Bernabéu získává finální podobu. V lednu se zvýší kapacita a stanice metra projde rekonstrukcí 

  Bernabéu získává finální podobu. V lednu se zvýší kapacita a stanice metra projde rekonstrukcí 
  Santiago Bernabeu (zdroj: nuevoestadiobernabeu.com)

  Rekonstrukce stadionu je o přestávce způsobené mistrovstvím světa v plném proudu. Klub uzavřel dohodu s Madridským společenství, díky které projde rekonstrukcí, také stanice metra pod Santiago Bernabéu.  

  Ocelová fasáda, která zakryje exteriér nového Santiaga Bernabéu, nabírá během přestávky mistrovství světa v Kataru na konečné podobě. Podle serveru nuevobernabeu.com již bylo na různých místech vnější části stadionu instalováno více než 400 tun výlisků, což dává představu o celkovém vzhledu stadionu po dokončení prací plánovaných na konec léta 2023. 

  Více míst 

  Současná přestávka v klubových soutěžích a první měsíce příštího léta jsou dvě hlavní okna aktivit plánovaných v souvislosti s rekonstrukcí madridského stadionu, který je stále ve výstavbě. Díky různým opatřením v určitých oblastech tribun (východní strana a sektor, který byl během rekonstrukce zakrytý plachtou) hodlá klub pro druhou polovinu sezóny navýšit kapacitu stadionu o zhruba 7000 míst. 

  Santiago Bernabéu (zdroj: nuevoestadiobernabeu.com)

  Na toto období je také naplánován významný pokrok v další z velkých atrakcí nového stadionu – instalaci stahovací střechy, která umožní po dokončení prací stadion zcela uzavřít. Konstrukce vážící více než 35 000 tun, která bude fungovat na čtyřech podpěrných bodech a jejíž montáž, jeden z kritických bodů práce, zaznamená výrazný pokrok před návratem fotbalu na Bernabéu, který se uskuteční až koncem ledna příštího roku při návštěvě Realu Sociedad v Madridu.  

  Práce v jeskyni 

  Zároveň se pracuje na různých aspektech obří jeskyně, která bude sloužit k údržbě trávníku, když se na stadionu nebudou konat nefotbalové akce. A péče o zeleň, která v letošní sezóně působí více problémů, než zodpovědní za její údržbu očekávali, je dotažena na hranici možností. 

  Metro 

  Real Madrid a Madridské společenství představily svou dohodu o spolupráci při modernizaci stanice metra Santiago Bernabéu na slavnostním ceremoniálu, kterému předsedali Florentino Péreza a Isabel Díaz Ayuso (předsedkyně společenství). 

  Stanice metra Santiago Bernabéu (zdroj: realmadrid.com)

  Cílem projektu je rozšířit kapacitu stanice metra tak, aby reagoval na větší příliv uživatelů, zejména v den zápasů, zajistil všeobecnou dostupnost a zlepšil prostory přiléhající ke stadionu. Kromě přizpůsobení nejnovějším technologiím bude design stanice zahrnovat téma spojené s Realem Madrid. 

  Pro miliony lidí to bude brána do prostředí Santiago Bernabéu, které se stalo avantgardní ikonou a měřítkem zábavy,“ řekl prezident Florentino Pérez. 

  Stanice metra Santiago Bernabéu (zdroj: realmadrid.com)

  Celý tento projekt je integrován do proměny nejen stadionu Santiago Bernabéu, ale i okolí samotného stadionu. Transformace, jejímž cílem bude zlepšit stávající zařízení a služby a samozřejmě zlepšit kvalitu života obyvatel této oblasti, aby byla přístupnější, inkluzivnější a obyvatelnější.“

  Práce začnou na konci roku 2023. Stanice bude mít více technologií, lepší povrchovou úpravu a lepší údržbu. V loňském roce jsme napočítali, že touto stanicí prošlo více než 2 300 000 cestujících. Tato přestavba je určena především pro madridisty“.

  Zbyněk je redaktorem webu Bilybalet.cz. Realu Madrid fandí 20 let, od střídání a skvělého výkonu San Ikera ve finále LM. Specializuje se na články o financích Los Blancos a Castillu. Je také otcem ligového dorostence a má tak blízko k mládežnickému fotbalu.


  Zdroj: realmadrid.com, nuevoestadiobernabeu.com

  Přidat komentář

  Související články

  Luis Rubiales: Santiago Bernabéu bude nejspíše hostit finále mistrovství světa 2030
  Město Madrid

  Luis Rubiales: Santiago Bernabéu bude nejspíše hostit finále mistrovství světa 2030

  Luis Rubiales byl hostem COPE a SER po oznámení, že se Ukrajina připojí ke Španělsku a Portugalsku ke snaze uspořádat…
  Poznáváme MADRID #1: Fotbalové stadiony aneb velké chrámy i „rodinná“ atmosféra
  Město Madrid

  Poznáváme MADRID #1: Fotbalové stadiony aneb velké chrámy i „rodinná“ atmosféra

  Real Madrid je klenotem a pro mnohé hlavní turistickou atrakcí hlavního španělského města. Madrid nicméně skýtá řadu dalších úžasných míst.…