Bellingham se poučil. Demonstroval to výmluvným gestem

Bellingham se poučil. Demonstroval to výmluvným gestem
Jude Bellingham (zdroj: x.com)

Na konci střetnutí mezi Realem Madrid a Bilbaem byl Jude Bellingham sražen Lekuem, rozhodčí v tom ale neviděl žádný přestupek. Angličan se rychle zvedl ze hřiště, o chvíli později dal ale výmluvným gestem najevo, že s rozhodnutím sudího nesouhlasí. Gesto, které napodobovalo zavření úst zipem, se rychle rozšířilo po internetu. Co za tímto chováním stojí?

Bellingham je dlouhodobě frustrován úrovní rozhodčích v La Lize. Především se nemůže smířit s tím, kolik je toho soupeřům při snaze zastavit ho dovoleno. Někdy rozhodčí nepískají fauly vůbec, jindy zase nevytahují karty. Nespokojenost hráče má své opodstatnění. Je čtvrtým nejčastěji faulovaným hráčem La Ligy, v průměru na něj bylo spácháno 3,02 nedovolených zákroků za zápas. Z ostatních hráčů, kteří mají na kontě 900 a více minut, jsou před ním pouze Camavinga (3,4), Gonzalo Villar (3,19) a Joao Félix (3,19). Bellingham je v průměru faulován při každém 25. kontaktu s míčem.

Šatna Los Blancos obecně není spokojena s chováním rozhodčích a frustraci dává často najevo. Sám Jude dal několikrát ostře najevo svůj názor. „To byl zas*aný faul a ty ho nepískneš? Každý týden ta stejná sr*čka,“ řekl Hernándezovi Maesovi v utkání proti Almeríi. Proti Athlétiku zvolil Jude zmíněné gesto, kterým dal najevo, že bude mlčet, protože protestem stejně ničeho nedosáhne. „Nevím, co si Jude myslí o rozhodčích. Vím ale, že se poučil a odnesl si z toho to, co měl, tedy že by měl mlčet,“ vyjádřil se ke gestu trenér Carlo Ancelotti. V neděli Bellingham odehrál první ligový zápas od kontroverzního závěru zápasu mezi Valencií a Realem, kdy vstřelil gól zlomek sekundy po závěrečném hvizdu. Vítěznou branku mu tedy sudí Gil Manzano neuznal.

Ancelotti své svěřence opakovaně nabádá, aby se diskuzím s rozhodčími vyhnuli. Italský stratég si je dobře vědom přístupu španělských rozhodčích k podobným projevům, proto od svých hráčů požaduje, aby byli maximálně koncentrovaní na svůj vlastní výkon a nenechali se rozhodit.

Real Madrid v této sezóně viděl už 13 žlutých karet za protesty hráčů. Dvakrát takto byli potrestáni Bellingham a Vinícius, po jedné žluté obdrželi Alaba, Modrić, Rüdiger, Rodrygo, Camavinga, Lunin, Carvajal, Kroos a Joselu.

Diskuzi, či spíše tažení proti rozhodčím vede klub prostřednictvím své televize. Na Real Madrid TV je prakticky po každém utkání vidět rozbor chyb sudích po daném kole, vždy se zaměřením na sudího, který má Los Blancos pískat v příštím utkání. Nutno zmínit, že ne všichni madridistas s tímto počínáním klubové televize souhlasí. Nic však nenasvědčuje tomu, že by se politika klubu v tomto ohledu v dohledné době změnila.


Zdroj: relevo.com

Přidat komentář

Související články

Zasloužené a důležité vítězství pro vývoj v La Lize, řekl Lucas Vázquez
La Liga

Zasloužené a důležité vítězství pro vývoj v La Lize, řekl Lucas Vázquez

Lucas Vázquez včera nahradil Daniho Carvajala na pravém kraji obrany. Přispěl tak k čistému kontu a důležitému vítězství nad Mallorkou. Co…
Tchouaméni: Když hrajete za Real Madrid, musíte ze sebe vydat to nejlepší
La Liga

Tchouaméni: Když hrajete za Real Madrid, musíte ze sebe vydat to nejlepší

Aurélien Tchouaméni dnes vstřelil vítězný gól proti Mallorce. „Nebylo to snadné. V úterý jsme odehráli těžké utkání proti Manchesteru. Ale když…
Ancelotti: Důležitá výhra. Chtěli jsme mít před El Clásikem náskok na Barcu
La Liga

Ancelotti: Důležitá výhra. Chtěli jsme mít před El Clásikem náskok na Barcu

Carlo Ancelotti označil vítězství na Mallorce za důležitý krok k vítězství. Ještě ale odmítl, že by ho a jeho tým mohli…
REPORT: Mallorca – Real Madrid 0:1. O třech bodech rozhodl sváteční střelec Tchouaméni
La Liga

REPORT: Mallorca – Real Madrid 0:1. O třech bodech rozhodl sváteční střelec Tchouaméni

S vědomím nejdůležitějšího zápasu sezóny na Etihad Stadium nastoupil Real na půdě nepříjemného celku z Baleárských ostrovů ve velice pozměněné…