Beru to osobně, zítra budu čelit Erlingu Haalandovi, řekl Rüdiger na tiskové konferenci

Beru to osobně, zítra budu čelit Erlingu Haalandovi, řekl Rüdiger na tiskové konferenci
Rüdiger (© realmadrid.com)

Antonio Rüdiger měl napilno. Kromě rozhovoru pro oficiální kanály UEFA doprovodil také Carla Ancelottiho na předzápasové tiskové konferenci. Přinášíme vám přepis toho, co na ní zaznělo. Je třeba zmínit, že Rüdi naslouchal všem dotazům ve španělštině bez nutnosti překladu, odpovídal ale v angličtině (a v jednom případu v němčině).

[RMTV] V letošní sezóně jsi klíčovým hráčem defenzivy Realu Madrid. Jak se cítíš? A jak je na tom tým před tímto velkým zápasem proti Manchesteru City?

Myslím, že tahle sezóna je pro mě zatím skvělá. Platí to i pro mé spoluhráče. Jsem s jejím průběhem docela spokojený, ale abych byl upřímný, na tom před zítřejším zápasem vůbec nezáleží. Pro mě osobně je Liga mistrů hodně důležitá, La Liga samozřejmě také. Víme, že pro tento klub znamená Liga mistrů hodně. Pokud se nedostaneme dál, to, čeho jsme doposud dosáhli, nebude nic znamenat.

[COPE] V minulém roce jsi na Bernabéu odehrál proti City skvělý zápas, dokázal jsi udržet na uzdě Haalanda. V odvetě na Etihad Stadium jsi ale nehrál. Odpustil jsi už trenérovi?

Jak říkáte, na Bernabéu jsem hrál dobře. Myslím, že všichni jsme tehdy odvedli dobrou práci, podařilo se nám ubránit Haalanda. Já i spoluhráči jsme ho měli pod kontrolou, nedostával tolik míčů, kolik by chtěl. Že jsem ve druhém utkání nehrál? Trenér se mi nemusel a nemusí omlouvat. Má svoji představu, kterou já musím přijmout, i když je to někdy těžké. On se mi však omlouvat nemusí. A co se týče zítřejšího zápasu, máme zase stejný plán. Musíme si dát pozor na všechny nebezpečné fotbalisty soupeře, jako jsou Phil Foden, De Bruyne a samozřejmě Haaland.

[OkDiario] V této sezóně hraješ skoro každý zápas. Cítíš se být lídrem obrany Realu Madrid? A změní se pro tebe něco, pokud budeš hrát s Tchouaménim, nebo pokud s Nachem?

Ano, v této sezóně… (úsměv). Je pro mě hodně těžké hovořit o sobě jako o lídrovi. Snažím se jen dělat svoji práci. O tom, kdo bude mým parťákem, rozhodne trenér. S Nachem se mi hraje skvěle, je to velmi zkušený fotbalista, pro náš tým je důležitý, je to náš kapitán. Také Tchouaméni odvádí skvělou práci. Četl jsem o naší dvojici zajímavou statistiku, že když jsme byli společně stopery, neprohráli jsme zápas (smích). Je to na rozhodnutí trenéra.

[Radio Nacional] Co jste s Realem Madrid oproti loňsku zlepšili, abyste mohli být před zítřejším zápasem optimističtí?

Vždy musíme být optimističtí, pokud jde o postup. Proti City nás čeká těžký zápas, ale my jsme Real Madrid a věříme si. Ano, z dynamiky týmu cítím, že jsme v dobré formě a náladě. Náš tým je jako rodina, ale to se musí projevit i na hřišti. Věřím, že se nám to podaří.

[AS] Jaký zápas by pro tebe byl lepší? Vysoký presink na hráče City, nebo spíše bránit a čekat na šanci?

Je jasné, že doma nebudeme chtít jen sedět a dívat se na City, jak rozehrává (smích). Je ale také jasné, že i tohle je součástí hry. Budou fáze hry, kdy budeme vysoko presovat, ale budou i fáze, kdy budeme muset více bránit. Jsme připraveni a pro úspěch uděláme cokoliv. I to k tomu patří. Budeme útočit, ale budeme muset i bránit.

[MARCA] Jakému nejlepšímu útočníkovi jsi během své kariéry čelil?  Je Haaland jedním z nich? Jak budete zítra přistupovat k bránění Haalanda?

Ano, Haaland je určitě jedním z nejlepších útočníků a nejtěžších na bránění. Pokud mám jmenovat jednoho, těžké to bylo proti Agüerovi, když zůstaneme u City. Teď to samozřejmě nebude proti němu, ale proti Haalandovi. Není snadné ho kontrolovat. Žije z přihrávek, které dostává od svých spoluhráčů, nemůžete ale kontrolovat všechny. Například De Bruyne ho umí skvěle najít svými přihrávkami. Ale když se budete soustředit více na Haalanda a kontrolovat ho co nejlépe, budete to mít „trochu snazší.“ (směje se)

[The Times] Jude Bellingham zažil skvělý start v týmu Realu Madrid. Jak na tebe zapůsobila jeho aklimatizace? Jak dobře se adaptoval v kabině?

Upřímně řečeno, zpočátku jsem byl hodně překvapený, z toho, co předváděl. Moc jsem toho o něm nevěděl. Ale, wow! (směje se). Už teď je v šatně velkou osobností, je velmi výjimečný. Způsob, jakým se chová, je skvělý a příkladný. Je mu teprve dvacet let, když se s ním ale bavíte, tak zjistíte, že ten kluk má v hlavě všechno srovnané. Na svůj věk je velmi vyspělý, takže teď, upřímně řečeno, už mě to nepřekvapuje.

[RealTotal – otázka v němčině] Jak důležitý bude první zápas na Bernabéu před odvetou v Manchesteru? Jak moc potřebujete vyhrát?

Nezáleží na tom, jestli začínáme doma, nebo venku. Myslím, že v loňském roce jsme otevřeli skóre zápasu ve chvíli, kdy jsme byli pod tlakem. Naopak jsme vyrovnávací gól inkasovali v momentu, kdy jsme byli lepší. Bylo to těžké. Měli jsme na to, abychom doma vyhráli 2:0. (Rüdiger se následně omlouvá tiskovému mluvčímu Realu, že nemluvil anglicky.“

[Daily Star] Jaký je Jude jako hráč a člověk? V Anglii panuje názor, že v budoucnu bude lídrem našeho národního týmu.

Souhlasím s tím. Jsem si jist, že jednou bude vaším lídrem. Už teď je na svůj věk velmi vyspělý. Ale víte, on je také velmi profesionální ve všem, co dělá. Je to hodný kluk. Takže se ani nemusíme bavit o jeho vlastnostech. Musíme pouze doufat, že zůstane zdravý. Co se týče přístupu mimo hřiště, nemám obavy, protože si myslím, že má skvělé rodiče. Odvádějí dobrou práci a drží ho při zemi. Takže jo, máte fantastického hráče, to je evidentní.

[Managing Madrid] Sledoval jste zápas Manchesteru proti Arsenalu? Bylo to velmi defenzivní střetnutí. Pokud jste se díval, vzal jste si nějaké ponaučení z toho, jak Arsenal dobře bránil?

Upřímně, zápas jsem nesledoval, ale slyšel jsem, že Gabriel a Saliba odehráli skvělý zápas. Takže jsem z toho žádné závěry nevyvodil, protože jsem to neviděl. Podle všeho jde ale o dobrou vizitku defenzivy Arsenalu.

[Radio MARCA] Často se vás ptáme na Haalanda. V minulé sezóně vznikl ikonický snímek, kdy jste dal hlavu pod Haalandovu paži. Připravujete si podobné akce? Je to váš způsob, jak soupeře rozhodit?

Ano, viděl jsem fotky a videa, bylo jich hodně. Ale neplánuji to. Nic připraveného na zítřek nemám. Je to vždy o pocitu, jde o daný moment. Jasně, můžu vám tady říct, že jde o tým, nebo něco takového, ale ne. Já k tomu přistupuji osobně. Protože zítra budu čelit takovému super snajprovi, jako je Erling Haaland.


Zdroj: Real Madrid TV

Přidat komentář

Související články

Dehispanizace versus normy UEFA. Bude moct Real zaregistrovat 25 hráčů pro Ligu mistrů?
Liga mistrů

Dehispanizace versus normy UEFA. Bude moct Real zaregistrovat 25 hráčů pro Ligu mistrů?

Real Madrid musí splnit normy UEFA, aby mohl pro příští ročník Ligy mistrů zaregistrovat kompletní pětadvacetičlenný kádr. Tomu všemu nepomáhá…
Čínské velvyslanectví podalo protest u Realu Madrid kvůli urážlivé písni
Liga mistrů

Čínské velvyslanectví podalo protest u Realu Madrid kvůli urážlivé písni

Čínské velvyslanectví ve Španělsku podalo oficiální protest u Realu Madrid kvůli nedávným výrokům fanouška Los Blancos. Ty byly označeny za…
Rodri: Slova Rodryga o tom, že jsme nejlepší? Kdepak. Nejlepší je Real Madrid, zaslouží si toto označení
Liga mistrů

Rodri: Slova Rodryga o tom, že jsme nejlepší? Kdepak. Nejlepší je Real Madrid, zaslouží si toto označení

Španělský záložník ve službách Manchesteru City Rodri reagoval na slova Rodryga Goese, který před finále Ligy mistrů pochválil anglického mistra.…
Absurdní komentář katalánského deníku SPORT: Real se žene za tituly, které považuje za bezvýznamné
Liga mistrů

Absurdní komentář katalánského deníku SPORT: Real se žene za tituly, které považuje za bezvýznamné

Novinář katalánského deníku SPORT Ivan San Antonio neměl v posledních dnech lehké spaní. Jak jinak si totiž vysvětlit neskutečně absurdní…