BLOG: Solari odešel v tichosti zadními dveřmi. Nezaslouženě!

BLOG: Solari odešel v tichosti zadními dveřmi. Nezaslouženě!

Merengues slaví návrat veleúspěšného Zinedina Zidana na lavičku Realu Madrid. Mám pocit, že ve všem tom nadšení se úplně zapomnělo na Santiaga Solariho. Ten se najednou vypařil. Takové odkopnutí si ale, dnes již bývalý, trenér Realu nezasloužil.

Santiago Solari se stal smutným hrdinou tragikomické hry, kterou režíroval Florentino Pérez. Tak jako Julen Lopetegui. To je třeba uvést hned na úvod.

Na počátku všeho totiž byla neochota prezidenta Realu Madrid, který se nechtěl ohledně přestupové politiky radit se Zinedinem Zidanem. Francouzský trenér tušil, že je na odchodu Cristiano Ronaldo. Patrně žádal příchod adekvátní náhrady, což ale nezapadalo do plánů Péreze.

Zidane dobře věděl, že Pérez tímto krokem zadělal Realu na pořádný průšvih, který vyvrcholil v uplynulých dnech. Ani on nedokáže dělat zázraky. A tak než aby pošpinil své jméno, vyhodnotil si, že je pro něj lepší, dá-li klubu na čas sbohem. Odešel na vrcholu a nikdo mu to nemůže mít za zlé.

Zde Pérez poprvé narazil. Úspěšného kouče bylo třeba nahradit. Jenže jak? Přivést k týmu na lavičku ostříleného stratéga ověnčeného trofejemi bylo asi nejlogičtější řešení. Jenže Florentino věděl, že to je takřka nemožné.

V tu dobu nebyl nikdo takový k mání. Allegri, Pochettino, Klopp… tento trojlístek se v souvislosti s uvolněnou židlí po Zidanovi skloňoval nejvíce. Jenže každý z nich měl v červnu rozjetý projekt na klubové úrovni.

Dalším problémem bylo, že jeden ze tří zmíněných trenérů byl osobností natolik silnou, že by mohl na Péreze velmi tlačit, aby přivedl vytipované posily. To už by ale přece bylo jednodušší, kdyby u týmu zůstal Zinedine Zidane a Pérez mu kývl na jeho požadavky ohledně přestupů.

A tak volba padla na Julena Lopeteguiho. Zde nastává druhé dějství naší tragikomedie. Lopetegui se v tu dobu měl plně soustředit na přípravu španělské reprezentace před blížícím se mistrovstvím světa.

Panikařící Pérez, který nutně potřeboval k Realu někoho sehnat, jednal velice nezodpovědně. S trenérem se domlouval za zády španělské fotbalové federace.

Pérez

[popisobr]Florentino Pérez si do řízení klubu moc mluvit nenechá (© realmadrid.com)[/popisobr]

Když tajné rozhovory mezi Realem a Lopeteguim pronikly na povrch, rozhodl se naštvaný Luis Rubiales, šéf španělského fotbalu, že Julena u týmu neponechá a 48 hodin před začátkem mundialu jej odvolal.

Lopetegui byl v očích celého Španělska, snad vyjma tábora Madridistas, viděn za zločince a hlavní příčinu krachu La Roji v Rusku. Podobně to schytával i Florentino Pérez, který upřednostnil zájmy svého klubu před zájmy celé země.

Julen Lopetegui rozhodně nebyl na první pohled vysněným koučem v očích fanoušků Realu Madrid. Ano, určité úspěchy měl. Ale pokud někde existuje galerie kvalitních a úspěšných trenérů, Lopeteguiho na předních příčkách nečekejte.

Pro Péreze ale představoval ideální náplast. Byl to přece trenér španělské reprezentace, kde určitý kredit získal. Hlavní ale bylo, že se smířil se svojí rolí a prezidentovi Los Blancos do přestupů příliš nemluvil.

Chcete jeden rozdíl? Zinedine Zidane po dvě přestupová období odmítal příchod brankářské hvězdy. A že Real vysílal signály zajímavými směry! Alisson, de Gea, Kepa, který mohl přijít celkem lacino…

Ne, Zidane svého brankáře měl. Byl jím Keylor Navas! Ve chvíli, kdy se ale kormidla ujal Lopetegui, byl krátce na to přiveden Thibaut Courtois. Respektuji ho. Je hráčem Realu Madrid a je to kvalitní gólman. Jenže šlo o zbytečný přestup. Real Madrid potřeboval posílit na jiných postech.

Julen Lopetegui však dělal, co mohl a jeho mise začala velmi nadějně. Vstup do La Ligy měl výborný, vyšel mu i první zápas v Lize mistrů proti AS Řím. Vypadalo to, že by i tahle sezóna mohla být na Bernabéu úspěšná.

Jenže pak přišla mizérie na konci září a po většinu října. Real Madrid zvítězil v jediném ze šesti utkání, když porazil pouze Plzeň, zatímco schytal debakl od Sevilly, prohrál s Levante i Alavésem a o El Clásiku na Camp Nou raději pomlčme. Tuto bouři Lopetegui ustát nemohl.

Po výprasku 1:5 na Camp Nou, čímž tehdy podzimní krize Realu vyvrcholila, potřeboval Pérez najít obětního beránka, kterého by mohl místo sebe poslat pod gilotinu. Není nic jednoduššího, než vše svalit na trenéra a nepřipustit si chyby, které se udělaly hned na počátku všeho.

Lopetegui

[popisobr]Solari dopadl podobně jako Lopetegui (© realmadrid.com)[/popisobr]

Real Madrid hrál tři dny po El Clásiku pohárový zápas v Melille a nutně tak potřeboval nového kormidelníka. Jenže Pérez musel čelit všem problémům, které byly zmíněny o pár řádků výše. Najít trenéra v rozjeté sezóně je navíc mnohem těžší, tedy pokud někdo nedoufal, že by se spasitelem Bílého baletu mohl stát z Chelsea vyhozený Antonio Conte.

Zrak Péreze se upnul na Santiaga Solariho, který v tu dobu vedl Castillu. Jen si to nyní představte. Přijde za vámi váš šéf, který vám nabídne, že místo Škodovky (Castilla nechť promine) můžete řídit Porsche. Asi tak se Solari musel cítit.

Pérezovi navíc přece neřeknete: „Promiňte, prezidente, ale já na to, abych vedl áčko, nemám.“ Ve sportovním prostředí se takové myšlení nepřipouští. A konečně – Santiago Solari je Madridista, hráčská legenda. Jak uvedl Lucas Vázquez, má DNA Realu Madrid v krvi. Přijal tuto misi s přesvědčením, že udělá pro Real jen to nejlepší.

Naskočil ale do nebezpečně rozjetého vlaku, kterému nefungovaly brzdy. Solari Real Madrid stabilizoval, výsledky se o něco zlepšily, tým vytáhl na pohárové pozice a i povinného vítězství na klubovém mistrovství s Los Blancos dosáhl.

Nevyvaroval se velkým a trapným porážkám. Eibar, CSKA Moskva, Leganés, Sociedad… Real Madrid občas vypadal jako fackovací panák, do kterého si může uhodit kdekdo. Důležité ale bylo, že Solari často analyzoval příčiny porážek, a posouval tým dál.

Tak například. Zranil se mu Casemiro. V Eibaru se rozhodl hrát bez defenzivního záložníka, jenže právě to zřejmě bylo jednou z hlavních příčin, proč Real v Baskicku padl 0:3. Média i fanoušci to dali Solarimu tehdy pořádně sežrat.

V dalším utkání se v sestavě objevil zapomenutý Marcos Llorente. V Římě i proti Valencii si počínal tak zkušeně, že jej fanoušci v hlasování na deníku Marca pravidelně volili hráčem utkání. Jeho hvězda strmě stoupala a koncem prosince, i když už se vrátil uzdravený Casemiro, si základní sestavu bez Marcose uměl jen těžko někdo představit.

Llorente

[popisobr]Něco se Solarimu povedlo – třeba objev Llorenteho (© realmadrid.com)[/popisobr]

Podobně to bylo s Viníciusem, který o základ připravil Garetha Balea, nebo se Sergio Reguilónem, jenž hraje místo Marcela.

Na Solarim musíme ocenit to, že když už tito mladí hráči zazářili, tak neutlumil jejich svit hned poté, co se jejich zkušenější kolegové uzdravili.

Důvěra trenéra byla dokonce taková, že Llorente dostal v prvním pohárovém Clásiku přednost před Casemirem, v tom druhém pak Reguilón před Marcelem, a Bale se přes Viníciuse už nikdy do základu napevno nedostal.

Ve druhé polovině ledna, od zápasu se Sevillou, až do půlky února, po zápas s Atlétikem Madrid, se Realu Madrid dařilo. Zdálo se, že Solari již přizpůsobil tým k obrazu svému. Hra byla v tomto období velmi dobrá, Los Blancos dokázali i otáčet zápasy. Vše začalo před klíčovou fází sezóny zase vypadat růžově.

Bohužel pro Solariho i celý Real, pak přišel strmý pád. Hned po výborně sehraném utkání proti Colchoneros přišla Liga mistrů. Celý svět udiveně přihlížel tomu, jak si mladé pušky Ajaxu vodily zkušené borce Realu. Rozhodly ale právě zkušenosti a Los Blancos si z Amsterdamu ještě přivezli výhru.

Dalším zdviženým prstem byla překvapivá domácí prohra s Gironou. V nejdůležitější části sezóny se většina týmu začala potýkat se špatnou formou.

Pak už to šlo ráz na ráz. Pohárové Clásico mělo Real dostat do vytouženého finále, ligové jej mělo přiblížit na dostřel k Barceloně a odveta s Ajaxem měla být jen formálním stvrzením postupu. Bílý balet měl vše dobře rozjeté, navíc hrál všechny zápasy na Bernabéu.

Jenže tento týden se stal noční můrou a Real prohrál a ztratil vše, co mohl.

Příčiny tohoto? Herně to špatné nebylo, a kdyby třeba Los Blancos proměnili alespoň třetinu z toho, co si v těchto utkáních připravili, mohlo v Madridu vypadat vše jinak. Jenže to je kdyby. Nestalo se tak a Real Madrid s největší pravděpodobností zůstane bez větší trofeje.

h

[popisobr]Předem určený k neúspěchu? (© realmadrid.com)[/popisobr]

Selhal Solari v něčem? Někdo určitě může namítnout, že měl reagovat na špatné výkony některých hráčů.

Jenže po bitvě je každý generál. Solari už tak měl koule na to, aby nechal hrávat nezkušeného Reguilóna s Viníciusem místo Marcela a Balea.

Na další zásahy do sestavy si netroufl. Bylo tohle rozhodující? Měl Real oživit? Stáhnout například tápajícího Kroose? Těžko nyní soudit, protože to neudělal.

Solari zřejmě doufal, že důležitost a prestiž zápasů donutí zkušené hráče, aby podali nejlepší možný výkon. Jenže se tak nestalo. Nemuselo se tak stát, ani kdyby nějaké zásahy v sestavě provedl.

Je třeba také uznat, že Solari nedostal opravdovou příležitost ukázat, zda je trenérem vhodným pro Real Madrid.

Tu by totiž dostal jen v případě, že by jej Pérez nechal dokončit i tuto sezónu, a v létě by mu dal volnou ruku pro to, aby si tým poskládal dle svých představ. Jenže Solari se stal jen další figurkou Florentina Péreze.

Ale nebudu tvrdit, že za Solariho bylo vše růžové. Já jeho největší selhání vidím v přístupu k Iscovi. Že je mezi nimi nějaký konflikt, bylo jasné už počátku jeho angažmá.

Postupem času Iscova frustrace rostla, Solari jej pro změnu vůbec nepovolával k některým utkáním. A to i v době, kdy Real trápila rozsáhlá marodka na začátku letošního roku.

V tomto případě se Santi měl zachovat více diplomaticky. Měl si s hráčem vyříkat věci, které mezi nimi možná zůstaly nevyřčené. Nebo měl Pérezovi v lednu jasně říci: „Toto je hráč, kterého nechci. Prodejte ho.“

Ale když už tedy Isco v týmu zůstal a Solari s ním měl pracovat. Když se Realu nedařilo, trápila jej velká porce zranění, a měl připraveného Isca, byla velká chyba, že hráče s těmito kvalitami nechával na lavičce.

h

[popisobr]S Iscem měl Solari nejproblematičtější vztah (© realmadrid.com)[/popisobr]

Závěrem. Santiago Solari nebude hodnocen jako úspěšný trenér Realu Madrid. Ale z výše uvedeného vyplývá, že jím vlastně ani být nemohl.

A Florentino Pérez? Ten, zdá se, poučen vývojem posledních měsíců, přišel s prosíkem za Zidanem, který je vlastně jediným vítězem tohoto příběhu. Dosáhl svého. Od prezidenta dostal příslib tučného měšce na přestupy i volnou ruku.


55 Komentářů

 • Avatar

  no, nekricme hop, kym neskocime..
  az ked v lete dojdu dobre posily tak potom zizu poviem, ze ziskal volnost

  0
  0
  • Avatar

   neverim ze by sa v tomto stave v akom kader je vratil pokial by mu to neslubil. a pokial porusi dohodu tak zizou nebude mat problem zbalit sa a dat mu aj 2.krat good bye. a vyhodid ho by pri plate 16 mil. a 3rocnej zmluve ekonomovi nevysvetlil ani perez.

   ale inak pekny clanok. solari okrem niekolkych taktickych chyb a lacnych strat a okrem tej situacie s iscom fakt urobil co sa dalo. a paci sa mi, ze sa nebal dat minuty mladym na ukor hviezd.

   este by som k tej casti s lopeteguim doplnil ze sice vtedy vyhral v serii zapasov len s plznou ale na ten zapas nezabudnem. poslednych 10 minut Real branil vysledok 2:1 doma s Plznou a hraci boli zalezeni na vlastnej polovici. to bola neskutocna potupa pre taky klub (bez urazky k Plzni), ale absolutne neporovnatelne rozpocty a takto branit vysledok 2:1… to som nevidel snad ani pod Benitezom.

   0
   0
 • Avatar

  So všetkým súhlasím. Dostal za úlohu postaviť z hliny hrad. Jednoducho od začiatku bol odsúdený na neúspech. Snažil ale bohužiaľ to nevyšlo. Uvidíme či nakoniec bude u nás pokračovať alebo odíde

  0
  0
 • Avatar

  Ak to bude tak ako sa píše, že Flo sa nebude starať do futbalových vecí, ktoré nechá na Zidanovi a bude riešiť len ekonomiku, budem vďačný za túto sezónu. Môže tým začať projekt najúspešnejšieho Realu. Škoda len že to neprišlo tri roky dozadu, to by sme mali iné rekordy.

  0
  0
 • Avatar

  Tohle si solari nezasloužil.
  *stydi*

  0
  0
 • Avatar

  Mali sa dohodnut tak, ze Zidane nastupi az v novej sezone a uz teraz by sa dohodli. Takto by mal cas premyslat o novom teame. Solari by to dotrenoval aj tak uz o vela nejde.
  A beztak by mal dostat novu poziciu takze by mal byt este u nas.

  0
  0
 • Avatar photo

  Už jsem psal Lašovi i soukromě – pro mě není Solari vyvrhel, který vše podělal. Hlavní problém byl jinde. Zároveň mi ale dokázal, že není dobrým trenérem. Aspoň ne pro mě. V klíčovou fázi sezony se ani nepokusil něco změnit. Hráče, taktiku, nic. Postavil sestavu, kterou tipoval skoro každý fanoušek a hra byla také stejná. Jasně, nedaly se šance. Ale jaký byl rozdíl mezi tím, že tam stál Solari a nebo fanoušek?

  Ano, během toho angažmá udělal i dost dobrých věcí, ale chce se mi říct, ještě aby ne… Nehaním ho, díky, ale nemám nějak potřebu za něj brečet, že on byl super a jen mu to podělali ostatní 🙂

  0
  0
  • Avatar

   Ahoj ked si tu co s tymi cules vyvrhelmi ktori tu znehodnocuju diskusie a trollia?
   Osobitne najma Hulkq nejaky pometenec, jeho archiv nema nic s futbalom.
   Viktorius, vplavarni, KeygenCZ?

   0
   0
   • Avatar

    Souhlas Hulkq by mel byt banovan.

    0
    0
   • Avatar

    KeygenCZ? Vážně? Ten Keygen, co tu je o rok a půl dýl než ty? *bomb*

    0
    0
    • Avatar

     Kolki trollovia a podobni cules co len provokuju ako napr. aj tamten tu nemaju co hladat. A keby ho mali dat aj tebe tak uroven tejto stranky je aspon o cosi odbornejsia.

     0
     0
     • Avatar

      O odbornosti mi nebude vykládat někdo, kdo nerozumí práci Kroose a řekne o sobě, že je “VIP a Ultras” zároveň… *lol* ale asi fakt nemá cenu s tebou diskutovat, ihned kolem sebe začínáš kopat a házet vinu na všechny…

      0
      0
     • Avatar

      Kroos nema pracu ani v obrane ani v utoku. A ano kludne sa ohanaj, ze som VIP aj Ultras, kto nato ma sa tam dostane*tong*

      0
      0
     • Avatar

      Fakt chlapci? Podvinho tu dal mega koment k situácii v klube a Vy odpovedáte komu má dať BAN a komu? Ako, musím Vám vysvetľovať iróniu celej tejto debaty?

      0
      0
     • Avatar

      Podvinho ma komentar raz za dlhy cas, na maili niekedy neodpoveda a pokial tu ma byt uroven treba sa zbavit niektorych najma FCB provokaterov. Na merengues.cz ich banuju hned preto tam ani nechodia.

      0
      0
     • Avatar photo

      Mým nepřítelem je čas a radši ho prostě věnuji napsání článku nebo vylepšení webu, než abych četl diskuze. Proto někdy neodepíšu.

      Ale máme na webu jednu super věc – soukromé zprávy. Nebo klidně napište i ten mail, že neodpovím, neznamená, že si ho nepřečtu. V ideální případě ale i s nějakým důkazem toho, že uživatele porušuje pravidla.

      Nepište to prosím k příspěvku, kde bych rád diskutoval o fotbale a situaci v klubu.

      0
      0
     • Avatar

      Ale posta vôbec nefunguje.

      0
      0
     • Avatar

      Na merengues.cz zabanovali aj teba a nie len raz, možno by si mali zobrať príklad aj tu…

      0
      0
     • Avatar

      Koho mna?*lol* Ty si ten verny poklonkar najvacsieho analfabeta a madrididiota s nickom dod1al ze? Toho som odtialto vyhnal.

      0
      0
     • Avatar

      Ale žiadať BAN pre druhého porušením pravidiel?

      0
      0
     • Avatar

      Ano teba Slovan, nebolo tých banov málo, že by si mal nato zabudnúť…

      0
      0
     • Avatar

      S niekym si ma mylis ale tvoj nazor.

      0
      0
 • Avatar

  No já stejně jako podvinho taky nevidím nějakej důvod ronit za něj slzy. Zaprvé v článku je napsaný, že je to hráčská legenda, což při vší úctě k němu určitě není, ano je to bývalej slušnej hráč, kterej za nás odehrál pět sezón občas v sestavě a občas na lavičce, ale to určitě neznamená, že by měl být označovanej jako legenda. Zadruhé to, že převzal A-tým přece není žádnej akt hrdinství, to že trenér B týmu, navíc v jeho případě ani ne moc úspěšnej, převezme áčko po vyhazovu trenéra je naprosto běžná věc a svým způsobem tam i od toho tak trochu je jako možná náhrada v případě nouze. Tým převzal v těžké situaci to ano, ale žádnej opravdu duležitej zápas nevyhrál, klíčový hráče do formy nedostal, spíš naopak a hra sice občas špatná nebyla, ale občas to taky byla hrůza. Je fajn, že zapojil několik mladých hráčů a je třeba říct,že viník celé této situace je úplně někdo jinej, než Solari,ale podle mě sice vyloženě nevyhořel, ale určitě ani nějak nenadchnul a podle toho vypadá i jeho odchod.

  0
  0
 • Avatar

  Myslím, že nikto súdny Solari za túto katastrofu nemôže viniť. Bol proste obetný baránok, rozhodne vďaka Santi *thumb*

  0
  0
 • Avatar

  V klubu byli větší legendy a srdcaři než je Solari a byla jim snad udělaná rozlučka? viz. Raúl, Casillas Pro mě nepochopitelne nad tím by se měl Peréz zamyslet takoví hráči by pro klub udělali první poslední a pak se jim neudělá ani rozlučka.

  0
  0
 • Avatar

  Diky Julene a díky Santiago *drink*
  Ale Zizou je jen jeden *wink**thumb*

  0
  0
 • Avatar photo

  Souhlasim s tim, ze to rozhodne nemel lehke. Souhlasim ale take s Podvinhem, ze on proste nebyl absolutne schopen reagovat a neco zmenit behem zapasu. Nejvice me na nem stve, jak se zachoval k Iscovi. Tohle si rozhodne nezaslouzil. Absolutne take nesouhlasim s tvrzenim, ze je to legenda klubu. Rekl bych spis prumerny hrac, ktery vetsinou stridal. Ja za nej rozhodne truchlit nebudu. Ale i tak mu preji vse nejlepsi do budoucna *thumb*

  0
  0
 • Avatar

  Perez si vzdy najde ,na koho zvalit vinu..zacina ma neskutocne sr…at…zizou dufam ze to tu nakopnes a nenechas si do toho kecat !! Santiho mi je luto..velky sympaťak..

  0
  0
 • Avatar

  Nechci obhajovat a soudit už vůbec ne,ale vzpomeňme si. Co udělal Zizu loni v létě,když nedostal balík na posily a kompetence? Utekl. Solari sklopil uši a šel bojovat. V podstatě strašně riskoval,to samé i Peréz. Nevyšlo to,ale odskákal to jen Solari. Peréz najednou peníze našel a ne málo. Prachy se našly,až když mu šlo o krk.

  0
  0
 • Avatar

  Já teda oceňuju, jak to Laša napsal, fakt parádní článek, ale nesouhlasím. Samozřejmě, Solari to měl těžký a udělal nějaký věci i dobře (viz Regui, Vini), ale prostě trenér, kterej se rozhádá s možná nejlepším hráčem týmu a není schopnej odhodit svoje ego, nemá v Realu co dělat. + jak psali Podvinho a Jony, v tý kritický fázi sezony nic nezměnil a ty střídání. Valverde je prostě těžkej podprůměrák, co naplat.

  0
  0
  • Avatar

   Nevím, ale ve 42 letech budeš vyspělejší než ve 26, takže tady bych viděl to ego spíš na druhý straně… Isco to evidentně začal a mohl za to, jinak by se za něj hráči postavili, ne? Od toho je to tým, že jeden stojí za druhým. Ale nikde nevyšlo najevo, že by ostatní jako celek začali flákat tréninky nebo zápasy (nehovořím o zakončení útočného tria Vini, Karim, Lucas, ti to flákají dlouhodobě, nedobrovolně) a nechali Solariho odvolat jako to udělali s Benítezem nebo Lopem…

   0
   0
 • Avatar

  Moc dlouhý článek na to abych to četl.

  0
  0
  • Avatar

   ale musím říct, že Solari neměl k dispozici tým, neměl varianty všechno vinou Lopetoqueho, ten nikoho nepřivedl. Minulá sezona byla hrozná taky co se týče Ligy a Poháru. Chyba nastala už v zimě.
   když k tomu připočteme unava hráčů po MS, potom konkurence v týmu mizivá a hlavně chybí nějaká motivace všechno vyhráli.
   Můj názor je že i kdyby došel Zizu hned po Lopetoquem tak možná by jsme byli ve hře ale nic bychom nevyráli.

   0
   0
 • Avatar

  super clanek*thumb*

  0
  0
 • Avatar photo

  OT: pozeram ze dalsia velmi sporna penalta v prospech Barcelony.. to iste dokola

  0
  0
 • Avatar

  VAR penaltu kontroloval…. To že jediný gol Lyonu padl po evidentním faulu utočícího hráče na Lengleta to už ubrečenec Iker nezmíní co 😀 Penalta dost hloupá, ale ruku na srdce obránce Lyonu šel do toho skluzu naprosto bez šance hrát míč a spíš daroval možnost Suarezovi tam tu nohu nechat.

  0
  0
 • Avatar

  Ta penalta bola spravna, ten dilino s dredmi tam isiel ako v strede ihriska. Hrac nemoze ist v 16-tke tak agresivnym sklzom este za stavu 0:0.

  0
  0
 • Avatar

  Solari uprednostnil sve ego s iscem n ukor tymu.coz by se nemelo stavat

  0
  0
 • Avatar

  Obrazne povedané..Solari z ho.vna bič neuplietol,preto si musel baliť švestky,Teraz pôjde o to,ako a čo Zizou primieša do toho ho.vna čo tu má,pretože s týmto materiálom si povedie rovnako ako Lope či Solari.Treba novú krv,som zvedavý koľko a čoho sa nakúpi,Ak to bude iba Eden a jeden ďalší hráč,tak to asi stačiť nebude sa obavam.

  0
  0
 • Avatar

  Me Solari sral s tim, jak porad prosazoval Valverdeho, me ten typek nijak neoslnil.

  0
  0
 • Avatar

  Laša to napísal dobre, Solari sa stal obetným baránkom Pereza. Možno ani on sám nečakal že zostane pri tíme dlhšie ako 2 týždne, no Perez nikoho nezohnal. Ako dlhoroční madridista to neodmietol, síce vedel že ide do vopred prehraného boja.

  Tento tím potreboval hlbkovú výmenu kádra, ta v lete nenastala a zostali tu hráči nabažení úspechom v LM a bez motivácie dosiahnuť niečo nové. Jediná chyba Santiho bol spor z Iscom. To mu teraz všetci vyčítajú, vraj keby hral Isco bolo by to alebo tamto. Nebolo by nič, Isco bol v tých zápasoch čo nastupil rovnako špatný ako ostatní…

  Solari varil z vody, nemal adekvátne náhrady za tých, na ktorých to bolo postavené posledných 5 rokov a teraz im nešlo. Aby to nejako oživil, experimentoval z mladými Vincom, Regim, Llorentem, Odriom, Fedem alebo v pohári s chalanmi z Bčka. Útok síce pokulhával, no nebolo to najhoršie. Ale zranením Llorenteho a navratom Caseho upadla naša hra, a upadli aj pri Llorentem zviechajúci sa Luka s Kroosom. *sad*

  0
  0

Přidat komentář

Související články

MARCA: Liga je téměř rozhodnutá. Proti Manchesteru žádné experimenty
Komentáře

MARCA: Liga je téměř rozhodnutá. Proti Manchesteru žádné experimenty

Carlos Carpio z deníku MARCA se ve svém nejnovějším článku podělil s čtenáři o své názory na sobotní zápas Realu proti Mallorce.…
Komentář: Rodrygo už ví, co se děje, a ví, co se stane
Komentáře

Komentář: Rodrygo už ví, co se děje, a ví, co se stane

Carlos Carpio, zástupce šéfredaktora deníku MARCA, se ve svém nejnovějším textu podělil o své dojmy z utkání proti Athlétiku Bilbao. Přinášíme…
Real Madrid vydělal více peněz než kdokoli jiný v Evropě. 831,5 milionu eur
Komentáře

Real Madrid vydělal více peněz než kdokoli jiný v Evropě. 831,5 milionu eur

Bílý balet je týmem s nejvyšším obratem na starém kontinentu, když předstihl dosud vedoucí Manchester City. Barça je s osmi…
KOMENTÁŘ: Válka slov? Xaviho a Laportova vyjádření jen ukazují slabost Barcelony
Komentáře

KOMENTÁŘ: Válka slov? Xaviho a Laportova vyjádření jen ukazují slabost Barcelony

Od nedělního zápasu Realu Madrid s Almerií se diskuze ve španělském smrskla v podstatě jen na otázku rozhodčích a zda…