AS: Marco Asensio se rozhodl bojovat o prodloužení smlouvy s Realem Madrid

  AS: Marco Asensio se rozhodl bojovat o prodloužení smlouvy s Realem Madrid
  Fran García v souboji s Marcem Asensiem (zdroj: realmadrid.com)

  Marco Asensio může od neděle vyjednávat s jakýmkoliv klubem, ale jeho cílem je zůstat v Realu Madrid. Během šesti měsíců chce Španěl dokázat, že si zaslouží novou smlouvu.

  Otázka budoucnosti Marca Asensia vstupuje do rozhodující fáze. Španělovi letos v červnu vyprší smlouva a od včerejška bude moci útočník otevřeně jednat s jakýmkoliv klubem. O budoucnosti baleárského hráče se stále pochybuje, ale jeho přáním je zůstat v Realu Madrid.

  Boj o smlouvu

  Před časem 26letý hráč změnil přístup a nyní věří, že je schopen bojovat o místo v základní jedenáctce Los Blancos. Klub také zaznamenal změnu v přístupu Španěla, který se nevzdává a chce ze sebe ve druhé polovině sezony vydat vše. Čeká ho šest těžkých měsíců, během kterých bude muset vedení klubu dokázat, že si novou smlouvu zaslouží.

  Během posledního přestupového období měli Asensio a jeho agent Jorge Mendes těžký úkol. Fotbalistovi zbýval ještě rok smlouvy, ale nerozhodl se ji ani prodloužit, ani změnit své prostředí. Měl plné právo splnit svou současnou smlouvu a také to udělal.

  Takové jednání má ale své důsledky a definitivní odpočítávání začalo 1. ledna. Útočník si před pár měsíci uvědomil, že ho čekají jednání s klubem, a tak se v dubnu rozloučil se svým bývalým agentem Horaciem Gaggiolim a přešel pod křídla Jorgeho Mendese.

  „Situace se smlouvou mě netrápí, protože vidím, že všichni hráči jsou velmi nabití a soustředění. Také Kroos a Modrić mají poslední rok smlouvy. Mně, klubu ani hráčům to nevadí. V tomto období máme čas posuzovat každou situaci individuálně. Určitě do června těmto hráčům plně věřím. Pokud prodlouží smlouvy, budu rád, a pokud si budou myslet, že je lepší odejít, budu šťastný i já,“ řekl Carlo Ancelotti na tiskové konferenci před zápasem s Realem Valladolid.

  Malé vytížení

  Carletto s Asensiem stále počítá a v nadcházejících zápasech si chce vylepšit statistiky, aby dal trenérovi argument, že se na něj vyplatí vsadit.

  Útočník je v tuto chvíli 17. hráčem kádru co do počtu odehraných minut. Celkově strávil na hřišti jen 486 minut a lepším výsledkem se mohou pochlubit i Lucas Vázquez nebo Andrij Lunin. Nastoupil v 16 zápasech, z toho čtyřikrát byl v základní jedenáctce. Jeho situace je velmi komplikovaná, a navíc v této sezóně často patřilo pravé křídlo skvělému Fede Valverdemu.

  Španěl potřebuje hrát a je možné, že hrát na pozici falešné „devítky“ bude jeho záchranou. Toto uspořádání nejprve rozhodl Ancelotti a tento postup zopakoval Luis Enrique na mistrovství světa v Kataru.

  Pokud se ho do této pozice pokusili postavit dva různí trenéři, muselo se něco stát. V současné sezoně šestadvacetiletý borec skóruje nebo asistuje v průměru každých 71 minut a pokud je jeho cílem zajistit si nový kontrakt, je na čase začít konečně zářit.

  Zbyněk je redaktorem webu Bilybalet.cz. Realu Madrid fandí 20 let, od střídání a skvělého výkonu San Ikera ve finále LM. Specializuje se na články o financích Los Blancos a Castillu. Je také otcem ligového dorostence a má tak blízko k mládežnickému fotbalu.


  Zdroj: AS.com

  1 Komentářů

  Přidat komentář

  Související články

  Rodrygova proměna. Brazilec zaznamenal v pěti zápasech 7 gólů a 4 asistence
  Mužstvo

  Rodrygova proměna. Brazilec zaznamenal v pěti zápasech 7 gólů a 4 asistence

  Není to tak dávno, co nedal gól ani z té největší šance a fanoušci ho posílali na lavičku. Rodrygo nicméně…
  S Mendym jde vše podle plánu. Dobrá forma zvyšuje jeho cenu a příláká více zájemců
  Mužstvo

  S Mendym jde vše podle plánu. Dobrá forma zvyšuje jeho cenu a příláká více zájemců

  Nejlepší forma Realu Madrid v této sezoně přišla s návratem Ferlanda Mendyho do základní sestavy. Klub zvažuje prodej obránce příští…
  Chiringuito: Luninova smlouva s Realem Madrid platí do roku 2025. Hráč se rozhodne co dál
  Mužstvo

  Chiringuito: Luninova smlouva s Realem Madrid platí do roku 2025. Hráč se rozhodne co dál

  Podle informací uvedených v pořadu El Chiringuito vyprší smlouva Andriy Lunina s Realem Madrid v červnu 2025, nikoli 2024, jak…
  Bellingham získal cenu Golden Boy 2023. Jako nástupce vidí spoluhráče z Realu
  Mužstvo

  Bellingham získal cenu Golden Boy 2023. Jako nástupce vidí spoluhráče z Realu

  Jude Bellingham získal 97 % hlasů v prestižní novinářské anketě Golden Boy 2023 o nejlepšího hráče Evropy do 21 let.…