AS: Juni Clafat všem vyrazil dech a přivedl Endricka do Realu Madrid za 35 milionů eur

  AS: Juni Clafat všem vyrazil dech a přivedl Endricka do Realu Madrid za 35 milionů eur
  Endrick Felipe (zdroj: instagram.com)

  Juni Calafat překvapil PSG, Chelsea i Barçu. Real Madrid zaplatí za Endricka 35 milionů eur a dalších 25 miliónů eur v případných bonusech. FIFA umožní podepsat smlouvu pouze na tři roky. Klub a hráč si rozdělí obrazová práv rovným dílem.

  Získání Endrickova podpisu Madridem byl studenou sprchou pro hlavní týmy v Evropě, které ho také chtěly získat. Bílá balet uzavřela celou záležitost ve chvíli, když ho chtěli také Chelsea, Barcelona a PSG, kteří na něj tvrdě přihazovali. Nikdo z nich si nemyslel, že Madrid je tak blízko ukončení celé operace. Tím méně, že to udělal za tak příznivou cenu…

  Nižší cena

  První informace poukázaly na to, že Madrid zaplatil Palmeiras výkupní klauzuli ve výši 60 milionů eur plus daň ve výši 12 milionů eur. Nic nemůže být dále od pravdy. Jak se deník AS dozvěděl od zdrojů, které se přímo účastnily jednání, Los Blancos uzavřeli přestup ve výši 35 milionů eur, plus 25 milionů eur v bonusech, které nebude úplně jednoduché dosáhnout: vítězství Golden Boy, počet zápasů jako hráč základní jedenáctky, vstřelené góly, získané tituly… Zdroje deníku AS tvrdí, že „pokud Madrid zvládne zaplatit 60 milionů, je to proto, že Endrick má hodnotu alespoň 300.“

  Přede všemi

  Barça přišla pozdě (zapojili se krátce předtím, než Xavi prozradil, že mluvil s otcem a samotným Endrickem), stejně jako Chelsea nebo PSG. Dohoda mezi stranami je úplná a dosud nebyla oficiálně uzavřena kvůli byrokratickým problémům.

  Přestup bude již registrován ve FIFA TMS, i když nebude účinný, dokud chlapec nedosáhne v červenci 2024 plnoletosti. Smlouvu může podepsat pouze na tři roky, FIFA neumožňuje delší smlouvy pro hráče mladší 18 let.

  Prodloužení o další tři do roku 2030 je již dohodnuto a Endrick bude dostávat dva miliony hrubého za každou sezonu, i když částka se mírně zvyšuje s tím, jak jeho smlouva postupuje, což je velmi podobné té, kterou podepsal Vinícius. Ve skutečnosti oba hráči mají stejného agenta. 100 % hráčských práv patří Palmeiras, ačkoli, jak je zřejmé, hráč obdrží transferový bonus, který nebyl zveřejněn.

  Lékařská prohlídka a podpis

  Na druhou stranu, Madrid a Endrick se dohodli na rozdělení obrazových práv 50/50%. Tímto způsobem Madrid obdrží polovinu peněz ze všech smluv, které Endrick podepíše poté, co se formálně stane hráčem Realu Madrid.

  Tedy ne z těch, kteří podepíší před červencem 2024. Hráč má již několik smluv s nadnárodními společnostmi, jako jsou OdontoCompany, Rei Pitaco nebo Nike… Madrid ohlásil konec, který všechny překvapil. Není rozhodnuto kdy, ale Endrick v nejbližších dnech odcestuje do Madridu, aby prošel lékařskou prohlídkou. Podpis bude oficiálně učiněn hned poté.

  Endrickova vůle

  Úspěch v jednáních je pro Madrid ohromný. Před několika dny PSG nabídlo Palmeiras 80 milionů eur za Endricka a Estevaa, další klenot Palmeiras (levonohý 15 letý křídelník). Nicméně v době, kdy tato nabídka přišla, Real Madrid již velmi pokročil a měl podpis Endricka téměř uzavřen.

  Zbyněk je redaktorem webu Bilybalet.cz. Realu Madrid fandí 20 let, od střídání a skvělého výkonu San Ikera ve finále LM. Specializuje se na články o financích Los Blancos a Castillu. Je také otcem ligového dorostence a má tak blízko k mládežnickému fotbalu.


  Zdroj: AS.com

  8 Komentářů

  Přidat komentář

  Související články

  Prodlouží Carlo Ancelotti s Realem Madrid? Jen blázen by chtěl odejít, řekl
  Mužstvo

  Prodlouží Carlo Ancelotti s Realem Madrid? Jen blázen by chtěl odejít, řekl

  Již nějakou dobu se o tom mluví a pravděpodobně ještě dlouho bude. Dostane Carlo Ancelotti nabídku prodloužení smlouvy od Realu…
  Bayern Mnichov jedná o smlouvě s Daviesem, pokud nebude dosaženo dohody, hráče prodá
  Přestupy

  Bayern Mnichov jedná o smlouvě s Daviesem, pokud nebude dosaženo dohody, hráče prodá

  V tuto chvíli je dobře známo, že Real Madrid má vážný zájem o podpis levého obránce Bayernu Mnichov Alphonsa Daviese…
  Posílí Real Mauro Icardi? Jsem v Madridu a jsme v kontaktu, tvrdí hráčův agent
  Přestupy

  Posílí Real Mauro Icardi? Jsem v Madridu a jsme v kontaktu, tvrdí hráčův agent

  V jeden čas patřil mezi nejžádanější útočníky na světě. Argentinec Mauro Icardi ale nakonec nedosáhl takových výšin, jak se předpokládalo.…
  Vinícius bude Realu chybět přes dva měsíce. Zareaguje klub v lednu?
  Mužstvo

  Vinícius bude Realu chybět přes dva měsíce. Zareaguje klub v lednu?

  Hned dvě velmi špatné zprávy obdržel Real Madrid během aktuální reprezentační přestávky. Po zranění Eduarda Camavingy je mimo hru také…