Bellingham v upřímném rozhovoru: Jsem jedním z fanoušků, zastupuji je na hřišti. Vrchol? Ještě ne

Bellingham v upřímném rozhovoru: Jsem jedním z fanoušků, zastupuji je na hřišti. Vrchol? Ještě ne
Jude Bellingham (zdroj: realmadrid.com)

Jude Bellingham poskytl rozhovor pro Sky Sports během reprezentačního srazu Anglie. Přinášíme vám přepis toho, co záložník Los Bancos řekl.

– „Neřekl bych o sobě, že jsem už na vrcholu. Myslím, že jsem na cestě, ale nechci říkat, že tam už jsem. Mám před sebou ještě kus cesty, abych se tam dostal. Ale všechno začíná na místech, jako je toto (Rozhovor byl pořízen na dětském kempu, který pořádal McDonald´s, s nímž záložník spolupracuje.). Člověk tady získá důvěru a možnost hrát svobodně a bavit se, ale pak nikdo neví, co se stane. Všechny děti, které tady jsou, se asi nestanou hvězdami Realu Madrid nebo Anglie. Myslím jen na to, aby se dobře bavily. Pokud za svým cílem dál půjdou, vždy si mohou vzpomenout na to, že jednu z prvních šancí dostaly tady na kempu McDonald´s.

– „Tři roky jsem hrál v Německu, naučil jsem se hodně o tamní kultuře. Dalo mi to spoustu do fotbalového i osobního života, také jsem se sám o sobě dozvěděl nové věci, které bych si třeba v Anglii neuvědomil. I teď se o sobě spoustu učím ve Španělsku. Miluji život v Madridu, a to i mimo fotbal. Lidé ve Španělsku jsou skvělí, jsou velmi emotivní. Když jdu ven a poznají mě, tak se ke mně ve velkém hlásí a zdraví mě. Chtějí, abych se tam cítil jako doma, abych byl součástí jejich města a kultury. Cítím to od nich.

– „Od léta jsem hodně vytížený. Bylo to sice těžké, ale taky to bylo zábavné (smích). Adaptoval jsem se na život ve Španělsku, cítil jsem stále větší zodpovědnost za Real Madrid, ale i za národní tým. Hodně věcí se mi v životě změnilo. Všechno se snažím vstřebat a užívat si to. Snad se mi to podaří a budu dál růst.

– „Jestli žiji svůj sen? Ano, někdy to tak cítím. Ráno, když vstávám, tak se musím někdy štípnout, že to všechno není jen sen. Hraji za Anglii ve Wembley a za Real Madrid na Santiago Bernabéu. Ani ve snu by mě dříve nenapadlo, že se tohle všechno stane tak brzy. Jsem opravdu vděčný všem, kteří mě na cestě až sem doprovázeli. Bez podpory by to nešlo.

– „Moje rada těm, kteří mě sledují? Dětem tady říkám, že fotbal je musí hlavně bavit. Užívejte si ho, říkám jim. Tohle je to nejdůležitější, ne? Běžte do každého zápasu s úsměvem, užijte si hru s ostatními dětmi a neberte to příliš vážně. Tohle všechno má svůj čas, až budete starší, pak se tomu budete muset věnovat. Ale teď si to užívejte a smějte se.

– „Když jsem byl malý, tak jsem měl dva idoly. Vždy to byli Wayne Rooney a Steven Gerrard. Miloval jsem jejich styl hry. Moc se mi líbilo, jak hráli. V jejich hře byla zdravá agresivita, ale také velký talent. Vybírám tedy tyto dva.

– „Vy si myslíte, že budu hrát až do mistrovství světa 2038? (smích). Zatím se dívám jen na to příští mistrovství. Ale ano, asi je tady možnost, že bych hrál i v roce 2038. Pokud budu v dobré kondici a tak podobně. Na Rooneym bylo působivé, že začal s velkým fotbalem už v 16 letech, tedy stejně, jako já. Někdy se stane, že v tom všem byznysu zapomenete, že jste ještě mladý, protože všechn se děje tak strašně rychle. Dostáváte příležitosti a musíte je využít. Navzdory tomu všemu se ale pořád vnitřně cítím jako dítě.

– „Vysoká očekávání? To je moje práce. Na hřišti se snažím vždy odvést tu nejlepší práci, která se ode mě vyžaduje, abych pomohl týmu. Lidem se líbí styl mojí hry, způsob pohybu, hra s míčem a tak podobně. Je to opravdu příjemné, snažím se být v co největším kontaktu s fanoušky, když jsem na hřišti. Chci fanouškům ukázat, že jsem jeden z nich. Jsem fanoušek, který hraje a zastupuje je na hřišti, protože o tom to nakonec je. Pokud ve mně vidí někoho, s kým se cítí být spojeni, podporovat ho, tak tím mohou podpořit celý tým. Jejich podpora pro nás znamená hodně, pravděpodobně ještě víc, než si sami představují. Když jsou fanoušci pozitivní, hrajeme lépe.

– „Co budu po skončení kariéry považovat za úspěch?  Myslím, že to budou trofeje. Dát možnost mé zemi i klubu, aby si sáhli na co nejvíce trofejí. Jsou to skvělé zážitky pro všechny.


Zdroj: Sky Sports

Přidat komentář

Související články

Ancelotti vysílá jasné signály. Náhradníky dělí na dvě skupiny
Mužstvo

Ancelotti vysílá jasné signály. Náhradníky dělí na dvě skupiny

V závěrečné fázi sezóny, s jistou budoucností v klubu pro následující ročník, ukazuje italský trenér, že se při svém rozhodnutí drží pevně…
Fabrizio Romano: Arda Güler nepožádal o odchod z Realu Madrid
Mužstvo

Fabrizio Romano: Arda Güler nepožádal o odchod z Realu Madrid

Fabrizio Romano se vyjádřil ke zprávám ze Španělska. Podle jeho informací Arda Güler nepožádal o odchod z Realu Madrid. Arda…
Real překonal hranici 100 vstřelených gólů. Bez Benzemy ho táhne Jude, Vini a Rodrygo
Mužstvo

Real překonal hranici 100 vstřelených gólů. Bez Benzemy ho táhne Jude, Vini a Rodrygo

Díky třem vstřeleným gólům v úterním čtvrtfinále Ligy mistrů proti Manchesteru City se Los Blancos dostali na 101 vstřelených gólů v rámci…
Kapitán bez pásky. Valverde je neoficiálním lídrem týmu
Mužstvo

Kapitán bez pásky. Valverde je neoficiálním lídrem týmu

Fede Valverde byl v úterním utkání skutečným lídrem Realu Madrid. Uruguayec sice na rukou neměl kapitánskou pásku, ale do střetnutí vložil…