António Silva v hledáčku Realu Madrid. Je mladý obránce Benfiky Lisabon vhodným přestupem?

António Silva v hledáčku Realu Madrid. Je mladý obránce Benfiky Lisabon vhodným přestupem?
António Silva (zdroj: instagram.com)

Přestupová politika Realu Madrid v posledních sezonách zaznamenala změnu. Dříve byly podpisy velkých jmen zaměřeny na obrovské přestupové částky, ale to mělo různou míru úspěchu, a proto byly provedeny změny.

Zlomovým bodem pro vedení Realu Madrid v této strategii byl přestup Edena Hazarda v roce 2019. Bývalý belgický reprezentant byl považován za jednoho z nejlepších hráčů na světě, když přestupoval z Chelsea do španělské metropole za poplatek výrazně přesahující 100 milionů eur.

Jeho působení v Realu Madrid však skončilo katastrofou. Kombinace problémů s formou a kondicí způsobila, že Hazard pod Carlem Ancelottim výrazně klesl pořadím, protože 32letého hráče považuje za nadbytečného.

Mládí vpřed

Místo toho se Real Madrid zaměřil na mladší hráče, kteří mohou v klubu růst, za přestupové poplatky, které jsou si podobné, ale obvykle nižší. Vinícius Jr., Rodrygo a Aurelien Tchouameni podepsali smlouvu v posledních sezonách a od té doby se etablovali jako pravidelní hráči prvního týmu.

Tato politika bude pokračovat i v budoucnu, přičemž dalším cílem klubu bude Jude Bellingham. 19letý hráč je považován za jednoho z nejlepších záložníků ve světovém fotbale a Real Madrid se ho bude zoufale snažit v létě podepsat.

Portugalská naděje

Dalším přestupovým cílem, který tuto podpisovou politiku ještě umocňuje, je António Silva. 19letý mladík už pravidelně nastupuje v Benfice a loni hrál na mistrovství světa za Portugalsko. Je považován za jednoho z nejlepších mladých obránců v Evropě a deník Mundo Deportivo oznámil, že Real Madrid zvažuje přestup.

Silva má v budoucnu našlápnuto stát se obráncem světové třídy. Navzdory tomu, že je mu 19, už teď vypadá jako fantastický fotbalista a jeho statistiky to potvrzují. Přestože je tak mladý, má průměrně přes dva vypíchnuté míče na zápas, stejně jako 1,32 přerušených akcí.

Jeho statistiky přihrávek jsou pozoruhodné. Pokouší se o více než 70 přihrávek za zápas. Velmi vysoko se také umisťují jeho progresivní přihrávky, což je ideální pro klub jako Real Madrid, který rád dominuje míči a hraje zezadu.

2024

Silva je hráčem, který ztělesňuje novou přestupovou politiku Realu Madrid. Nyní by mohl velmi snadno zapadnout do obrany Carla Ancelottiho, což by mu dalo příležitost rozvíjet se jako fotbalista obklopený jedním z nejlepších týmů v evropském fotbale a zároveň se učit od jednoho z největších manažerů v historii fotbalu.

Přestup Silvy letos v létě je nepravděpodobný. Vzhledem k tomu, že Bellingham bude pravděpodobně stát více než 100 milionů eur, Real Madrid si nebude moci dovolit obojí, protože Benfica by hledala podobnou částku za svého zázračného obránce.

Pokud se však Real Madrid v budoucnu bude snaží zlepšit svou obranu, Silva je někdo, na koho by se měl zaměřit, a to možná už příští léto.

Zbyněk je redaktorem webu Bilybalet.cz. Realu Madrid fandí 20 let, od střídání a skvělého výkonu San Ikera ve finále LM. Specializuje se na články o financích Los Blancos a Castillu. Je také otcem ligového dorostence a má tak blízko k mládežnickému fotbalu.


Zdroj: football-espana.net

Přidat komentář

Související články

Fabrizio Romano: Julian Nagelsmann je variantou pro Real Madrid. Z vyhazovu je v šoku
Přestupy

Fabrizio Romano: Julian Nagelsmann je variantou pro Real Madrid. Z vyhazovu je v šoku

Nejen fotbaloví fanoušci byli ve čtvrtek večer pořádně překvapení. Odvolání Juliana Nagelsmanna z funkce hlavního trenéra Bayernu Mnichov šokovalo ze…
Šok v Bayernu, Tuchel nahrazuje Nagelsmanna! Ovlivní rošáda rozhodování Realu?
Přestupy

Šok v Bayernu, Tuchel nahrazuje Nagelsmanna! Ovlivní rošáda rozhodování Realu?

Hodně nečekaná zpráva obletěla ve čtvrtek večer fotbalový svět. Bayern Mnichov se rozhodl s okamžitou platností odvolat Juliana Nagelsmanna a…
SER: Prioritou Realu na léto je posila do útoku! Klub je již na trhu aktivní
Přestupy

SER: Prioritou Realu na léto je posila do útoku! Klub je již na trhu aktivní

Přestože ještě není ani konec března, mnoho fanoušků Realu Madrid již netrpělivě vyhlíží letní přestupové období. Většina příznivců i expertů…
Endrick se dostal do obtížné situace. Mladý útočník neskóroval od začátku listopadu a sedí na lavičce
Přestupy

Endrick se dostal do obtížné situace. Mladý útočník neskóroval od začátku listopadu a sedí na lavičce

Budoucí posila Realu Madrid se ocitla ve velmi obtížné situaci, 16letý mladík přestal hrát a na hřišti se momentálně neobjevuje.…