Camavinga už by neměl hrát na levé straně obrany, komentuje Relevo

Camavinga už by neměl hrát na levé straně obrany, komentuje Relevo
Eduardo Camavinga a Gundogan (zdroj: realmadrid.com)

Ancelotti prohlásil, že neviděl, že by si fanoušci Realu Madrid po zápase na Etihad Stadium proti Manchesteru City stěžovali. Měl na mysli některými experty kritizovaný defenzivní styl, praktikovaný jeho hráči, aby tak co nejvíce eliminovali nebezpečí ze strany Guardiolových hráčů. Podle stejné úvahy by mohl stejným způsobem vyhodnotit i konečný výsledek El Clásika a hru Eduarda Camavinga. Francouzský univerzál tentokrát na levém kraji obrany trpěl.

Protože byl Mendy dlouho v dobré fyzické kondici, italský stratég Camavingu na pozici levého obránce poměrně dlouho nenasadil. Není to jeho oblíbená pozice. Vždy ale dodal, že na ní nastoupí pokaždé, když to bude trenér Los Blancos potřebovat. Zatímco v minulé sezóně nastoupil na levém bekovi v 17 zápasech, včetně utkání na Etihad proti City (4:0), v této sezóně to bylo pouze v pěti utkáních a pouze v jednom z nich to bylo celých 90 minut. Ve zbylých čtyřech, v nichž hájil tuto část pole, buď nastoupil od začátku a byl střídán, nebo přišel z lavičky.

Proč Carlo vsadil v nedělním El Clásiku na Camavinga? Ze tří důvodů. Ten nejdůležitější byl, že jeho krajan Mendy pociťoval fyzickou únavu z mnoha zápasů, kdy hrál od první do poslední minuty. Zadruhé proto, že nevěřil Franu Garcíovi v tak důležitém utkání, tím spíše, když na této straně měl operovat v dresu Barcelony Lamine Yamal. Zatřetí má velkou důvěru v Eduarda a možná zafungovala i určitá pověrčivost, protože Camavinga změnil průběh zápasu s Barcelonou na Montjuïcu v podzimním utkání.

Tehdy přišel na hřiště místo zraněného Mendyho, v 52. minutě se postavil na levou stranu obrany a od té chvíle Real převzal kontrolu nad děním zápasu. Nejedná se o náhodu. Odtud začal Francouz vytvářet útočné akce. Nepokazil jedinou přihrávku (celkem jich vyprodukoval 27), čtyři odražené míče a šest vyhraných soubojů. Pro hráče Barcelony byl nečitelný a těžko překonatelný. Když Xavi zareagoval a místo Cancela nasadil Lamina Yamala, bylo už pozdě.

V neděli se na Bernabéu stal úplný opak. Tím, kdo řádil na tomto kraji pole, byl Lamine Yamal. Camavinga ho nedokázal zastavit. Problémem Francouze bylo nesprávné postavení. Snažil se zabránit šestnáctiletému mladíkovi v průniku po vnitřní straně, ale ten hrozil spíše z vnější strany. Yamal je navíc sám nepředvídatelný, když má míč u nohy.

Stejně jako se Tchouaméni, ačkoli není čistokrevný stoper, dokáže přizpůsobit hře ve středu obrany, Camavinga se cítí být na kraji omezený. Proto během důležitého zápasu na Montjuicu postupoval spíše směrem do středu hřiště, než aby útočil podél lajny, a v době, kdy byl přímo před Yamalem, už Los Blancos převzali kontrolu nad hrou a jejich akce opakovaně směřovaly k Ter Stegenově brance.

Jestli se Ancelotti může něčím pochlubit, pak je to schopnost dělat věci správně, a neopakovat taktické manévry, které končí špatně. Proto by se nikdo nemohl divit, kdyby si po neděli zapsal: Camavingu už nebudu nasazovat na levé straně obrany… tedy pokud to nebude nezbytně nutné. Navíc tým potřebuje Francouze ve středu pole, kde jeho výkony rostou a ukazuje se jako moderní univerzál, který pokrývá neomezenou plochu hřiště.

A pro případ, že by při čekání na Daviese přišel další den, kdy bude muset Camavinga opět hrát na levé straně obranné řady, neuškodilo by, kdyby mu Lucas Vázquez dal pár užitečných rad na pozici, která mu není vlastní. Dvaatřicetiletý hráč si ještě pamatuje, jak hrál na křídle, než byl přesunut na pravou stranu obrany.


Zdroj: relevo.com

1 Komentářů

  • Avatar

    Raz tam zahrá dobre, inokedy škrípeme zubami. V strede poľa je istejší a môže lepšie využiť svoje silné stránky. Ako núdzová záloha, tam zaskočiť môže, ale isto nemôže byť variant číslo 2. Tam by mal byť momentálne Fran, ktorý potrebuje zbierať skúsenosti.

    1
    0

Přidat komentář

Související články

AS: Stále větší napětí kolem Lunina
Mužstvo

AS: Stále větší napětí kolem Lunina

Budoucnost Andrije Lunina je stále zahalena mlhou nejistoty. Svůj podíl na tom má i osobnost Jorgeho Mendese, portugalského agenta, který…
AS: Leganés ocení Daniho Carvajala
Mužstvo

AS: Leganés ocení Daniho Carvajala

Starosta města Leganés Miguel Ángel Recuenco potvrdil, že po triumfu španělského národního týmu na letošním mistrovství Evropy se uskuteční speciální…
OFICIÁLNĚ: Představeny venkovní dresy pro sezónu 2024/25. Odkazují na La Décimu
Mužstvo

OFICIÁLNĚ: Představeny venkovní dresy pro sezónu 2024/25. Odkazují na La Décimu

Real Madrid představil venkovní sadu dresů pro nadcházející sezónu. Tentokrát se klub rozhodl pro oranžovou barvu. Klub o tom informoval…
Vinícius: Na svůj institut jsem pyšný. Je to sen mé rodiny
Mužstvo

Vinícius: Na svůj institut jsem pyšný. Je to sen mé rodiny

Vinícius se podělil o své pocity po úspěchu charitativního galavečera pořádaného jeho institutem. Přinášíme slova fotbalisty Realu Madrid. „Odpoledne slzy,…