AS: Pět důvodů, proč by Isco v létě mohl odejít z Realu Madrid

AS: Pět důvodů, proč by Isco v létě mohl odejít z Realu Madrid

Isco zažívá zřejmě nejhorší období od svého příchodu do Madridu. Spekulace o tom, že v létě po šesti sezónách opustí Real. Jaké důvody tomu nasvědčují?

1) Solari a fanoušci

Pro Isca to na začátku sezóny vypadalo více než dobře. Byl takřka klíčovým hráčem v plánech Julena Lopeteguiho. Když byl ale baskický kouč po výprasku v El Clásiku odvolán, nad Iscem se začala zatahovat mračna.

Od chvíle, kdy nastoupil Santiago Solari, odehrál Isco jen 292 minut, což je 29,5% z celkového počtu 990 minut, do kterých mohl nastoupit.

Isco navíc zřejmě začal ztrácet podporu fanoušků na Bernabéu. Doposud patřil vždy mezi nejoblíbenější hráče. Proti CSKA Moskva ale zazdil chybně se rozvíjející útok Realu, a Bernabéu dalo najevo svůj nesouhlas.

Isco se proti tomu ohradil, a směrem k fanoušků na severní tribuně vyslal gesto, jímž říkal: „Co ode mě vlastně chcete?“. Část fans pak na španělského záložníka pískala i v dalším průběhu zápasu.

2) Pozice v kabině

Isco má s většinou hráčů velmi dobré vztahy. Bohužel je ale na kordy se dvěma těžkými vahami v kabině – Marcelem a Sergiem Ramosem.

Když Marcelo střídal v utkání proti CSKA, chtěl Iscovi předat kapitánskou pásku a místo něj ji tak dostal Carvajal. Dani později celou situaci vysvětloval s tím, že mu ji Isco slíbil, kdyby nastala vhodná příležitost. I to ale je známkou toho, že pozice Isca v týmu není ideální.

Bohužel pro něj, nemá ani ideální vztah se Sergio Ramosem. Kapitán Los Blancos obvykle podporuje hráče v těžkých situacích. U Isca se tak ale nestalo. Sergio Ramos nedávno veřejně vystoupil s tím, že Isco se v jeho přítomnosti negativně vyjádřil o Solarim.

Jak dodává deník As, zajímavou skutečností je, že Marcelo i Sergio mají společného agenta, Ramosova bratra Reného. Ten se přitom pokusil před pár měsíci získat pod svá křídla i Isca, ale hráč jej odmítl.

3) Eden Hazard a James Rodríguez

Je evidentní, že Real Madrid v současné době nedisponuje tak silným týmem, jako tomu bylo v minulých letech. V létě jistojistě přijde značná rekonstrukce kádru. A i na ni by Isco mohl doplatit.

V prvé řadě je zde očekávaný přestup Edena Hazarda. Belgičan stále neprodloužil v Chelsea, vyjádřil, že je jeho snem hrát za Real Madrid a k tomu je i cílem Florentina Péreze.

Iscovu situaci by zkomplikoval i návrat Jamese. Kolumbijský šikula sice s Iscem prohrál první kolo pomyslného souboje o místo v sestavě, jenže to bylo za éry Zinedina Zidana. V současné chvíli se zdá, že Bayern s Jamesem neprodlouží smlouvu, a hráč se tak vrátí do Realu.

4) Zájem Manchesteru City

V roce 2013 Real Madrid porazil Manchester City v přetahované o Isca. Od té doby ale v pravidelných intervalech vypouští bohatý anglický klub zprávy o tom, že je připraven o něj opět usilovat.

Současný trenér Citizens Pep Guardiola je navíc Iscovým velkým obdivovatelem. I experti soudí, že by Iscovi více vyhovoval styl, který razí Guardiola, namísto toho, který v Realu nastavil Solari.

5) Finance

Ačkoliv je jeho pozice v týmu z určitých důvodů oslabena, Isco neztratil nic ze svých kvalit. Případný zájemce tak bude muset na stůl položit pořádný balík peněz. Představitelé Realu budou moci operovat s výkupní klauzulí ve výši 700 000 000 euro.

A jak jsme uvedli již výše, Bílý balet bude v létě potřebovat značné finanční prostředky na obměnu kádru. Podle deníku As by za Isca, jenž je v ideálním fotbalovém věku, mohl vytěžit částku o hodně přesahující 100 milionů euro. Jeho prodej by se tak stal nejdražším v historii klubu, a překonal by Cristiana Ronalda.


Zdroj: as.com

9 Komentářů

Přidat komentář

Související články

Dani Ceballos se chystá na letní odchod. Zamíří do Atlétika Madrid?
Přestupy

Dani Ceballos se chystá na letní odchod. Zamíří do Atlétika Madrid?

Na jaře podepsal novou dlouhodobou smlouvu v Realu Madrid, po roce ale dost možná řady královského klubu opustí. Záložník Dani…
Obránce Girony Couto: Pokud by měl o mě Real zájem, určitě je to možnost
Přestupy

Obránce Girony Couto: Pokud by měl o mě Real zájem, určitě je to možnost

Patří Manchesteru City, aktuálně září na hostování v dresu Girony. Pravý obránce Yan Couto si ovšem nezavírá dveře ani do…
Věhlasné hvězdy a Joselu. Real plánuje útok i se zkušeným Španělem
Přestupy

Věhlasné hvězdy a Joselu. Real plánuje útok i se zkušeným Španělem

Vedení Realu Madrid hodlá v příští sezoně postavit hvězdný útok v čele s Kylianem Mbappém a Viníciusem Júniorem. Podle informací…
Priority Realu na léto: Mbappé, Davies, stoper z Francie a argentinský mladík
Přestupy

Priority Realu na léto: Mbappé, Davies, stoper z Francie a argentinský mladík

Hned několik důvěryhodných zdrojů se shoduje na přestupových prioritách Realu Madrid během příštího léta. Není divu, že jim vévodí Kylian…