BILD útočí na Jude Bellinghama. V šatně nebyl oblíbený a toužil jen po pozornosti

  BILD útočí na Jude Bellinghama. V šatně nebyl oblíbený a toužil jen po pozornosti
  Jude Bellingham (zdroj: realmadrid.com)

  Sláva, postavení a být hvězdou mu stouplo do hlavy, uvádí sportovní rubrika deníku BILD. Borussia Dortmund je s jeho odchodem spokojená.

  Jude Bellingham byl v posledních letech jedním z nejdůležitějších hráčů Borussie Dortmund a v minulé sezoně téměř dovedl tým k vítězství v německém šampionátu. V létě byl prodán do Realu Madrid za 103 milionů eur, s dalšími 32 miliony eur v případných bonusech za splněné cíle. BILD uvádí, že spoluhráči i klub měli z jeho odchodu radost.

  Touha po pozornosti

  Prvním problémem mělo být chování tehdejšího dorostence po skončení zápasů. Záložník počkal s nástupem pod tribunu, až zbytek týmu poděkoval fanouškům za zápas, a poté sbíral individuální ovace.

  Toto chování mělo začít v sezoně 2021/22, kdy měl Angličan podle deníku cítit, že Erling Haaland je největším oblíbencem fanoušků. Situace však pokračovala i po Norově odchodu do Manchesteru City.

  Jeho spoluhráči ze šatny říkají, že tým pro něj znamenal málo a Jude chtěl být jen středem pozornosti. Spoluhráči to cítili i z toho, jak se k nim záložník choval a jak s nimi mluvil. Největší napětí nastalo, když v zápase proti Rangers jednoduše urazil Nico Schulze za jeho hru, ale pravidelně se k týmu choval nepříjemně v poločase nebo na trénincích, když nebyla dobrá situace na hřišti.

  V minulé sezoně byl Bellingham třetím kapitánem a byl umístěn v týmové radě, ale tuto roli hrál jen zřídka a své anglicky mluvící kolegy, pro které byl teoreticky spojkou s klubem, téměř nezastupoval.

  BVB vše tajilo

  Tyto třenice se dostaly až k vedení klubu, které se však rozhodlo ho netrestat a nevytvářet žádnou institucionální odezvu, protože by to mohlo ohrozit hráčův letní přestup. Bylo rozhodnuto tuto situaci takto uzavřít a letos v létě tým posílí hráči, kteří si udrží konkurenceschopnost, ale bez narušení dobré atmosféry.

  Deník svůj článek končí jedním z nejnovějších citátů Dietmara Hamanna, bývalého fotbalisty a nyní fotbalového experta Sky: „Myslím, že odchod Bellinghamu se dá zvládnout. Samozřejmě má mimořádné schopnosti, ale na hřišti si dělal, co chtěl. Proto se s takovým odchodem můžete vypořádat. Je dobrý a talentovaný, ale mnoho hráčů nebude z jeho odchodu tak nešťastných. Byl zodpovědný za mnoho gólů BVB, ale vždy byl chráněn a dostal svobodu. Vždy si mohl dělat, co chtěl.“

  V sobotním utkání mezi Realem Madrid a Athleticem vešel Angličan po závěrečném hvizdu do středu hřiště, aby poděkoval svým soupeřům, spoluhráčům a rozhodčím za zápas. Poté zamířil do rohu hřiště, aby poděkoval fanouškům Los Blancos v části hostů.

  Ne všichni hráči Realu Madrid to vůbec udělali. V televizním přenosu děkoval fanouškům před Angličanem David Alaba a po něm spolu s dvacetiletým mladíkem udělal totéž Fran García. A co víc, Bílý Balet neustále informuje, že hráči a trenéři jsou potěšeni Bellinghamovou aklimatizací a vstupem do týmu.

  Zbyněk je redaktorem webu Bilybalet.cz. Realu Madrid fandí 20 let, od střídání a skvělého výkonu San Ikera ve finále LM. Specializuje se na články o financích Los Blancos a Castillu. Je také otcem ligového dorostence a má tak blízko k mládežnickému fotbalu.


  Zdroj: bild.de

  6 Komentářů

  Přidat komentář

  Související články

  Dinamo Záhřeb stojí o návrat Luky Modriće
  Mužstvo

  Dinamo Záhřeb stojí o návrat Luky Modriće

  Prezident chorvatského klubu Mirko Barišić podle místních médií v minulém týdnu znovu kontaktoval Luku Modriće a přemlouval jej k návratu do mateřského…
  Bellingham se blíží návratu. Stihne už možná zápas proti Valencii
  Mužstvo

  Bellingham se blíží návratu. Stihne už možná zápas proti Valencii

  Jude Bellingham se zranil při domácím utkání proti Gironě 10. února. Los Blancos zvítězili 4:0 a Jude k vysoké výhře přispěl…
  Oficiálně: Joselu bude mimo hru kvůli zranění minimálně tři týdny
  Mužstvo

  Oficiálně: Joselu bude mimo hru kvůli zranění minimálně tři týdny

  Klub oficiálně potvrdil Španělovo zranění. Útočník v posledních dnech netrénoval se zbytkem týmu a zůstane delší dobu mimo hru. „Po…
  Real Madrid plánuje upravit smlouvu Bellinghamovi
  Mužstvo

  Real Madrid plánuje upravit smlouvu Bellinghamovi

  Podle španělského novináře Ramóna Álvareze plánuje Real Madrid upravit plat Judovi Bellinghamovi po příchodu Kyliana Mbappého. Chce tím udržet rovnováhou…