Bernabéu bez trávníku a se spoustou prachu. Real se snaží vypěstovat vlastní trávník

Bernabéu bez trávníku a se spoustou prachu. Real se snaží vypěstovat vlastní trávník
Příprava trávníku na Bernabéu (zdroj: Fánaticos RM)

Druhý den výměny trávníku na Santiago Bernabéu skončil. Má být provedena jiným způsobem a klub se neustále snaží tento aspekt vylepšovat.

Dnes už nebyly na úrovni hřiště žádné role trávníku a zůstala jen samotná půda, na které zahradníci pracovali. Popis a záběry z tohoto dne, který přinesl spoustu prachu uvnitř Santiago Bernabéu, najdete například v následujícím videu z kanálu Fanáticos Realu Madrid:

Již dříve deník MARCA informoval, že Real Madrid se tentokrát pokusí vytvořit hřiště jiným způsobem. V plánu je vysunout plošiny z podzemního skleníku, rozrýt stávající hřiště, na plošinách zpracovat trávníkový substrát a na něm vytvořit vhodnou finální vrstvu z organického materiálu, kde bude zaseto travní semeno. To již potvrzují i další zdroje.

Po výsevu budou zahradníci pečlivě sledovat proces zakořeňování a vývoje trávy v substrátu a sami si nový trávník vypěstují. Lze tedy naznačit, že práce budou rozděleny do čtyř etap: odstranění starého povrchu, práce na podkladu bez trávy, výsev nového trávníku, kontrola vývoje růstu trávníku ve skleníku.

Deník dodal, že klub zdůrazňuje, že vytváří umělé podmínky pod povrchem, které ještě nemusí být dokonalé, a dosažení dokonalosti i v tomto ohledu bude trvat nějakou dobu. Vedení klubu to vyjádřilo jednoduše: chyby se musí dělat, abychom se poučili.

I proto měl trávník letos lepší i horší období, protože zahradníci testovali různá nastavení a podmínky. Nicméně Bílý balet již má za sebou jednu sezonu zkušeností a očekává, že nyní se vše jen zlepší.

Klub trávník vyměňuje nyní , protože do 29. června nejsou na stadionu naplánovány žádné koncerty, které se s větší frekvencí vrátí v červenci. Proto bylo rozhodnuto využít příští dva týdny k řádné práci na povrchu a v červenci pak klub doladí trávník již pod zemí.

Zbyněk je redaktorem webu Bilybalet.cz. Realu Madrid fandí 20 let, od střídání a skvělého výkonu San Ikera ve finále LM. Specializuje se na články o financích Los Blancos a Castillu. Je také otcem ligového dorostence a má tak blízko k mládežnickému fotbalu.


Zdroj: marca.com

Přidat komentář

Související články

První sponzorská smlouva Mbappého po přestupu do Madridu. Těžit z ní bude i Real
Mužstvo

První sponzorská smlouva Mbappého po přestupu do Madridu. Těžit z ní bude i Real

Útočník podepsal svou první sponzorskou smlouvu jako hráč Realu Madrid. Královský celek může na této aktivitě svého hráče také vydělat.…
AS: Stále větší napětí kolem Lunina
Mužstvo

AS: Stále větší napětí kolem Lunina

Budoucnost Andrije Lunina je stále zahalena mlhou nejistoty. Svůj podíl na tom má i osobnost Jorgeho Mendese, portugalského agenta, který…
AS: Leganés ocení Daniho Carvajala
Mužstvo

AS: Leganés ocení Daniho Carvajala

Starosta města Leganés Miguel Ángel Recuenco potvrdil, že po triumfu španělského národního týmu na letošním mistrovství Evropy se uskuteční speciální…
OFICIÁLNĚ: Představeny venkovní dresy pro sezónu 2024/25. Odkazují na La Décimu
Mužstvo

OFICIÁLNĚ: Představeny venkovní dresy pro sezónu 2024/25. Odkazují na La Décimu

Real Madrid představil venkovní sadu dresů pro nadcházející sezónu. Tentokrát se klub rozhodl pro oranžovou barvu. Klub o tom informoval…