AS: Juni Clafat všem vyrazil dech a přivedl Endricka do Realu Madrid za 35 milionů eur

AS: Juni Clafat všem vyrazil dech a přivedl Endricka do Realu Madrid za 35 milionů eur
Endrick Felipe (zdroj: instagram.com)

Juni Calafat překvapil PSG, Chelsea i Barçu. Real Madrid zaplatí za Endricka 35 milionů eur a dalších 25 miliónů eur v případných bonusech. FIFA umožní podepsat smlouvu pouze na tři roky. Klub a hráč si rozdělí obrazová práv rovným dílem.

Získání Endrickova podpisu Madridem byl studenou sprchou pro hlavní týmy v Evropě, které ho také chtěly získat. Bílá balet uzavřela celou záležitost ve chvíli, když ho chtěli také Chelsea, Barcelona a PSG, kteří na něj tvrdě přihazovali. Nikdo z nich si nemyslel, že Madrid je tak blízko ukončení celé operace. Tím méně, že to udělal za tak příznivou cenu…

Nižší cena

První informace poukázaly na to, že Madrid zaplatil Palmeiras výkupní klauzuli ve výši 60 milionů eur plus daň ve výši 12 milionů eur. Nic nemůže být dále od pravdy. Jak se deník AS dozvěděl od zdrojů, které se přímo účastnily jednání, Los Blancos uzavřeli přestup ve výši 35 milionů eur, plus 25 milionů eur v bonusech, které nebude úplně jednoduché dosáhnout: vítězství Golden Boy, počet zápasů jako hráč základní jedenáctky, vstřelené góly, získané tituly… Zdroje deníku AS tvrdí, že „pokud Madrid zvládne zaplatit 60 milionů, je to proto, že Endrick má hodnotu alespoň 300.“

Přede všemi

Barça přišla pozdě (zapojili se krátce předtím, než Xavi prozradil, že mluvil s otcem a samotným Endrickem), stejně jako Chelsea nebo PSG. Dohoda mezi stranami je úplná a dosud nebyla oficiálně uzavřena kvůli byrokratickým problémům.

Přestup bude již registrován ve FIFA TMS, i když nebude účinný, dokud chlapec nedosáhne v červenci 2024 plnoletosti. Smlouvu může podepsat pouze na tři roky, FIFA neumožňuje delší smlouvy pro hráče mladší 18 let.

Prodloužení o další tři do roku 2030 je již dohodnuto a Endrick bude dostávat dva miliony hrubého za každou sezonu, i když částka se mírně zvyšuje s tím, jak jeho smlouva postupuje, což je velmi podobné té, kterou podepsal Vinícius. Ve skutečnosti oba hráči mají stejného agenta. 100 % hráčských práv patří Palmeiras, ačkoli, jak je zřejmé, hráč obdrží transferový bonus, který nebyl zveřejněn.

Lékařská prohlídka a podpis

Na druhou stranu, Madrid a Endrick se dohodli na rozdělení obrazových práv 50/50%. Tímto způsobem Madrid obdrží polovinu peněz ze všech smluv, které Endrick podepíše poté, co se formálně stane hráčem Realu Madrid.

Tedy ne z těch, kteří podepíší před červencem 2024. Hráč má již několik smluv s nadnárodními společnostmi, jako jsou OdontoCompany, Rei Pitaco nebo Nike… Madrid ohlásil konec, který všechny překvapil. Není rozhodnuto kdy, ale Endrick v nejbližších dnech odcestuje do Madridu, aby prošel lékařskou prohlídkou. Podpis bude oficiálně učiněn hned poté.

Endrickova vůle

Úspěch v jednáních je pro Madrid ohromný. Před několika dny PSG nabídlo Palmeiras 80 milionů eur za Endricka a Estevaa, další klenot Palmeiras (levonohý 15 letý křídelník). Nicméně v době, kdy tato nabídka přišla, Real Madrid již velmi pokročil a měl podpis Endricka téměř uzavřen.

Zbyněk je redaktorem webu Bilybalet.cz. Realu Madrid fandí 20 let, od střídání a skvělého výkonu San Ikera ve finále LM. Specializuje se na články o financích Los Blancos a Castillu. Je také otcem ligového dorostence a má tak blízko k mládežnickému fotbalu.


Zdroj: AS.com

8 Komentářů

Přidat komentář

Související články

PŘESTUPY ONLINE: Davide Ancelotti má nabídku z Francie, hvězda Girony míří do Německa
Přestupy

PŘESTUPY ONLINE: Davide Ancelotti má nabídku z Francie, hvězda Girony míří do Německa

Sezona Realu Madrid vyvrcholí finále Ligy mistrů, spoustu hráčů následně čeká EURO v Německu. Vedení královského klubu ale musí zároveň…
Alphonso Davies může dorazit do Realu Madrid. Bayern Mnichov je blízko podpisu jeho náhrady
Přestupy

Alphonso Davies může dorazit do Realu Madrid. Bayern Mnichov je blízko podpisu jeho náhrady

Alphonso Davies je hlavním cílem Realu Madrid, který chce v nadcházejícím letním přestupovém období posílit pozici levého obránce, ačkoli se…
Kylian Mbappe si v Madridu koupil dům za 18 milionů eur. 5 minut od tréninkového areálu
Přestupy

Kylian Mbappe si v Madridu koupil dům za 18 milionů eur. 5 minut od tréninkového areálu

Kylian Mbappe si nedávno koupil dům v Madridu za 18 milionů eur. Podle zprávy deníku La Razon se tento nový…
OFICIÁLNĚ: Toni Kroos končí kariéru! Real Madrid se loučí s legendou
Mužstvo

OFICIÁLNĚ: Toni Kroos končí kariéru! Real Madrid se loučí s legendou

Po týdnech a měsících spekulací je jasno. Toni Kroos odehraje ve finále Ligy mistrů proti Borussii Dortmund svůj poslední zápas…