Arda Güler kouzlí v přípravě. Ve Valdebebas vědí, že získali diamant, který je však třeba obrousit

Arda Güler kouzlí v přípravě. Ve Valdebebas vědí, že získali diamant, který je však třeba obrousit
Arda Güler (zdroj: realmadrid.com)

Arda Güler přesvědčil Carla Ancelottiho. Turek všechny ve Valdebeas překvapuje svým talentem a chováním na prvních trénincích předsezony.

Real Madrid končí čtvrtý den pretemporady. Včera Los Blancos poprvé trénovali s míčem po sérii fyzických cvičení, které naordinoval Anotnio Pintus v prvních dvou dnech přípravy. Netrvalo dlouho a na internetu se objevila první videa ukazující talent Ardy Gülera, například to s otočkou à la Zizou nebo to s krásným zakončením s levou nohou.

Žádný spěch

MARCA uvádí, že levá noha teprve 18letého Turka zapůsobila na každého, kdo denně pracuje ve Valdebebas. Každý má jistotu, že má klenot, o který je potřeba pečovat a hlavně nejednat zbrkle.

„Má vše, aby se stal hvězdou,“ říká se ve sportovním městečku, ale trenérský tým moc dobře ví, že Güler musí projít vývojovým procesem prakticky na každé úrovni, včetně fyzické stránky. Před Turkem je ještě hodně učení, i když je vidět, že má ty správné predispozice.

Sám Güler věděl, že přichází do nejlepšího klubu na světě a že ho čeká spousta práce po všech stránkách, od fyzického rozvoje přes fotbal až po osobní rozvoj, ale klub ví, jak s ním pracovat. Los Blancos budou postupovat v klidu, protože Arda je investicí do budoucna. I když už samotný fakt, že hráč v této sezoně zůstane v prvním týmu, znamená hodně.

Velmi rodinný

Abyste ho viděli bez táty, musíte být na tréninku, protože první dny pobytu ve španělské metropoli tráví Arda téměř všechen čas s rodinou. Přichází do Valdebebas se svým otcem a odchází s ním. Carlo Ancelotti na samém začátku podal pomocnou ruku Gülerovi, aby se chlapec cítil co nejlépe.

Deník MARCA píše, že ve Valdebebas byli překvapeni, jak vypadá začátek vztahu mezi učedníkem a mistrem. Jednou z hlavních vlastností Carletta je však jeho vynikající schopnost porozumět a řídit své hráče, včetně těch nejmladších. V tomto ohledu se Güler cítí skvěle.

Čistě po fotbalové stránce stačilo jen pár tréninků s míčem, abyste viděli záblesky Turkova talentu. V šatně je velmi plachý a tichý, ale když vyjde na hřiště, úplně se změní. Na hřišti je často vyloženě drzý a trénovat s Los Blancos ho ani trochu nerozházelo.

Vedení míče, dynamické změny směru běhu, snadnost střílení gólů – tak ve zkratce vypadá Güler na prvních trénincích v Realu Madrid. „Má dar“, říkají ve Valdebebas, kde už jeho pohyby porovnávají s nejlepšími levonohými hráči. Jako všichni vynikající fotbalisté se „vždy rozhlédne kolem sebe, než dostane míč, a ne až když ho dostane,“ zdůrazňují.

Real Madrid nepochybuje o tom, že Güler je ve fázi učení. Není tu dost dlouho na to, aby ho mohli plně zhodnotit, ale z několika aktivit ve Valdebebas vidí, že je to skromný, ale extrémně sebevědomý chlapec na hřišti s určitým chováním, které všechny úplně překvapilo. Mladý Turek neodpovídá obrazu 18letého chlapce, ohromeného vším, co ho obklopuje.

Zbyněk je redaktorem webu Bilybalet.cz. Realu Madrid fandí 20 let, od střídání a skvělého výkonu San Ikera ve finále LM. Specializuje se na články o financích Los Blancos a Castillu. Je také otcem ligového dorostence a má tak blízko k mládežnickému fotbalu.


Zdroj: marca.com

Přidat komentář

Související články

Ancelotti vysílá jasné signály. Náhradníky dělí na dvě skupiny
Mužstvo

Ancelotti vysílá jasné signály. Náhradníky dělí na dvě skupiny

V závěrečné fázi sezóny, s jistou budoucností v klubu pro následující ročník, ukazuje italský trenér, že se při svém rozhodnutí drží pevně…
Fabrizio Romano: Arda Güler nepožádal o odchod z Realu Madrid
Mužstvo

Fabrizio Romano: Arda Güler nepožádal o odchod z Realu Madrid

Fabrizio Romano se vyjádřil ke zprávám ze Španělska. Podle jeho informací Arda Güler nepožádal o odchod z Realu Madrid. Arda…
Real překonal hranici 100 vstřelených gólů. Bez Benzemy ho táhne Jude, Vini a Rodrygo
Mužstvo

Real překonal hranici 100 vstřelených gólů. Bez Benzemy ho táhne Jude, Vini a Rodrygo

Díky třem vstřeleným gólům v úterním čtvrtfinále Ligy mistrů proti Manchesteru City se Los Blancos dostali na 101 vstřelených gólů v rámci…
Kapitán bez pásky. Valverde je neoficiálním lídrem týmu
Mužstvo

Kapitán bez pásky. Valverde je neoficiálním lídrem týmu

Fede Valverde byl v úterním utkání skutečným lídrem Realu Madrid. Uruguayec sice na rukou neměl kapitánskou pásku, ale do střetnutí vložil…