AS: Nevraživost mezi Realem a Barcelonou narůstá. Spojuje je pouze Superliga

  AS: Nevraživost mezi Realem a Barcelonou narůstá. Spojuje je pouze Superliga
  Florentino Pérez (zdroj: realmadrid.com)

  Komplikovaný vztah mezi Realem a Barcelonou se opět posunul do nové dimenze. Na evropské scéně jsou tyto dva kluby spojenci, ve Španělsku však mezi sebou bojují snad nejvíce za posledních deset let. Podivné spojenectví mezi oběma rivaly rozebral deník AS.

  Co je spojuje? Real a Barcelona jsou „proti všem“ v otázce Superligy. Jsou jedinými dvěma evropskými giganty, kteří jsou této myšlence nakloněni. Ale doma? Madrid má velký zájem na prošetření Barcelony v případu Negreira, zatímco Katalánci na svého rivala v posledních týdnech slovně útočí.

  Prezident Blaugranas Joan Laporta hledá cestu ze svízelné situace, v níž jím vedený klub je. Barcelona zažívá možná nejhorší chvíle ve své historii. Tým v La Lize skomírá, aktuálně nemá ve svém středu skutečnou fotbalovou superstar, která by uspokojila fanoušky, kteří jsou děním kolem klubu a neuspokojivými výsledky řádně rozhněvaní. Jedinou zbraní, která Laportovi aktuálně zůstala, jsou mediální útoky na Real Madrid, souputníka Barcelony v projektu fotbalové Superligy. Projektu, jehož ekonomický přínos by pro katalánský klub byl jako politím živou vodou. Útočí na svého spojence, který pro změnu na domácí scéně tvrdě vystupuje proti Barceloně ve vyšetřování kauzy Negreira.

  V prosinci, když evropský soudní dvůr posvětil vznik Superligy, se mohlo zdát, že jsou Florentino Pérez a Joan Laporta přáteli. Společně totiž vylezli na barikády a bránili své kluby i samotnou Superligu před ostrou reakcí UEFA a většiny evropských fotbalových klubů. Ale nenechte se zmást, nejsou přáteli.

  Management Madridu bude pokračovat v tvrdém postupu proti Barceloně, která je vyšetřována pro údajnou korupci a manipulaci La Ligy. V tomhle se nic nezmění, Real se v této věci cítí být poškozen.

  Katalánci se brání slovními útoky. Od počátku ledna se s železnou pravidelností k situaci vyjadřují Laporta a Xavi. Pro připomenutí některé jejich výroky: „Soudce prodloužil vyšetřování na popud Madridu. Chování Realu je znakem cynismu. Je to organizovaná kampaň. Liga je zmanipulovaná.

  Naproti tomu ze strany dvojice Pérez – Ancelotti je klid. Florentino se veřejně ke kauze vyjádřil pouze jednou, když se nahlas zamyslel nad zvláštností toho, že druhý rozhodčí inkasuje osm milionů eur a vysvětlil tak, proč Real vstoupil do případu jako poškozená strana. Ancelotti se naposledy včera na tiskové konferenci před zápasem s Atlétikem Madrid odmítl k celé věci dále vyjadřovat, protože se nechce snižovat na úroveň, která není hodna profesionála. Za Real Madrid se pravidelně k případu vyjadřuje klubová televize.

  Ve Valdebabas zachovávají pověstný klid. Management i realizační tým se snaží od kampaně, kterou rozjel Laporta, držet hráče co nejdál. Chápou, že prezident Barcelony se v nelehké situaci snaží ospravedlnit neospravedlnitelné, případně sebou stáhnout i svého největšího rivala. Každopádně na tuto návnadu nikdo z vedení Realu Madrid nechce skočit.


  Zdroj: as.com

  2 Komentářů

  • Avatar

   K vzťahom. Ja som síce hrával len „dedinský“ futbal, ale súpera som nikdy nepokladal za nepriateľa, iba športového rivala, kde sa hrá o to, kto bude lepší (vyhrá).

   K forme Barca. Často sa píše v akej sú kríze. Finančnej (problémy podpísať hráčov) aj v hernej, v dôsledku čoho tréner Xavi avizoval ukončenie na konci sezóny. Určite nemajú vynikajúcu sezónu, ale za Realom zaostávajú (len) 8 bodov. Ani to nie je definitíva, keďže do konca La ligy zostáva 15 zápasov a potenciálnych 45 bodov. Túto sezónu sú pre nás (ďalší) najväčší súperi Girona a Atletico. Ako poveadl klasik, kto stratí menej bodov, ten vyhrá ligu.

   0
   0
  • Avatar

   Naprostý souhlas,
   soupeře je třeba respektovat a Barca si respekt zaslouží. Jako největší rivalové La ligy budeme mít vždy na jisté věci trochu jiný pohled, ale chce to vážit si svého soupeře, kdyby nebyl, proti komu bychom hráli? Na zápasy s něma se těším vždy nejvíc a věřím, že to tak má většina Madridistas, takže do nich, ale sportovně. Jejich problémy ať si řeší sami s vedením ligy.

   0
   0

  Přidat komentář

  Související články

  Dinamo Záhřeb stojí o návrat Luky Modriće
  Mužstvo

  Dinamo Záhřeb stojí o návrat Luky Modriće

  Prezident chorvatského klubu Mirko Barišić podle místních médií v minulém týdnu znovu kontaktoval Luku Modriće a přemlouval jej k návratu do mateřského…
  Bellingham se blíží návratu. Stihne už možná zápas proti Valencii
  Mužstvo

  Bellingham se blíží návratu. Stihne už možná zápas proti Valencii

  Jude Bellingham se zranil při domácím utkání proti Gironě 10. února. Los Blancos zvítězili 4:0 a Jude k vysoké výhře přispěl…
  Oficiálně: Joselu bude mimo hru kvůli zranění minimálně tři týdny
  Mužstvo

  Oficiálně: Joselu bude mimo hru kvůli zranění minimálně tři týdny

  Klub oficiálně potvrdil Španělovo zranění. Útočník v posledních dnech netrénoval se zbytkem týmu a zůstane delší dobu mimo hru. „Po…
  Real Madrid plánuje upravit smlouvu Bellinghamovi
  Mužstvo

  Real Madrid plánuje upravit smlouvu Bellinghamovi

  Podle španělského novináře Ramóna Álvareze plánuje Real Madrid upravit plat Judovi Bellinghamovi po příchodu Kyliana Mbappého. Chce tím udržet rovnováhou…