Brahim a jeho čtyři sestry. Odkud pochází jeho rodiče a jakou zemi bude reprezentovat?

Brahim a jeho čtyři sestry. Odkud pochází jeho rodiče a jakou zemi bude reprezentovat?
Brahim Díaz (zdroj: realmadrid.com)

Brahim Díaz je nejlepším příkladem toho, že umí maximálně využít příležitostí, které se mu naskytnou. Hráč Realu Madrid se stal jedním z oblíbenců fanoušků Realu Madrid v roli absolutní divoké karty.

Přestože tento tvůrce hry nepatří k nezpochybnitelným hráčům základní sestavy, je první volbou Carla Ancelottiho, jak na místo ve kterékoliv části útoku, tak dokonce i na některé pozice ve středu pole. Univerzálnost, která jde ruku v ruce s góly a dobrými výkony.

Pomalu vpřed

Brahimova kariéra obecně je ódou na trpělivost, čekání na správný okamžik a připravenost. Do Realu Madrid tak přišel v zimním přestupovém období sezony 2018/19 z Manchesteru City.

V prvním týmu Los Blancos si však jen těžko hledal místo, a tak se v září 2020 dohodl na odchodu na hostování. Jeho cílem se stal AC Milán, kde nakonec strávil celé tři sezony, od roku 2020 do roku 2023. Stále na hostování.

S Rossoneri se v roce 2022 stal mistrem Serie A a Španěl byl zásadní součástí týmového schématu. Proto když jeho zapůjčení skončilo, Real Madrid neváhal a požádal ho o návrat. Jeho výkony v bílém dresu znamenají, že jeho přesun na další úroveň, do mezinárodního fotbalu, je jen otázkou času. Ale do kterého národního týmu?

Odkud pochází Brahim Díaz a jeho rodiče

Brahim Díaz se narodil 3. srpna 1999 v Málaze. Je nejstarším synem Sufiela Abdelkadera Mohanda a Patricie Díazové. Sufi, jak se mu familiérně říká, se narodil v Melille, ačkoli jeho rodina má marocké kořeny.

Ještě jako teenager se přestěhoval na pobřeží Costa del Sol, kde se seznámil se svou budoucí ženou. V 17 letech se Sufielovi a Patricii narodilo první dítě: Brahim Abdelkader Díaz. Byl prvním dítětem manželů, kteří měli ještě čtyři dcery: Zairu, Idairu, Duniu a Irinu.

Playmaker prošel mládežnickými kategoriemi v Málaze a v roce 2015 podepsal smlouvu s Manchesterem City, kde působil jako dorostenec. V modrobílém dresu postupně prošel mládežnickými řadami, než se připojil k prvnímu týmu, když se Real Madrid rozhodl za jeho přestup zaplatit přibližně 17,5 milionu eur.

Brahim zároveň pravidelně nastupoval v mládežnických výběrech španělské reprezentace, kde vždy patřil k nejvýraznějším hráčům své generace.

Za jaký národní tým hraje Brahim Díaz?

Brahim Díaz je prakticky náhodou hráčem španělské reprezentace. Plnohodnotným internacionálem je proto, že svůj první zápas se Španělskem odehrál 8. června 2021, když tehdejší tým do 21 let musel v přátelském utkání proti Litvě nahradit španělskou reprezentaci, kterou trénoval Luis Enrique.

Série pozitivních výsledků na Covida-19 v tréninkovém kempu národního týmu, který se připravoval na Euro 2021, znamenala, že La Rojita zaujali jejich místo. Vedli si dobře, když vyhráli 4:0. Byl mezi nimi i Brahim, který vstřelil gól.

Nicméně i přes tento podivný debut, který se počítá jako oficiální, mohl být Brahim stále rekrutován Marokem, a to kvůli původu rodiny jeho otce. Možnost, která byla na stole, zejména v měsících před mistrovstvím světa v Kataru, kde Atlas Lions dosáhli semifinále.

Podle Releva však hráč z Málagy vždy chtěl hrát za Španělsko a Luis de la Fuente s ním počítá pro další setkání národního výběru. Není divu, vždyť současný trenér ho vedl už v mládežnických reprezentacích a byl jeho koučem i v onom podivném zápase proti Litvě.

Zbyněk je redaktorem webu Bilybalet.cz. Realu Madrid fandí 20 let, od střídání a skvělého výkonu San Ikera ve finále LM. Specializuje se na články o financích Los Blancos a Castillu. Je také otcem ligového dorostence a má tak blízko k mládežnickému fotbalu.


Zdroj: relevo.com

Přidat komentář

Související články

Kdo jsou rodiče Mbappého – Fayza Lamari a Wilfried Mbappé?
Mužstvo

Kdo jsou rodiče Mbappého – Fayza Lamari a Wilfried Mbappé?

Kylianův start v Madridu je také zásluhou jeho rodičů, kteří ho na jeho cestě podporovali. Kylian Mbappé už je hráčem…
Chiringuito: Mbappé nepotřebuje operaci nosu
Mužstvo

Chiringuito: Mbappé nepotřebuje operaci nosu

Edu Aguirre, který má v pořadu Chiringuito na starosti zpravodajství týkající se Realu Madrid, sdělil, že testy ukázaly, že Kylian Mbappé…
Mbappé všechny překvapil, jak dobře umí španělsky. Co stojí za tímto překvapením?
Mužstvo

Mbappé všechny překvapil, jak dobře umí španělsky. Co stojí za tímto překvapením?

Mbappé se konečně stal hráčem Realu Madrid. Představen byl 16. července 2024 před Santiago Bernabéu zaplněným až po střechu madridskými…
Florentino: Byl jste tu, když vám bylo 13 let, a viděli jsme, jak vám jiskří oči
Mužstvo

Florentino: Byl jste tu, když vám bylo 13 let, a viděli jsme, jak vám jiskří oči

lorentino Pérez promluvil při představení Kyliana Mbappého a přivítal nového hráče Realu Madrid na Santiago Bernabéu. „Než něco řeknu, rád…