Aurélien Tchouaméni je zpět. Mladý záložník vlétl do sezony nejlepším možným způsobem

Aurélien Tchouaméni je zpět. Mladý záložník vlétl do sezony nejlepším možným způsobem
Aurélien Tchouaméni (zdroj: realmadrid.com)

Už během předsezónních přípravných zápasů patřil Aurélien Tchouaméni k nejvýraznějším postavám ve středu zálohy a dobrý výkon proti Athleticu potvrdil jeho dobrou formu. Francouz udělal krok vpřed a nyní se chce natrvalo prosadit v základní jedenáctce.

Jednou z nejlepších zpráv pro fanoušky na začátku sezony je forma Auréliena Tchouaméniho. Po roce plném vzestupů a pádů si chce Francouz najít stálé místo v základní jedenáctce. Záložník si dal za cíl vrátit se do optimální formy a první pozitivní signály vysílal během přípravy.

A přestože se v prvním přátelském utkání proti Milánu projevoval spíše nenápadně, byl klíčovou postavou druhé lajny v soubojích s Manchesterem United a Barcelonou.

Návrat do základu

V prohraném zápase proti Juventusu 23letý hráč nešel na hřiště od první minuty a jeho absence byla silně cítit. Los Blancos se více trápili v obraně a rivalovi hodně dovolovali, takže v prvním kole ligy Carlo Ancelotti nepochyboval. Tchouaméni byl zařazen do základní sestavy proti Athleticu a Carlettův tým získal zpět svou pevnost. Hosté vypadali, že mají naprostou fyzickou převahu.

Francouzův propad formy v minulé sezoně bylo těžké vysvětlit. Není tedy překvapením, že trenérský štáb kladl velký důraz na to, aby se dostal zpět do nejlepší formy. Záložník musel udělat krok vpřed, aby byl znovu hráčem, který v barvách Monaka potěšil celou Evropu.

Skvělá čísla

V předsezóně pracoval jako obvykle s Fabricem Gautierem, fyzioterapeutem a osteopatem, a dřina se okamžitě vyplatila. V přátelském El Clásiku s Barcelonou se 23letý hráč mohl pochlubit efektivitou přihrávek 90 %, k tomu přidal dvě klíčové přihrávky a sedm vyhraných duelů.

Působivá je pro něj především přesnost přihrávek, protože v dalších zápasech byl tento výsledek ještě lepší – 97 % proti Manchesteru United a 94,4 % proti Athleticu.

Aurélien Tchouaméni začíná svou druhou sezonu v Realu Madrid tím nejlepším možným způsobem. Francouz se chce stát jednou z hlavních os středu pole a jeho dobrá forma je pozitivní zprávou pro celý tým.

Díky nejlepší verzi Auréliena se tým cítí jistější a má větší kontrolu nad děním na hřišti. V minulosti se v médiích objevilo mnoho zvěstí o potenciálním přestupu, ale záložník se nikam nechystá. Klub mu projevuje plnou důvěru a nepomýšlí na jeho prodej.

Zbyněk je redaktorem webu Bilybalet.cz. Realu Madrid fandí 20 let, od střídání a skvělého výkonu San Ikera ve finále LM. Specializuje se na články o financích Los Blancos a Castillu. Je také otcem ligového dorostence a má tak blízko k mládežnickému fotbalu.


Zdroj: as.com

3 Komentářů

Přidat komentář

Související články

Nedotknutelný Arda Güler. Setrvání Turka si přejí Ancelotti, hráči i vedení
Mužstvo

Nedotknutelný Arda Güler. Setrvání Turka si přejí Ancelotti, hráči i vedení

Je sice pravda, že v příští sezóně nebude snadné dostat se do základní jedenáctky Realu, ale Ancelotti i vedení madridského…
Nerozbitný tandem: Carlo Ancelotti, Davide a realizační tým
Mužstvo

Nerozbitný tandem: Carlo Ancelotti, Davide a realizační tým

Carlo Ancelotti a jeho tým okouzlili každého. Získané trofeje a rozmanitá řešení na hřišti donutily i ty největší kritiky ocenit…
L’Équipe: Kylian Mbappé požaduje od PSG 100 milionů eur
Mužstvo

L’Équipe: Kylian Mbappé požaduje od PSG 100 milionů eur

Kapitán francouzské reprezentace dal PSG ultimátum, aby uhradilo jeho pohledávky, které činí přibližně 100 milionů eur, kvůli tomu, že od…
AS: Carvajal se dočká odměny. Real mu nabídne prodloužení smlouvy
Mužstvo

AS: Carvajal se dočká odměny. Real mu nabídne prodloužení smlouvy

Dani Carvajal je ve svých 32 letech jedním z nejvýkonnějších španělských fotbalistů. Není tedy překvapením, že může očekávat odměnu v…