Bude El Toro dalším klenotem z La Fábriky? Raúlův oblíbence naplňuje svůj potenciál 

  Bude El Toro dalším klenotem z La Fábriky? Raúlův oblíbence naplňuje svůj potenciál 
  Álvaro Rodríguez (zdroj: realmadrid.com)

  Álvaro Rodríguez je útočník Castilly, který stále více vyčnívá a jehož velkou oporou je Raúl. Osmnáctiletý hráč vyhrál soutěž s Ikerem Bravem a Juanmi Latasou a brzy bude muset učinit klíčové rozhodnutí o své budoucnosti. 

  „Neříkal jsem to? to jsou slova, která Raúl doufá, že řekne v souvislosti s Álvarem Rodríguezem v nadcházejících letech. Osmnáctiletý útočník je v tuto chvíli největším individuálním tahem trenéra Castilly, který ho sám povýšil přímo do svého týmu z Juvenil C, do kterého přešel z akademie Girony.  

  A přestože je mladý hráč v královských strukturách naprostým začátečníkem a v současnosti hraje s číslem 27, už měl v některých zápasech možnost nastoupit před útočníky jako Juanmi Latasa a Andri Guðjohnsen. Bez velkého humbuku, ale s plnou důsledností se El Toro z La Fábriky začíná prosazovat do základní sestavy.  

  Proč El Toro (Býk)? 

  Především kvůli fyzickým dispozicím, jelikož měří 1,93 metru. V kuloárech Valdebebas můžete slyšet, že ho někteří přirovnávají k doktoru Jekyllovi a panu Hydeovi – v soukromí klidný, až plachý, ale když jde na hřiště, zažije úžasnou proměnu.  

  V žilách mu proudí uruguayská krev, což má bezesporu vliv na jeho bojovný charakter, nevyhýbá se žádnému individuálnímu střetu a plnému nasazení na hřišti. Zároveň se nevyhýbá tvrdé dřině v posilovně, díky které nabírá stále více svalové hmoty. Z profesionálního hlediska se snaží napodobit Erlinga Haalanda a Romelu Lukakua. „Se sny v oblacích, ale nohama na zemi“ – to je jeho motto. 

  Pouze pět gólů 

  Horší efektivita před brankou soupeře je něco z čehož mnozí Álvara Rodrígueze obviňují ze všeho nejvíce. Pravdou však je, že Raúl po něm vyžaduje úplně jiné úkoly než pouhé čekání na příležitost ke střelbě.  

  Útočník má být aktivní a pohyblivý v kombinační hře, má bez obav bojovat o vysoké míče a zároveň chodit co nejčastěji do křídelních prostor. A nutno uznat, že tyto předpoklady fungují, neboť Castilla je aktuálně jen jeden bod od místa zaručujícího přímý postup do druhé ligy.  

  Osmnáctiletý mladík je v hierarchii před Ikerem Bravem, v prvním týmu byl v devíti z posledních jedenácti zápasů. Celkem má odehráno 1105 minut, během kterých vstřelil pět branek. Tu poslední ve včerejším zápase Castilly, kdy zavelel za stavu 0:1 k obratu a vítězství 1:2 nad Fuenlabradou. 

  Loni v létě se Real Madrid se svým klenotem dohodl na prodloužení jeho smlouvy do roku 2027, včetně klauzule o uvolnění ve výši 50 milionů eur. Za Castillu debutoval 8. ledna 2021 a hned skóroval. Pak neudržel emoce a propukl v pláč.  

  Mnozí zdůrazňují, že je to bezprostřední kluk, který neskrývá to, co skutečně cítí. Co mu ještě chybí, aby dostal šanci v prvním týmu Los Blancos? Carlo Ancelotti byl na něj jednou dotázán také v souvislosti s Ikerem Bravem: „Sleduji jejich pokrok a mají skvělé vyhlídky do budoucna. Toto jsou hráči, které důkladně analyzujeme.  

  Uruguay nastupuje na scénu 

  Španělská matka a uruguayský otec, El Toro bude muset brzy učinit klíčové rozhodnutí ohledně své reprezentační budoucnosti. Na výběr bude buď Uruguay, nebo Španělsko. Hlavní trenér Pablo Amo ho již jmenoval do mládežnického týmu La Roja pro Středozemní hry, ale nyní Uruguay učinila krok a povolala ho do týmu U-20 pro nadcházející mistrovství Jižní Ameriky.  

  Na turnaji, kde zazářili Casemiro, Rodrygo nebo Neymar, bude moci ukázat svou nejlepší stránku. Raúlova velká naděje stále roste a zjevně jde správným směrem. 

  Zbyněk je redaktorem webu Bilybalet.cz. Realu Madrid fandí 20 let, od střídání a skvělého výkonu San Ikera ve finále LM. Specializuje se na články o financích Los Blancos a Castillu. Je také otcem ligového dorostence a má tak blízko k mládežnickému fotbalu.


  Zdroj: AS.com

  Přidat komentář

  Související články

  Ve středu zazářil i Juvenil A. V juniorské LM porazil Neapol jasně 6:0

  Ve středu zazářil i Juvenil A. V juniorské LM porazil Neapol jasně 6:0

  Real Madrid porazil na Santiago Bernabéu Neapol 4:2 a pojistil si první místo ve skupině Ligy mistrů. Ještě před prvním…
  Debutant Gonzalo: Arbeloův chráněnec, který nastřílel přes 100 gólů a odmítl Anglii
  Castilla a junioři

  Debutant Gonzalo: Arbeloův chráněnec, který nastřílel přes 100 gólů a odmítl Anglii

  V neděli 26. 11. 2023 prožil moment, na který bude bez nadsázky navždy vzpomínat. Útočník Gonzalo García Torres debutoval v…
  Nejlepší fotbalová akademie Evropy. La Fábrica na první příčce dle fotbalové observatoře CIES
  Castilla a junioři

  Nejlepší fotbalová akademie Evropy. La Fábrica na první příčce dle fotbalové observatoře CIES

  Real Madrid je nejlepší klub trénující mladé hráče v pěti nejsilnějších ligách v Evropě. Fotbalová observatoř CIES uvádí, že 44…
  Skvělý debut Nico Paze v barvách Realu Madrid. Za 14 minut stihl nejvíce úspěšných driblingů
  Castilla a junioři

  Skvělý debut Nico Paze v barvách Realu Madrid. Za 14 minut stihl nejvíce úspěšných driblingů

  Španělsko-Argentinec odchovanec odehrál svůj první oficiální zápas za Bílý Balet. Trenérský tým mu už dlouho chtěl dát minuty. I když…