António Silva v hledáčku Realu Madrid. Je mladý obránce Benfiky Lisabon vhodným přestupem?

António Silva v hledáčku Realu Madrid. Je mladý obránce Benfiky Lisabon vhodným přestupem?
António Silva (zdroj: instagram.com)

Přestupová politika Realu Madrid v posledních sezonách zaznamenala změnu. Dříve byly podpisy velkých jmen zaměřeny na obrovské přestupové částky, ale to mělo různou míru úspěchu, a proto byly provedeny změny.

Zlomovým bodem pro vedení Realu Madrid v této strategii byl přestup Edena Hazarda v roce 2019. Bývalý belgický reprezentant byl považován za jednoho z nejlepších hráčů na světě, když přestupoval z Chelsea do španělské metropole za poplatek výrazně přesahující 100 milionů eur.

Jeho působení v Realu Madrid však skončilo katastrofou. Kombinace problémů s formou a kondicí způsobila, že Hazard pod Carlem Ancelottim výrazně klesl pořadím, protože 32letého hráče považuje za nadbytečného.

Mládí vpřed

Místo toho se Real Madrid zaměřil na mladší hráče, kteří mohou v klubu růst, za přestupové poplatky, které jsou si podobné, ale obvykle nižší. Vinícius Jr., Rodrygo a Aurelien Tchouameni podepsali smlouvu v posledních sezonách a od té doby se etablovali jako pravidelní hráči prvního týmu.

Tato politika bude pokračovat i v budoucnu, přičemž dalším cílem klubu bude Jude Bellingham. 19letý hráč je považován za jednoho z nejlepších záložníků ve světovém fotbale a Real Madrid se ho bude zoufale snažit v létě podepsat.

Portugalská naděje

Dalším přestupovým cílem, který tuto podpisovou politiku ještě umocňuje, je António Silva. 19letý mladík už pravidelně nastupuje v Benfice a loni hrál na mistrovství světa za Portugalsko. Je považován za jednoho z nejlepších mladých obránců v Evropě a deník Mundo Deportivo oznámil, že Real Madrid zvažuje přestup.

Silva má v budoucnu našlápnuto stát se obráncem světové třídy. Navzdory tomu, že je mu 19, už teď vypadá jako fantastický fotbalista a jeho statistiky to potvrzují. Přestože je tak mladý, má průměrně přes dva vypíchnuté míče na zápas, stejně jako 1,32 přerušených akcí.

Jeho statistiky přihrávek jsou pozoruhodné. Pokouší se o více než 70 přihrávek za zápas. Velmi vysoko se také umisťují jeho progresivní přihrávky, což je ideální pro klub jako Real Madrid, který rád dominuje míči a hraje zezadu.

2024

Silva je hráčem, který ztělesňuje novou přestupovou politiku Realu Madrid. Nyní by mohl velmi snadno zapadnout do obrany Carla Ancelottiho, což by mu dalo příležitost rozvíjet se jako fotbalista obklopený jedním z nejlepších týmů v evropském fotbale a zároveň se učit od jednoho z největších manažerů v historii fotbalu.

Přestup Silvy letos v létě je nepravděpodobný. Vzhledem k tomu, že Bellingham bude pravděpodobně stát více než 100 milionů eur, Real Madrid si nebude moci dovolit obojí, protože Benfica by hledala podobnou částku za svého zázračného obránce.

Pokud se však Real Madrid v budoucnu bude snaží zlepšit svou obranu, Silva je někdo, na koho by se měl zaměřit, a to možná už příští léto.

Zbyněk je redaktorem webu Bilybalet.cz. Realu Madrid fandí 20 let, od střídání a skvělého výkonu San Ikera ve finále LM. Specializuje se na články o financích Los Blancos a Castillu. Je také otcem ligového dorostence a má tak blízko k mládežnickému fotbalu.


Zdroj: football-espana.net

Přidat komentář

Související články

COPE: Arsenal mezi zájemci o Lunina
Přestupy

COPE: Arsenal mezi zájemci o Lunina

Rozhlasová stanice COPE uvedla, že ukrajinský brankář Lunin usilovně přemýšlí o své budoucnosti. Andriy má na stole nabídku na prodloužení…
Antonio Rüdiger dalším cílem Saúdů
Přestupy

Antonio Rüdiger dalším cílem Saúdů

Saúdskou Arábii rozhodně nelze obvinit z toho, že by se na fotbalovém přestupovém trhu styděla, a její odvážné kroky cílily…
Návrat Reniera z hostování přináší nejtěžší úkol pro nadcházející přestupové období
Přestupy

Návrat Reniera z hostování přináší nejtěžší úkol pro nadcházející přestupové období

Reinier se vrací z hostování ve Frosinone s dalšími pochybnostmi. Jeho smlouva s Realem Madrid platí do roku 2026 a…
Real by mohl na Arribasovi vydělat spoustu peněz
Přestupy

Real by mohl na Arribasovi vydělat spoustu peněz

Sergio Arribas poskytl 10. dubna rozhovor rádiu UDA. Jakmile bylo jasné, že Almería sestoupí, dotkl se i své budoucnosti. Vyjádřil…