vyrovnal José Mourinhovi. Před ním je pouze Guardiola, který posbíral 31 trofejí. Pep a Mourinho jdou proti sobě i v počtu jednotlivých výher. První z nich má 563, druhý 573.

Oba by předběhl Sir Alexe Ferguson, ale k jeho škodě existuje kritérium, které zohledňuje úspěchy pouze z tohoto tisíciletí. Za poškozeného bychom však mohli považovat i The Special One, protože zápasy v portugalské lize se nepočítají. Top 10 uzavírají Klopp (454), Benítez (439), Emery (415), Pellegrini (387) a Simeone (349).

Carlo Ancelotti, počet vítězství

V procentuálním vyjádření je opět ve vedení Guardiola se 74 % vyhraných zápasů ze 759, následuje Ferguson (64,9 % ze 757 zápasů), Mourinho (62,1 % / 923) a Ancelotti (60,4 % / 1023). Žádný z ostatních trenérů nepřekročil hranici 60 %.

Lví podíl na této Carlově bilanci má Miláno, kde na lavičce seděl 420 krát za sedm sezon. V minulé sezóně však Itál potvrdila, že jeho svazek s Realem Madrid je synonymem úspěchu. S Milanem vyhrál celkem osm pohárů, s Realem – sedm za tři roky práce.

Ve španělském hlavním městě Carletto také dosáhl svého nejvyššího procenta výher – 73,1 %. Lepší bilancí se může pochlubit pouze Pellegrini – 75 % v sezóně 2009/10. Ancelotti nikdy nevyhrál tak často v žádném jiném klubu.

V Bayernu byl jeho výsledek o něco horší, tedy 71,7 %. V PSG to bylo 63,3 %, Chelsea 62,4 %, Milán 59,9 %, Juventus 55,3 %, Neapol 52 %, Parma 48,3 % a Everton 46,3 %. Ve 21. století nikdo nevyhrál tolik zápasů jako Carlo. Real Madrid se pro něj stal tím nejlepším možným odrazovým můstkem.

Zbyněk je redaktorem webu Bilybalet.cz. Realu Madrid fandí 20 let, od střídání a skvělého výkonu San Ikera ve finále LM. Specializuje se na články o financích Los Blancos a Castillu. Je také otcem ligového dorostence a má tak blízko k mládežnickému fotbalu.


Zdroj: AS.com

Přidat komentář

Související články

Ancelotti vysílá jasné signály. Náhradníky dělí na dvě skupiny
Mužstvo

Ancelotti vysílá jasné signály. Náhradníky dělí na dvě skupiny

V závěrečné fázi sezóny, s jistou budoucností v klubu pro následující ročník, ukazuje italský trenér, že se při svém rozhodnutí drží pevně…
Fabrizio Romano: Arda Güler nepožádal o odchod z Realu Madrid
Mužstvo

Fabrizio Romano: Arda Güler nepožádal o odchod z Realu Madrid

Fabrizio Romano se vyjádřil ke zprávám ze Španělska. Podle jeho informací Arda Güler nepožádal o odchod z Realu Madrid. Arda…
Real překonal hranici 100 vstřelených gólů. Bez Benzemy ho táhne Jude, Vini a Rodrygo
Mužstvo

Real překonal hranici 100 vstřelených gólů. Bez Benzemy ho táhne Jude, Vini a Rodrygo

Díky třem vstřeleným gólům v úterním čtvrtfinále Ligy mistrů proti Manchesteru City se Los Blancos dostali na 101 vstřelených gólů v rámci…
Kapitán bez pásky. Valverde je neoficiálním lídrem týmu
Mužstvo

Kapitán bez pásky. Valverde je neoficiálním lídrem týmu

Fede Valverde byl v úterním utkání skutečným lídrem Realu Madrid. Uruguayec sice na rukou neměl kapitánskou pásku, ale do střetnutí vložil…