Ancelotti: trenér rekordman, který ještě neřekl poslední slovo. Vrchol v Lize mistrů se blíží

Ancelotti: trenér rekordman, který ještě neřekl poslední slovo. Vrchol v Lize mistrů se blíží

Carlo Ancelotti s postupem času nevyhnutelně dosahuje nových rekordů. Pokud vydrží nastolené tempo, může se stát nejlepším trenérem historie.

Italský trenér v zápase proti Rayo dosáhl svého stého vítězství jako trenér Realu Madrid. Během své bohaté kariéry dokázal jen s Milanem dosáhnout podobného úspěchu. 

V bílé a té úspěšnější části Madridu se pouze šesti trenérům podařilo dosáhnout tříciferného počtu výher: Muñoz, Del Bosque, Zidane, Mourinho, Beenhakker a Molowny.  

K dosažení hranice sta vítězství stačilo Ancelottimu zahájit třetí rok působení ve španělské metropoli. Tento 62letý trenér zvládl dosahnout výsledku ve 135 zápasech. Procento výher je tedy v tuto chvíli 74,1 %.  

Je snadné spočítat, že Carlo vyhraje v průměru tři ze čtyř zápasů. Neúspěchem skončilo pouze 18 střetů (13,3 %). To z Itala dělá druhého trenéra co do procenta vyhraných zápasů. Lepší je v tomto ohledu pouze Pellegrini se 75 %.  

Méně často prohrával pouze Mourinho (12,4 %). Carletto vyhrál v lize 65 zápasů. Proto je zajímavé, že španělský šampionát je jediná trofej, kterou nedokázal vyhrát. Ligový titul je tedy, jak snadno tušíte, hlavním cílem Los Blancos pro letošní sezónu.

30 let na lavičce

Ancelottiho kariéra probíhá téměř nepřetržitě téměř 30 let. Po propuštění z Realu Madrid si vzal jediný rok volna. Měl příležitost vést přední týmy ve všech nejsilnějších ligách v Evropě. Proti Valencii si Carlo připsal zápas s číslem 800 na trenérské lavičce.  

V počtu odtrénovaných zápasů jsou lepší pouze Wenger, Heynckes a Ferguson. Ani jeden z nich však nevedl tým ve více než dvou ligách. 

Vrchol v Lize mistrů

Francouz a Skot také vedou žebříček trenérů s nejvíce zápasy v Lize mistrů. První má 178, druhý 190. Pokud se Real Madrid dostane do finále aktuálního vydání Ligy mistrů, Ancelotti zvládne Wengera předstihnout.  

Samostatnou kapitolu Ancelottiho příběhu tvoří nejprestižnější soutěž starého kontinentu. Triumfoval v nich třikrát. Jedině Zidane a Bob Paisley jsou v tomto ohledu s ním na stejné úrovni. Ital je také jedním z mála, který vyhrál ušatý pohár jako fotbalista i trenér.  

Kromě něj do této skupiny patří Zidane, Muñoz, Cruyff, Rijkaard, Trapattoni a Guardiola. Madrid je vlastně Ancelottiho druhým domovem, hned po Miláně.  

V hlavním městě módy působil osm let a dvakrát vyhrál Ligu mistrů. Předtím dvakrát slavil úspěch v Lize mistrů jako fotbalista Rossoneri. V roce 2014 dovedl také Real Madrid k triumfu v Evropě. V žádném jiném klubu než v Realu a Miláně neměl Carlo dost času na to, aby dosáhl hranice sta vyhraných zápasů.  

V Madridu je znát i průměr vstřelených branek na zápas. Je to 2,66 gólu. V Bayernu měl průměr 2,68, ale to je stále méně než 2,71 z první sezóny Ancelottiho na Bernabéu. Hlavními kanonýry Carletta v Madridu byli/jsou Cristiano (112 gólů), Benzema (60) a Bale (40).

Zbyněk je redaktorem webu Bilybalet.cz. Realu Madrid fandí 20 let, od střídání a skvělého výkonu San Ikera ve finále LM. Specializuje se na články o financích Los Blancos a Castillu. Je také otcem ligového dorostence a má tak blízko k mládežnickému fotbalu.


Zdroj: AS.com

2 Komentářů

Přidat komentář

Související články

Lunin: Jestli chci zůstat v Realu Madrid? Samozřejmě, že ano
Mužstvo

Lunin: Jestli chci zůstat v Realu Madrid? Samozřejmě, že ano

Andrij Lunin si aktuálně plní reprezentační povinnosti, zároveň ale potvrzuje, že by rád zůstal v Realu Madrid. Brankář má smlouvu…
El Confidencial: Islámský stát nabádal k útokům na hráče a fanoušky Realu Madrid
Mužstvo

El Confidencial: Islámský stát nabádal k útokům na hráče a fanoušky Realu Madrid

Příslušníci španělské Guardia Civil oznámili, že rozbili buňku nadace I’lam, která se podílí na propagandě takzvaného Islámského státu. Mezi nalezenými…
Otazníky v defenzivě. Jaké bude složení stoperů pro příští sezónu?
Mužstvo

Otazníky v defenzivě. Jaké bude složení stoperů pro příští sezónu?

Žádné rozhodnutí zatím nepadlo. Před novou sezonou 2024/25 mají jistá místa Rüdiger a Militão, vedle nich se objevují jména Nacha,…
První rok Juda Bellinghama
Mužstvo

První rok Juda Bellinghama

V pátek to byl přesně rok od chvíle kdy Real Madrid oznámil příchod Juda Bellinghama. Anglický záložník ve své premiérové sezóně…