Bernabéu získává finální podobu. V lednu se zvýší kapacita a stanice metra projde rekonstrukcí 

Bernabéu získává finální podobu. V lednu se zvýší kapacita a stanice metra projde rekonstrukcí 
Santiago Bernabeu (zdroj: nuevoestadiobernabeu.com)

Rekonstrukce stadionu je o přestávce způsobené mistrovstvím světa v plném proudu. Klub uzavřel dohodu s Madridským společenství, díky které projde rekonstrukcí, také stanice metra pod Santiago Bernabéu.  

Ocelová fasáda, která zakryje exteriér nového Santiaga Bernabéu, nabírá během přestávky mistrovství světa v Kataru na konečné podobě. Podle serveru nuevobernabeu.com již bylo na různých místech vnější části stadionu instalováno více než 400 tun výlisků, což dává představu o celkovém vzhledu stadionu po dokončení prací plánovaných na konec léta 2023. 

Více míst 

Současná přestávka v klubových soutěžích a první měsíce příštího léta jsou dvě hlavní okna aktivit plánovaných v souvislosti s rekonstrukcí madridského stadionu, který je stále ve výstavbě. Díky různým opatřením v určitých oblastech tribun (východní strana a sektor, který byl během rekonstrukce zakrytý plachtou) hodlá klub pro druhou polovinu sezóny navýšit kapacitu stadionu o zhruba 7000 míst. 

Santiago Bernabéu (zdroj: nuevoestadiobernabeu.com)

Na toto období je také naplánován významný pokrok v další z velkých atrakcí nového stadionu – instalaci stahovací střechy, která umožní po dokončení prací stadion zcela uzavřít. Konstrukce vážící více než 35 000 tun, která bude fungovat na čtyřech podpěrných bodech a jejíž montáž, jeden z kritických bodů práce, zaznamená výrazný pokrok před návratem fotbalu na Bernabéu, který se uskuteční až koncem ledna příštího roku při návštěvě Realu Sociedad v Madridu.  

Práce v jeskyni 

Zároveň se pracuje na různých aspektech obří jeskyně, která bude sloužit k údržbě trávníku, když se na stadionu nebudou konat nefotbalové akce. A péče o zeleň, která v letošní sezóně působí více problémů, než zodpovědní za její údržbu očekávali, je dotažena na hranici možností. 

Metro 

Real Madrid a Madridské společenství představily svou dohodu o spolupráci při modernizaci stanice metra Santiago Bernabéu na slavnostním ceremoniálu, kterému předsedali Florentino Péreza a Isabel Díaz Ayuso (předsedkyně společenství). 

Stanice metra Santiago Bernabéu (zdroj: realmadrid.com)

Cílem projektu je rozšířit kapacitu stanice metra tak, aby reagoval na větší příliv uživatelů, zejména v den zápasů, zajistil všeobecnou dostupnost a zlepšil prostory přiléhající ke stadionu. Kromě přizpůsobení nejnovějším technologiím bude design stanice zahrnovat téma spojené s Realem Madrid. 

Pro miliony lidí to bude brána do prostředí Santiago Bernabéu, které se stalo avantgardní ikonou a měřítkem zábavy,“ řekl prezident Florentino Pérez. 

Stanice metra Santiago Bernabéu (zdroj: realmadrid.com)

Celý tento projekt je integrován do proměny nejen stadionu Santiago Bernabéu, ale i okolí samotného stadionu. Transformace, jejímž cílem bude zlepšit stávající zařízení a služby a samozřejmě zlepšit kvalitu života obyvatel této oblasti, aby byla přístupnější, inkluzivnější a obyvatelnější.“

Práce začnou na konci roku 2023. Stanice bude mít více technologií, lepší povrchovou úpravu a lepší údržbu. V loňském roce jsme napočítali, že touto stanicí prošlo více než 2 300 000 cestujících. Tato přestavba je určena především pro madridisty“.

Zbyněk je redaktorem webu Bilybalet.cz. Realu Madrid fandí 20 let, od střídání a skvělého výkonu San Ikera ve finále LM. Specializuje se na články o financích Los Blancos a Castillu. Je také otcem ligového dorostence a má tak blízko k mládežnickému fotbalu.


Zdroj: realmadrid.com, nuevoestadiobernabeu.com

Přidat komentář

Související články

Bernabéu bude svědkem vrcholu turné Shakiry. Potenciál chrámu Los Blancos se začíná naplňovat
Město Madrid

Bernabéu bude svědkem vrcholu turné Shakiry. Potenciál chrámu Los Blancos se začíná naplňovat

Kolumbijka se stane další zahraniční hvězdou, která se objeví na Santiago Bernabéu. V jejím případě se má hovořit až o…
Luis Rubiales: Santiago Bernabéu bude nejspíše hostit finále mistrovství světa 2030
Město Madrid

Luis Rubiales: Santiago Bernabéu bude nejspíše hostit finále mistrovství světa 2030

Luis Rubiales byl hostem COPE a SER po oznámení, že se Ukrajina připojí ke Španělsku a Portugalsku ke snaze uspořádat…
Poznáváme MADRID #1: Fotbalové stadiony aneb velké chrámy i „rodinná“ atmosféra
Město Madrid

Poznáváme MADRID #1: Fotbalové stadiony aneb velké chrámy i „rodinná“ atmosféra

Real Madrid je klenotem a pro mnohé hlavní turistickou atrakcí hlavního španělského města. Madrid nicméně skýtá řadu dalších úžasných míst.…