Brahim rozmetal původní rozpaky. Španěl si získal Ancelottiho důvěru

Brahim rozmetal původní rozpaky. Španěl si získal Ancelottiho důvěru
Brahim Díaz (zdroj: realmadrid.com)

Když se v létě vracel Brahim Díaz do Realu Madrid, panovaly rozpaky. Opravdu je tak dobrý, aby mohl být platným hráčem týmu usilujícího o všechny trofeje? Trenér Carlo Ancelotti si tím podle všeho nebyl jistý, sám hráč dokonce v jednu chvíli preferovat setrvání v AC Milán. Jenže všechno je jinak.

Brahim Díaz hostoval v AC Milán celkem tři sezony. Dost dlouhá doba na to, aby měl cítit, že s ním v Realu Madrid chtějí spojit svou budoucnost. Ne nadarmo se zdálo, že spíše zůstane v Itálii.

Ovšem dvě věci byly zásadně proti. Milánský celek neměl dostatek financí, aby dal Realu lákavou nabídku. A naopak madridský klub potřeboval náhradu za odcházejícího Marca Asensia.

Brahim se tak vrátil do Madridu, počítalo se s ním ovšem pouze do role náhradníka, který občas vypomůže v rámci rotace. Podle španělských novinářů nebyl Carlo Ancelotti proti příchodu šikovného Španěla, od začátku měl ale jasno v tom, že pravděpodobně nebude hrát důležitou roli.

Parádní oživení

Střih. Real Madrid čeká poslední zápas La Ligy, ve které je nedostižně první, a těší se na finále Ligy mistrů. Brahim Díaz sice opravdu nenastupuje ve většině zápasů v základní sestavě, i tak se stal velmi důležitou součástí týmu. Sám Ancelotti to již několikrát zdůraznil.

Ostatně čísla mluví za vše. Brahim zaznamenal v La Lize za 1 549 minut bilanci 8 gólů a 7 asistencí. K tomu přidal 2 trefy a 1 asistenci v Lize mistrů, gól a nahrávku měl rovněž v Copa del Rey a prosadil se také ve španělském Superpoháru. Mnohokrát se navíc ukázal jako potřebné oživení z lavičky.

Vzhledem k obrovské konkurenci v čele s Jude Bellinghamem a tím pádem nižší minutáži se nedá hovořit o tom, že je Brahim Díaz klíčovým hráčem týmu. Jednoznačně ale lze říct, že si získal důvěru nejen Carla Ancelottiho ale i všech fanoušků. I v nadcházející sezoně by měl být platnou součástí týmu. A to není vůbec málo.

Podvinho je zakladatelem webu BilyBalet.cz. Realu Madrid fandí už od roku 2002, několikrát ho viděl v akci na Bernabéu i jinde v Evropě. Sám celý život hraje fotbal, v mládeži působil i ve Slavii Praha. Má za sebou také angažmá v deníku Sport, kde působil čtyři roky jako novinář. Aktuálně je fotbalovým trenérem.


Zdroj: José Félix Díaz

1 Komentářů

  • Avatar

    V kontextu celé sezony náš nejlepší náhradník. Pokud teda Lunina nebudu považovat za náhradníka, jelikož zpočátku jedničkou nebyl a prosadil se do této role. Samozřejmě Joselu se také ukázal jako velmi platný. Lucas hrál většinou překvapivě dobře a v tom EC to byl rozhodně jeho vrchol. Těch hráčů by se našlo víc, ale za mně opravdu velké překvapení Brahim. Čekal jsem, že ukáže nějaké dobré výkony, ale ne že bude až tak dobrý a produktivní a dokonce vyrovná v počtu gólů loňský výkon Asensia.

    2
    0

Přidat komentář

Související články

Převezme Camavinga číslo šest po Nachovi?
Mužstvo

Převezme Camavinga číslo šest po Nachovi?

Nachův odchod má obrovský sportovní, ale také marketingový význam, protože se uvolňuje číslo, které má v Realu Madrid velkou historii. Jak…
Nedotknutelný Arda Güler. Setrvání Turka si přejí Ancelotti, hráči i vedení
Mužstvo

Nedotknutelný Arda Güler. Setrvání Turka si přejí Ancelotti, hráči i vedení

Je sice pravda, že v příští sezóně nebude snadné dostat se do základní jedenáctky Realu, ale Ancelotti i vedení madridského…
Nerozbitný tandem: Carlo Ancelotti, Davide a realizační tým
Mužstvo

Nerozbitný tandem: Carlo Ancelotti, Davide a realizační tým

Carlo Ancelotti a jeho tým okouzlili každého. Získané trofeje a rozmanitá řešení na hřišti donutily i ty největší kritiky ocenit…
L’Équipe: Kylian Mbappé požaduje od PSG 100 milionů eur
Mužstvo

L’Équipe: Kylian Mbappé požaduje od PSG 100 milionů eur

Kapitán francouzské reprezentace dal PSG ultimátum, aby uhradilo jeho pohledávky, které činí přibližně 100 milionů eur, kvůli tomu, že od…