AS: Barcelona připravila seznam stížností na chyby rozhodčích, v době posunu v případu Negreira

AS: Barcelona připravila seznam stížností na chyby rozhodčích, v době posunu v případu Negreira
Real Madrid - Barcelona

Přestože uběhla pouze čtyři ligová kola, téma sporů kolem rozhodčích ve Španělsku neustává. Barcelona měla sestavit seznam sedmi chybných rozhodnutí, která dosud rozhodčí učinili. Zahrnuje nejen ty, které ubližují Blaugrana, ale také údajně favorizují Real (těch je samozřejmě více). To vše na pozadí posunu v případu Negreira, kdy Barcelona zaplatila bývalému zástupci šéfa rozhodčích během dvou desetiletí více než 8 milionů eur za služby, které Guardia Civil považuje za zcela falešné.

Barcelona vyjadřuje hluboké znepokojení nad rozhodnutími rozhodčích učiněných během prvních čtyř kol této sezony La Ligy. Klub považuje rozhodování rozhodčích za zaujaté ve prospěch zájmů Realu Madrid a proti katalánskému týmu.

Jak zjistil deník AS, Blaugrana sestavila konkrétní seznam pochybení arbitrů, aby potvrdila svou tezi. Jako první vystoupil sám Xavi Hernández, který vyjádřil znepokojení nad rozhodnutími rozhodčích a stále menším využíváním systému VAR. Po dalších zápasech se tyto obavy změnily v rozhořčení.

Seznam údajných pochybení

Seznam chyb rozhodčích, který Barca sestavila má zahrnovat celkem čtyři rozhodnutí ve prospěch Realu Madrid a tři poškozující Barcelonu, a to navzdory přítomnosti systému VAR. Podle katalánců mělo v prvním kole dostat Athletico Bilbao penaltu po faulu Militãa (chyba Gila Manzana) a Barcelona v zápase proti Getafe měla dostat penaltu za faul na Gaviho (chyba Soto Grada) .

Ve druhé sérii zápasů nebyla pískána ruka před brankou Bellinghamu na 1:1 v Almeríi (chyba Sáncheze Martíneze), zatímco se Barceloně měli dokonce pískat dvě penalty (jedna po faulu na Lamina Yamala, druhá po faulu na Lewandowského) v zápase proti Cádizu (chyba Muñize Ruize).

Gól Celty ve 3. utkání neuznán za údajný faul na Kepu (chyba Díaze de Mera) a gól Sørlotha proti Blaugrana byl z ofsajdu (chyba Hernándeze Hernándeze). 4. zápas a poslední odehrané kolo, padl gól Joselu po jeho dřívějším ofsajdu (chyba Melero López).

Obavy v Katalánců jsou o to větší, že všechny tyto situace analyzoval VAR a přesto podle jejich názoru došlo k nesprávným rozhodnutím. Barcelona se především pozastavuje nad nenadiktovanou penaltou v posledních minutách remízového zápasu proti Getafe.

Zde Technická komise arbitrů oficiálně přiznala chybu. Uvidíme, jaký bude další postup Barcelony, i když v době krize v RFEF po kauze Luise Rubialese bude velmi těžké najít ty správné lidi, kterým podat formální stížnost na arbitry.

Posun v případu Negreira

Guardia Civil (španělská Civilní garda – četnictvo) dokončila zprávu vyžadovanou soudem vyšetřujícím „případ Negreira“ a dospěla k závěru, že pod vedením Victoriana Sáncheze Arminia a jeho pravé ruky José Maríi Enríqueze Negreiry jednala technická komise rozhodčích „nesprávně“ a její rozhodnutí „ne vždy zaručovala nestrannou sportovní podporu“.

Deník El Mundo měl výhradní přístup k dokumentu, který již má v držení barcelonský soud a který sleduje masivní odliv hotovosti z účtů Negreiry, jemuž Barcelona za dvě desetiletí zaplatila více než 8 milionů eur za služby, které Guardia Civil považuje za zcela falešné.

„Jeho služby nejsou podloženy žádnou jinou dokumentací než fakturami, které společnosti vlastněné Negreirou vydaly,“ zdůrazňují vyšetřovatelé, kteří odmítají existenci jakéhokoli druhu skutečné poradenské práce.

Ne nadarmo Guardia Civil zdůrazňuje, že samotná Barcelona byla nucena uznat „nevhodnost výdajů“ před finančním úřadem a musela za to zaplatit vysoké daňové penále. Ve své zprávě dodávají, že Barça „neposkytla totožnost profesionálů, kteří tyto služby poskytovat.“

„Jménem Negreirových společností, ani neposkytla kopie videí, dokumentů nebo zpráv, které dokazují konkrétní poradenskou práci.“

Zpráva také uvádí, že Negreira, přestože obdržel velmi velké množství peněz z Barcelony, „nezaznamenal nárůst svých aktiv“ a že vybíral prostředky z bank pomocí „šeků na doručitele“, a to v částkách nižších než 3000 eur, aby se vyhnul kontrolám, konečné místo určení peněz zůstává neznámé. Guardia Civi vysvětluje, že praxe, ke které se Negreira uchýlil „byla charakteristická pro praní špinavých peněz.“

To také podtrhuje míru vlivu, který měl Negreira v řídícím orgánu rozhodčích ve Španělsku, jak deklarovalo mnoho členů. Guardia Civil mu přisuzuje schopnost prosazovat rozhodčí: „Mějte na paměti, že mezinárodními rozhodčími se mohou stát pouze prvoligoví rozhodčí, což je spojeno se zvýšením platu.“

„Odměna se navíc odvíjí od celkového počtu rozhodovaných zápasů, který určuje Technická komise rozhodčích,“ dodává Guardia Civil .

„Technická komise rozhodčích je sama zodpovědná za potrestání rozhodčích za jejich chyby (čemu se v jejich žargonu říká uložení do lednice) nebo za přidělování na velké zápasy.“

Zbyněk je redaktorem webu Bilybalet.cz. Realu Madrid fandí 20 let, od střídání a skvělého výkonu San Ikera ve finále LM. Specializuje se na články o financích Los Blancos a Castillu. Je také otcem ligového dorostence a má tak blízko k mládežnickému fotbalu.


Zdroj: as.com, elmundo.es

5 Komentářů

 • Avatar

  Penaltona dělá vše proto, aby La Liga klesla ještě víc. Škoda no, normálně napadají regulérnost soutěže a poškožují jméno La Ligy. Média tomu samozřejmě pomáhají – kde jsou nějaké články o jejich podvodech? No nic, nemá smysl se rozčilovat – jen ten tlak na rozhodčí poněkud přehánějí…

  5
  1
 • Avatar

  Stále ta istá schéma odklonenia pozornosti od vlastnej prehnitosti, rok čo rok…
  Najhoršie na tom je, že im to ich tupí fans žerú a bijú sa do pŕs, ako je práve Real tým preferovaným tímom…

  4
  1
 • Avatar

  Nejtupější propaganda stále dokola. Co napadne i toho nejblbějšího podvodníka, když mu teče do bot? No přece že své vlastní špinavé konání připíše tomu druhému. Aby se psalo o něm. Tak tu máme pořád dokola brečení a vymáhání vlastního pohledu na pravidla, aby se Farse nadržovalo a Real poškozoval. Už jenom pro tohle neustálé konání neexistuje špinavější a podvodnější paklub, než je Farsa.

  3
  1
 • Avatar

  Som myslel, že ten klub už narazil na dno, ale oni to dokázali a prerážajú stále hlbšie a hlbšie..V nedeľu rozhodca Osasunu zarezal v priamom prenose a oni ešte aj po zápase boli nespokojní s tým ako pískal. A to sa deje zápas čo zápas, boli sme poškodení, mala byť penalta, mali dohrávať v 10-tich. Opakujem sa už, ale oceňujem vedenie Realu na čele s trénerom, že sa dištancujú takýchto vyjadrení a v prvom rade pripisujú neúspech sebe.

  6
  1

Přidat komentář

Související články

Zasloužené a důležité vítězství pro vývoj v La Lize, řekl Lucas Vázquez
La Liga

Zasloužené a důležité vítězství pro vývoj v La Lize, řekl Lucas Vázquez

Lucas Vázquez včera nahradil Daniho Carvajala na pravém kraji obrany. Přispěl tak k čistému kontu a důležitému vítězství nad Mallorkou. Co…
Tchouaméni: Když hrajete za Real Madrid, musíte ze sebe vydat to nejlepší
La Liga

Tchouaméni: Když hrajete za Real Madrid, musíte ze sebe vydat to nejlepší

Aurélien Tchouaméni dnes vstřelil vítězný gól proti Mallorce. „Nebylo to snadné. V úterý jsme odehráli těžké utkání proti Manchesteru. Ale když…
Ancelotti: Důležitá výhra. Chtěli jsme mít před El Clásikem náskok na Barcu
La Liga

Ancelotti: Důležitá výhra. Chtěli jsme mít před El Clásikem náskok na Barcu

Carlo Ancelotti označil vítězství na Mallorce za důležitý krok k vítězství. Ještě ale odmítl, že by ho a jeho tým mohli…
REPORT: Mallorca – Real Madrid 0:1. O třech bodech rozhodl sváteční střelec Tchouaméni
La Liga

REPORT: Mallorca – Real Madrid 0:1. O třech bodech rozhodl sváteční střelec Tchouaméni

S vědomím nejdůležitějšího zápasu sezóny na Etihad Stadium nastoupil Real na půdě nepříjemného celku z Baleárských ostrovů ve velice pozměněné…