Arbeloa chce do Fulhamu přivést Palaciose. Ve hře jsou i Gonzalo a Mastantuono
- Spekulace
- dnes 16:55
- 0 Komentářů
- Laša
Nový trenér Fulhamu Álvaro Arbeloa požádal vedení klubu, aby prověřilo možnost získání záložníka Castilly Césara Palaciose. Španělský kouč by navíc rád přivedl do Londýna také útočníka Gonzala Garcíu a argentinský talent Franca Mastantuona.
Álvaro Arbeloa se ani po přesunu do Fulhamu nepřestal ohlížet směrem k Madridu. Také v Londýně by rád pokračoval ve spolupráci s některými hráči, které vedl v rezervě Realu. Krátce po svém nástupu měl vedení Fulhamu předložit několik přání a mezi nimi i prověření možnosti přivést záložníka Castilly Césara Palaciose. Odchovanec Realu Madrid sice zahájil letní přípravu s prvním týmem, přesto je téměř jisté, že během tohoto přestupového období klub opustí. Jeho další destinace však zatím zůstává nejasná.
Palacios se na konci května předběžně ústně dohodl s Comem. V té době hráč i jeho zástupci považovali přestup za hotovou věc, nakonec ale nedošlo k podpisu smlouvy. Následně dorazily nabídky mimo jiné z Porta a Osasuny, žádnou z nich však zatím nepřijal. Třiadvacetiletý středopolař proto dál zvažuje všechny možnosti a společně s Realem Madrid hledá nejlepší řešení pro svou budoucnost.
Palacios už si připsal sedm startů za první tým Bílého baletu. V uplynulé sezoně pak v dresu Castilly nastřílel ve třetí nejvyšší španělské soutěži 15 branek a přidal čtyři asistence.
Jednadvacetiletý Palacios ale není jediným hráčem Realu Madrid, o kterého má Álvaro Arbeloa zájem. Podle deníku AS požádal nový kouč Fulhamu vedení klubu také o prověření možností přivést útočníka Gonzala Garcíu a argentinský talent Franca Mastantuona.
V případě Gonzala by se jednalo o model, který Real Madrid v posledních letech u svých odchovanců využívá poměrně často. Klub by prodal polovinu hráčských práv za relativně nízkou částku a zároveň by si ponechal možnost ovlivnit jeho další kariéru.
U Mastantuona je situace odlišná. Podle zdrojů z Realu Madrid připadá v úvahu pouze hostování. Dává to smysl i vzhledem k tomu, že Bílý balet za argentinského záložníka loni zaplatil více než 63 milionů eur.
Vše nasvědčuje tomu, že Arbeloa chce při své premiérové sezoně v Premier League vsadit i na hráče, které velmi dobře zná ze svého působení v mládežnické akademii Realu Madrid. Po pěti letech práce v La Fábrice tak není překvapením, že se poohlíží právě tímto směrem. Zbývá už jen sledovat, zda některý z vytipovaných fotbalistů nakonec skutečně zamíří na Craven Cottage.
Laša je redaktorem portálu Bilybalet.cz. Do redakce se po dvouleté odmlce vrátil na počátku roku 2024. K fotbalu má blízko, pracuje pro český prvoligový klub a nedá dopustit na Rýmařov, odkud pochází. Realu fandí už od roku 2002, kdy ho okouzlil gól Zinedina Zidana ve finále Ligy mistrů proti Leverkusenu.
Zdroj: AS