Bellingham: Bernabéu je jako Koloseum, cítím se tam jako gladiátor

  Bellingham: Bernabéu je jako Koloseum, cítím se tam jako gladiátor
  Jude Bellingham (zdroj: realmadrid.com)

  Jude Bellingham v upřímném rozhovoru pro Real Madrid TV hovořil o svých prvních pocitech po přestupu, prvním gólu a mnohém dalším. „Víte, že Real Madrid je největší klub na světě, ale teprve, když vše vidíte zblízka, tak vám jeho velikost skutečně dojde. Bernabéu je jako Koloseum, cítím se jako gladiátor,“ prohlásil mladý Angličan.

  Jeho osobnost na hřišti

  Všechny dobré věci, které jsem viděl jiné hráče dělat v minulosti, stejně jako dnes, se snažím napodobit. Přidávám je do svého stylu hraní, abych se zlepšil. Myslím, že je to na hřišti vidět. Jako hráč jste mixem spousty prvků. To, čím dnes jsem, je i díky tomu, co jsem se naučil v Birminghamu v Championship. Nesoustředil jsem se nikdy jen na jednoho hráče, snažil jsem se vzít si to nejlepší od nejlepších a napodobit je. Jsem sám sebou, jsem Jude, a nesnažím se být někým jiným.

  Představení na Bernabéu

  Byl to nezapomenutelný den, prostě neskutečný. Neuvěřitelný zážitek a jeden z nejlepších dnů mého života. Nechtěl jsem se nechat příliš unést, lépe se cítím, když hraji fotbal, ale pro moji rodinu a přátele to byl výjimečný den. Byl jsem hodně šťastný. Číslo 5 je v tomto klubu opravdu velké, podívejte se na jména, která jej nosila. Celkově to byl krásný den a jsem velmi hrdý na to, jak to vše probíhalo. Když jsem přišel na řadu, byl jsem hodně nervózní, zejména když mě prezident zavolal, abych za ním přišel na tribunu. Nevěděl jsem, co říct, nic jsem si nepřipravil. Říkal jsem to, co mě zrovna napadlo, ale šlo to dobře. I když jsem byl opravdu hodně nervózní.

  Jude Bellingham (© Realmadrid.com)
  Jude Bellingham (© Realmadrid.com)

  Velikost Realu Madrid

  Víte, že Real Madrid je největší klub na světě, ale teprve, když to všechno vidíte zblízka, tak vám to dojde. Třeba zrekonstruované Bernabéu, to je prostě neuvěřitelné. Je to jako kdybyste byli v Koloseu, cítíte se tam jako gladiátor. Je to speciální pocit. Ani si nedokážete představit, jak je Real Madrid velký klub. Pro hráče je nemožné vyjít ven a nebýt poznán, někdy je to skvělé, jindy zase ne. Real je klub na zcela jiné úrovni. Hráči jsou si na trénincích dennodenně jisti sami sebou, trenér je velmi klidný. Je tu skvělé prostředí pro práci, sebevyjádření a kreativitu. Cítím se v Madridu jako doma, mé rodině se tu líbí. Jsou tu se mnou i mí přátelé, kterým se Madrid velmi líbí, město milují. Lidé a fanoušci jsou uctiví, chovají se ke mně skvěle. Díky tomu všemu se cítím, jako kdybych tu už byl roky. Mám radost z toho, jak jsem v Realu začal. Teď už v tom jen musím pokračovat a udržet si nastavenou úroveň po celou sezónu. Doufám, že v tomto skvělém klubu zůstanu po mnoho dalších let.

  První soutěžní gól za Real proti Bilbau

  Byl to skvělý gól. David Alaba mě skvěle našel centrem, trefil jsem to do země. Někdy je těžké trefit míč z voleje, když je v takové výšce, občas to nemáte úplně pod kontrolou. Věděl jsem, že buď trefím bránu, nebo se to od někoho odrazí mimo, jiná možnost nebyla, byl tam ale perfektní odraz od hřiště. Možná ten gól byl trochu šťastný, ale celkově to byla perfektní trefa. Byl to báječný den. Když přijdete do tak velkého klubu, cítíte obrovský tlak. Bylo důležité začít dobře.

  Jeho pozice

  Moje role se od příchodu do Realu změnila. V Dortmundu jsem dal pár pěkných gólů, ale hrál jsem více vzadu, takže pro mě bylo těžší dát gól. Nyní hraji s nejlepšími hráči na světě, trenér mě nasazuje na pozici desítky, takže jsem blíž boxu. Mám od něj poměrně volnost, takže se pohybuji po celém hřišti, ale rád se dostávám do soupeřova vápna. Myslím, že jsem kreativní, střílím, tvořím a dávám góly. Musím tvrdě pracovat a využívat své schopnosti a přednosti, abych pomohl týmu. Tým si zaslouží velkou pochvalu, bez spoluhráčů bych takový nemohl být.

  Jude Bellingham (zdroj: realmadrid.com)
  Jude Bellingham (zdroj: realmadrid.com)

  Osobnost

  Jsem stejný kluk v rozhovorech, doma nebo s přáteli. Rád žertuji, směji se a bavím se. Mám jedinečnou příležitost dělat to, co mě baví ze všeho nejvíce. Na světě není mnoho lidí, kteří by to mohli říct. Vážím si všeho, čeho jsem zatím dosáhl. Se svými spoluhráči se každý den hodně zasmějeme, ale zároveň, když je čas brát věci vážně, tak se změním v úplně jiného člověka. V šatně se soustředím na to, abych byl profesionál. Užívám si, že mohu být ve společnosti těchto hráčů. Můj každodenní život se odvíjí od toho, co se zrovna děje, nebo kdo mě přijede navštívit. Záleží na konkrétním dni, nebo na intenzitě tréninku. Po trénincích jsem většinou hodně vyčerpaný.

  Denní rutina

  Vstávám brzy a jdu na trénink, po tréninku zase jedu domů. Někdy si blízko domova zajdu na kávu, nebo zajedu do města, abych si dal něco k jídlu. Pak se vrátím domů a odpočívám na zahradě, zvlášť, když je venku hezky a svítí slunce. A když mají moji přátelé volno, zajedeme někam do Madridu na večeři. Už mám pár míst, kam pravidelně chodím, to je skvělé. Lidé mě tam nevidí jako fotbalistu, ale jako Juda, kluka, který přišel na kávu. Ve městě se ale ke mně všichni chovají hezky. V Madridu se cítím jako doma.

  Gól proti Neapoli a ikonická fotka s Vinim

  Parádní míč od Camavingy. V utkání jsem se cítil dobře, byl jsem plný sebevědomí, tak jsem s míčem šel na bránu. Věděl jsem, že ho mám přilepený na kopačkách, přemýšlel jsem jen o tom, že s ním jdu vpřed. Cítil jsem se úžasně. Je to skvělý pocit, když se vám driblink daří a přibližujete se k bráně soupeře. Najednou jsem byl v šestnáctce. Musel jsem beze strachu podstoupit souboj s bránícími hráči, na faul jsem vůbec nemyslel, měl jsem situaci pod kontrolou. Byl to můj první zápas za Real v Lize mistrů mimo Madrid, na těžkém hřišti, proti skvělému soupeři. Uhráli jsme tam skvělý výsledek, který nás ve skupině dostal do dobré pozice. Myslím, že je to jeden z nejlepších gólů, který jsem vstřelil za dobu, co jsem v Madridu. Celý tým hrál opravdu úžasně.

  Oslava gólu? Úžasný moment s Vinim. Nejvíc na tomto týmu miluji to, že jsou všichni šťastní za něčí úspěch. Pokud se vám povede něco mimořádného, nebo dáte gól, můžete očekávat speciální poplácání od Rüdigera, ale i od ostatních cítíte upřímnou radost a štěstí. Tu ikonickou fotku jsem potom viděl i na Bernabéu. Byl to skvělý moment a zatím je to jedna z mých nejoblíbenějších fotografií. Je tam celý tým, který se se mnou raduje, Vini do toho dává svoji kreativitu. Byl to šťastný okamžik. Kopii fotky mám doma a budu si ji navždy uchovávat.

  Jude Bellingham (zdroj: realmadrid.com)
  Jude Bellingham (zdroj: realmadrid.com)

  Mentalita

  Je důležité, když hrajete dobře jako jednotlivec, zároveň je to ale k ničemu, když tým nevyhraje. Je skvělé, když vidím, že jsme v lize na špici tabulky, vyhráli jsme už jednu trofej a prošli jsme skupinou Ligy mistrů bez ztráty bodu. Copa del Rey? To byla ostuda, mrzí mě, jak to dopadlo. Nejvíce hrdý jsem na úspěchy tohoto týmu a na to, jak jsem mu mohl pomoct. Každý jednotlivý hráč tu odvádí poctivou práci, fotbal je týmový sport. Mám svoji roli, ale nejšťastnější jsem, když má úspěch celý tým a hrajeme co nejlépe.

  Ligové El Clásico

  První gól proti Barceloně? Asi nejlepší, co jsem zatím dal. Abych byl upřímný, neodehrál jsem dobrý zápas. Ale v té době se mi střelecky hodně dařilo, byl jsem uvolněný a věřil jsem si, že mohu dát gól ze všeho. Prohrávali jsme, ale tento klub se nikdy nevzdává. Byl jsem si naprosto jistý, že El Clásico otočíme v náš prospěch. Takže i když jsem se do té doby necítil v utkání nejlépe, trefil jsem to krásně.

  Druhý gól? K tomu vedla dlouhá cesta. Dlouho jsme drželi míč na kopačkách, snad minutu a půl. Bylo tam hodně přihrávek. Ve finále dal Dani míč na Luku, od něhož se míč vysoko odrazil. Někdo říká, že to byl šťastný gól, ale zatímco všichni stáli na místě, já akci dohrával dál. Každý si může říkat, co chce, ale když nám takový gól pomůže vyhrát zápas, tak mě řeči a vtipy kolem nezajímají. Tyto věci se ve fotbale běžně stávají. Byl to úžasný moment. Pro tým to byl těžký zápas, nepředváděli jsme totiž náš nejlepší výkon. Jsou ale chvíle, kdy musíte ukázat charakter a zabojovat. Podařilo se nám to a vybojovali jsme historické vítězství.

  Bellingham střílí gól (© Realmadrid.com)
  Bellingham střílí gól (© Realmadrid.com)

  Adaptace

  Je to něco, v čem si myslím, že jsem dobrý. Umím se ve svém okolí usadit. A to fotbalově i společensky. Když jsem někde venku, jsem spíše zdrženlivý, nerad trávím čas s příliš mnoho lidmi. Je to i kvůli jazykové bariéře, ale když mě někdo osloví, snažím se být vždy zdvořilý. Pokud jde o fotbal, když víte, že tu chcete být dlouho, snažíte se ze sebe vydat všechno. Jsem otevřen přiučit se něčemu novému, abych se vyvaroval chybám, cítil se a hrál dobře.

  První trofej s Realem Madrid

  Skvělý okamžik, jsem na něj hrdý. Není snadné cestovat do Saúdské Arábie uprostřed sezóny. Hráli jsme proti dvěma skvělým týmům. Myslím, že první utkání jsme ovládli, byť jsme měli smůlu, že zápas jsme rozhodli až v prodloužení. Ve finále jsme ukázali naši sílu a kvalitu. Vini byl úžasný, skvělý zápas odehrál i Rodrygo, celý tým byl fantastický. Dominovali jsme, což se odrazilo ve skóre, které bylo jednoznačné. Vyhrál jsem svoji první trofej s Realem Madrid, je to pro mě důležitý okamžik. Když se podepisujete Realu, je to přesně proto, že chcete zažívat tyto okamžiky. Bylo to moc krásné, jsem rád, že jsem konečně mohl zvednout nad hlavu nějakou trofej. Doufám, že další budou následovat. Musíme jít krok za krokem, trénovat a tvrdě pracovat. Zároveň mít respekt k lidem, chovat se slušně. A to vše nejlépe, jak jen dokážeme.

  Zůstat nohama na zemi

  Když hraji fotbal, nikdo po mě nikdy nechce, abych udělal něco, čeho bych nebyl schopen. Doma se moji rodiče zaměřují na to, abych byl dobrým člověkem a šel příkladem svému mladšímu bratrovi a přátelům. Vždy mi říkají, že fotbal je pouze bonus, že musím zůstat takový, jaký jsem. Jde jim i o to, abych se doma měl co nejlépe, mám v nich neuvěřitelnou podporu. Vím, že přijdou vzestupy i pády, ale jsem plný sebevědomí a mám kolem sebe lidi, kteří mi pomáhají vše zvládnout. Díky nim se ke mně nedostanou špatné časy, které mohou přijít. Vím, jak být silný. Mám velké štěstí, že jsem obklopen tak skvělými lidmi.


  Zdroj: Real Madrid TV

  1 Komentářů

  • Avatar

   Skvělý rozhovor, jde vidět, že to není žádný frajírek. Moc si přeji, aby mu to vydrželo, co nejdéle. Dlouho jsem neměl, tak oblíbeného hráče, jako je on, nejen fantastický hráč, ale zdá se i charakter.

   2
   0

  Přidat komentář

  Související články

  Dinamo Záhřeb stojí o návrat Luky Modriće
  Mužstvo

  Dinamo Záhřeb stojí o návrat Luky Modriće

  Prezident chorvatského klubu Mirko Barišić podle místních médií v minulém týdnu znovu kontaktoval Luku Modriće a přemlouval jej k návratu do mateřského…
  Bellingham se blíží návratu. Stihne už možná zápas proti Valencii
  Mužstvo

  Bellingham se blíží návratu. Stihne už možná zápas proti Valencii

  Jude Bellingham se zranil při domácím utkání proti Gironě 10. února. Los Blancos zvítězili 4:0 a Jude k vysoké výhře přispěl…
  Oficiálně: Joselu bude mimo hru kvůli zranění minimálně tři týdny
  Mužstvo

  Oficiálně: Joselu bude mimo hru kvůli zranění minimálně tři týdny

  Klub oficiálně potvrdil Španělovo zranění. Útočník v posledních dnech netrénoval se zbytkem týmu a zůstane delší dobu mimo hru. „Po…
  Real Madrid plánuje upravit smlouvu Bellinghamovi
  Mužstvo

  Real Madrid plánuje upravit smlouvu Bellinghamovi

  Podle španělského novináře Ramóna Álvareze plánuje Real Madrid upravit plat Judovi Bellinghamovi po příchodu Kyliana Mbappého. Chce tím udržet rovnováhou…