Brahim Díaz otevřeně o počátcích, bývalých klubech, spoluhráčích i volném čase

Brahim Díaz otevřeně o počátcích, bývalých klubech, spoluhráčích i volném čase

Brahim Díaz se v pondělí objevil v pořadu Campo de Estrellas (Hřiště hvězd) na Real Madrid TV. V obsáhlém rozhovoru se rozpovídal o svých počátcích s míčem, Málaze, Manchesteru City i přestupu do Realu Madrid. Kdo je jeho vzorem v kabině, či co dělá ve volném čase? I o tom byla jeho zpověď.

Dětství. „Vyrůstal jsem v malém městě v sousedství Málagy, kde je fotbal skutečnou vášní. Doma jsem často z nábytku dělal fotbalové branky. Byly mi 4 roky a už jsem měl u nohou míč. Branky jsem si dělal i na nádvoří v domě mých prarodičů, kde jsem je maloval. Míč byl můj kamarád.

První kroky s míčem. „Moji rodiče mě nikdy nenutili hrát fotbal v nějakém klubu. Jednoho dne ale přišel můj strýc, který byl trenérem v klubu Mortadelo. Otec mě s ním nechal hrát fotbal. Do té doby jsem nikdy neměl ani pomyšlení na to, že bych hrál za klub. A tak jsem v pěti začal hrát za Mortadelo, v šesti jsem přestoupil do Tiro Pichón, kde už jsem byl více na očích a více se o mně vědělo.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

I always wanted to be a professional footballer. #tbthursday #ballboy

Příspěvek sdílený Brahim Díaz (@brahim),

Málaga. „Můj otec byl zpočátku proti, ale nakonec svolil. Skončil jsem v Málaze a začal jsem hrát za tamní klub. Trenéři pochopili, že pro můj rozvoj bude lepší, když nebudu hrát se svými vrstevníky, ale se staršími kluky. Od nich jsem se naučil mnohem více.

Zájem Realu. „Real Madrid se o mě začal velmi brzy zajímat. Ale od týmů, které moji rodiče milovali, mě vždy drželi dále.“

Manchester City. „Přestup do Anglie byl sice trochu chaotický, přesto velice důležitý moment v mém životě. Rozhodnutí se však nerodilo lehce. Bylo nám jasné, že celá rodina včetně mých sourozenců zamíříme do Manchesteru. Museli jsme tak opustit okolí Málagy, kde jsme vyrůstali. První měsíce tam byly obtížné. Zpočátku jsem měl pocit, že se chovají chladně, ale zpětně vím, že jsem si některé věci špatně vykládal, protože jsem jim nerozuměl. Například. Zeptali se mě, co chci nosit na dresu. Odpověděl jsem jim, že Brahim. Přišlo mi pak zvláštní, že tam bylo napsáno Díaz. Až mi museli vysvětlit, že na Ostrovech lidé užívají spíše příjmení.

Manuel Pellegrini. „Velice důležitý člověk pro mě. Působil i v Málaze, několikrát se tam na mě byl i podívat. Měl určitě velký podíl na tom, že jsem přestoupil do Manchesteru. V soutěžním utkání jsem  debutoval ale pod Guardiolou. Bylo to 21. září proti Swansea v utkání Capital one cupu (anglického ligového poháru – pozn. redakce). S Manchesterem jsem získal titul v Premier league i pohár. Jako velice mladý jsem byl součástí skvělého týmu, což nebylo snadné se tam udržet. Celkově jsem však v Manchesteru byl velice šťastný.

Přestup do Realu. „Když zde máte tým jako Real Madrid, víte, že se do něj chcete dostat. Že chcete hrát v tom nejlepším klubu na světě v historii fotbalu. Byl jsem rozhodnutý, že jednou se vrátím do Španělska. Vždy jsem doufal, že v určitém okamžiku o mě Real Madrid projeví zájem. Když se tak stalo, nebylo co řešit. Byl jsem maximálně šťastný.

Prezentace. „Florentino mi řekl, že to mám ze sebe vypustit a být sám sebou. Že vše ostatní přijde samo. Rád se na takové věci pečlivě připravuji, proto jsem si napsal na papír svoji řeč a pak ji četl. Byl to pro mě jedinečný a nezapomenutelný den. Když jsem byl představován před médii, nemohla tam být celá moje rodina. A tak například můj dědeček, který chtěl být přítomen na Bernabéu, musel vystát dlouhou frontu u brány č. 55, aby se dostal do první řady. (směje se)

Zobrazit příspěvek na Instagramu

¡Gracias a todos por un día inolvidable! Lo dejaré todo en el campo por esta camiseta. ¡Hala Madrid! 💫

Příspěvek sdílený Brahim Díaz (@brahim),

Hobby. „Jsem hodně rodinně založený. Vážím si všeho, co rodina kvůli mně absolvovala. Rodina je můj koníček.

Debut za Real Madrid. „Byl to velice vzrušující okamžik. Až když jsem přestoupil, uvědomil jsem si ten obrovský rozměr, který má Real Madrid. Čekal jsem na svůj okamžik. Chtěl jsem být sám sebou, přirozený. Chtěl jsem svojí hrou přimět diváky, aby si užívali se mnou. Všechno se mi snad povedlo.

První gól. „Nastoupil jsem tehdy v základní sestavě proti Realu Sociedad. Hrál jsem velmi dobrý zápas a povedlo se mi i skórovat. Myslím, že to byl pěkný gól.

Přednosti. „V čem si myslím, že jsem dobrý? Hraji přímo. Myslím, že umím dobře číst hru, díky čemuž mohu vymyslet způsob, jakým budu v určité situaci pro soupeře nejvíce nebezpečný. Moje největší ctnost je pracovitost. Vím, že se však mohu hodně zlepšovat. Ve všem, kde budu moci, se zlepším!

Idoly. „Hodně se mi líbí Eden Hazard. Sledoval jsem jeho hru se zatajeným dechem již v Anglii. Líbí se mi také vášeň a láska k fotbalu, kterou má Sergio Ramos. Je to náš kapitán, ale chová se ke mně jako k mladšímu bratrovi. Rád jsem s Iscem. Je to fenomenální hráč. Tím, že on nosí 22 a já 21, jsme navíc i v kabině vedle sebe. Užívám si tyto momenty.

Vztah se Zidanem. „Je to výjimečný trenér. Mám k němu blízko. Myslím, že naše vztahy jsou velice dobré. Jsem rád, že je to můj trenér. Vážím si toho, že si mě ponechal v kádru a mohu se od něj učit.

Národní tým. „Reprezentovat svoji zemi je pro každého hráče výjimečná věc. Nastupoval jsem zatím jen za U17. Na mistrovství Evropy v Ázerbájdžánu jsme došli až do finále, kde jsme smolně prohráli s Portugalskem na pokutové kopy. Hráli jsme velice dobře.

Zranění. „Cítil jsem se dobře, ale v prvním letošním utkání La Ligy, do něhož jsem nastoupil, jsem se bohužel zranil. Trochu mě to zabrzdilo. Nikdy jsem v kariéře neměl delší období, kdy jsem nemohl hrát kvůli zranění. Lidé v klubu mi věnovali tu nejlepší možnou péči. Nikdo nic nechtěl uspěchat. Teď se už zase cítím dobře, jsem hladový po zápasech i gólech. Trénuji, abych byl trenérovi zase k dispozici.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

📝 “Me regalaron mi primer balón con cuatro años y fui feliz con él”. . 📸 Entrevista en @gqspain

Příspěvek sdílený Brahim Díaz (@brahim),

Vášeň pro módu. „Hodně o člověku vypovídá to, do čeho se obléká. Třeba Sergio Ramos má skutečně dobrý šatník. Rád se obléká tak, aby se cítil pohodlně. Náš trenér je zase mistr elegance. Já jsem o dost mladší. Tomu odpovídá i můj styl. (smích)

Volný čas. „Rád si hraji s míčem. Dělám žongly, kličky a další těžké věci.


Zdroj: as.com

4 Komentářů

Přidat komentář

Související články

Fabrizio Romano: Arda Güler nepožádal o odchod z Realu Madrid
Mužstvo

Fabrizio Romano: Arda Güler nepožádal o odchod z Realu Madrid

Fabrizio Romano se vyjádřil ke zprávám ze Španělska. Podle jeho informací Arda Güler nepožádal o odchod z Realu Madrid. Arda…
Real překonal hranici 100 vstřelených gólů. Bez Benzemy ho táhne Jude, Vini a Rodrygo
Mužstvo

Real překonal hranici 100 vstřelených gólů. Bez Benzemy ho táhne Jude, Vini a Rodrygo

Díky třem vstřeleným gólům v úterním čtvrtfinále Ligy mistrů proti Manchesteru City se Los Blancos dostali na 101 vstřelených gólů v rámci…
Kapitán bez pásky. Valverde je neoficiálním lídrem týmu
Mužstvo

Kapitán bez pásky. Valverde je neoficiálním lídrem týmu

Fede Valverde byl v úterním utkání skutečným lídrem Realu Madrid. Uruguayec sice na rukou neměl kapitánskou pásku, ale do střetnutí vložil…
Bellinghamův nejhorší zápas za Real Madrid, komentují média výkon anglického hráče
Mužstvo

Bellinghamův nejhorší zápas za Real Madrid, komentují média výkon anglického hráče

Jude Bellingham se za velice krátkou dobu stal jedním z lídrů Realu Madrid. Svými výkony ve druhé polovině roku 2023 překvapil…