Camavingův mimořádně profesionální přístup k přípravě. Francouz nenechává nic náhodě

  Camavingův mimořádně profesionální přístup k přípravě. Francouz nenechává nic náhodě
  Eduardo Camavinga (zdroj: realmadrid.com)

  Eduardo Camavinga je hráčem budoucnosti. Jeho fyzická síla je nad normou. Není to však jen kvůli čisté genetice. Francouz se o sebe stará jako málokdo.

  Mladý záložník je obklopen důvěryhodnými odborníky, kteří nenechávají nic náhodě. Devatenáctiletý mladík využívá nejnovější metody k udržení optimální fyzické kondice. Na začátku každého dne musí ve speciální aplikaci odpovědět na pár personalizovaných otázek.

  Týkají se jeho stavu bezprostředně po probuzení: zda ho něco bolí, zda je unavený nebo zda se cítí přetížený. Výsledky denního průzkumu patří jeho osobnímu trenérovi fyzické přípravy Johanu Franchequinovi a soukromému fyzioterapeutovi Thomasi Serafinovi. Oba specialisté zadají data do Excelu a na jejich základě připraví tréninkový a biologický plán regenerace.

  Franchequin je ve svém oboru uznávaným specialistou, který mimo jiné spolupracuje také s Thomasem Lemarem a Dennisem Appiahem. Věnuje se i olympionikům nebo hráčům jiných týmových disciplín.

  Vysoce odpovědný přístup

  S Camavingou spolupracuje spíše na dálku, ale kromě školení vedených pomocí videohovorů se snaží do Madridu přijet průměrně jednou za dva týdny. Eduardo nepotřebuje, aby nad ním den co den někdo stál s bičem, protože miluje cvičit v posilovně úplně sám. Tráví nad tím mnoho hodin týdně.

  Thomas Serafin je kromě vysoké kvalifikace v oboru fyzioterapie také osteopat. S hráčem Realu Madrid se setkal v Rennes. Serafin byl v podstatě jediný fyzioterapeut, který si Camavinga k sobě pustí. Po přestupu si ho najal jako svého osobního specialistu. Oba žijí pod jednou střechou na předměstí španělské metropole. Serafin se těší naprosté důvěře Eduarda i jeho rodiny. Denní masáže mohou trvat až dvě hodiny.

  Thomas je také tvůrcem Lightbacku, zařízení, které Camavinga používá každý den. Pomáhá mu v prevenci ischias a kýly. Zařízení se snadno používá a napodobuje účinky manuální terapie, ale s větší silou a přesností.

  Během několika minut jsou svaly méně napjaté a pružnější. Díky tomu má hráč při pohybu více lehkosti. Navíc pozitivně ovlivňuje pohyblivost, koordinaci a snižuje pocit nepohodlí. Lightback se zlepšuje již pět let a je vyvíjen za účasti renomovaných lékařů, sportovců a fyzioterapeutů. Používají jej mimo jiné také Lemar a Edouard Mendy.

  Strava je základ

  Péče o sebe samozřejmě vyžaduje i správný jídelníček. Za jeho vývoj je zodpovědný Javier Fernández Ligero. Stejně jako u ostatních hráčů Los Blancos se stravovací plán řídí pokyny klubu. Jídla připravuje soukromý šéfkuchař Alex Molina. Mezi pokrmy patří především zelenina, ryby, maso, těstoviny a rýže.

  Účinky jsou viditelné pouhým okem. Přestože Camavingova kariéra je stále krátká, od svého přestupu do Realu Madrid byl v podstatě vždy k dispozici. To dokazuje nejen neuvěřitelný fyzický potenciál, ale i přes jeho nízký věk mimořádně profesionální přístup. Eduardo se chce stát vůdčí postavou Bílého baletu a dělá vše pro to, aby toho dosáhl.

  Zbyněk je redaktorem webu Bilybalet.cz. Realu Madrid fandí 20 let, od střídání a skvělého výkonu San Ikera ve finále LM. Specializuje se na články o financích Los Blancos a Castillu. Je také otcem ligového dorostence a má tak blízko k mládežnickému fotbalu.


  Zdroj: relevo.com

  Přidat komentář

  Související články

  Lavička konečně ožila. Po letní očistné kůře jsou náhradníci přínosem pro Real Madrid
  Mužstvo

  Lavička konečně ožila. Po letní očistné kůře jsou náhradníci přínosem pro Real Madrid

  V letošní sezoně se náhradníci konečně podílejí na výsledcích celého týmu. Joselu, Fran García a Brahim Díaz mají úplně jiná…
  Antonio Pintus navštívil NASA. Národní úřad pro letectví a vesmír se zajímal o jeho metody
  Mužstvo

  Antonio Pintus navštívil NASA. Národní úřad pro letectví a vesmír se zajímal o jeho metody

  Národní úřad pro letectví a vesmír (NASA) pozval trenéra fyzické přípravy Realu Madrid do Washingtonu, D.C., aby se seznámil s…
  Prodlouží Carlo Ancelotti s Realem Madrid? Jen blázen by chtěl odejít, řekl
  Mužstvo

  Prodlouží Carlo Ancelotti s Realem Madrid? Jen blázen by chtěl odejít, řekl

  Již nějakou dobu se o tom mluví a pravděpodobně ještě dlouho bude. Dostane Carlo Ancelotti nabídku prodloužení smlouvy od Realu…
  Nečekaně pevná obrana Realu v lize. Lepší čísla měla naposledy v roce 1991
  Mužstvo

  Nečekaně pevná obrana Realu v lize. Lepší čísla měla naposledy v roce 1991

  Před sezonou právem vyděsila fanoušky Realu Madrid zpráva o dlouhodobém zranění brankáře Thibauta Courtoise. Když se k němu po prvním…