Ancelotti: Sobotní zápas nerozhodne o vítězi ligy, ale o tom, kdo bude ve výhodě

Ancelotti: Sobotní zápas nerozhodne o vítězi ligy, ale o tom, kdo bude ve výhodě
Carlo Ancelotti (zdroj: realmadrid.com)

Bude to náročný zápas proti týmu, který si v této sezóně vede lépe, než většina ostatních týmů La Ligy. Jde do tuhého, Gironě se daří. Máme k nim velký respekt, jsem ale přesvědčen, že v sobotu zvítězíme,“ řekl před sobotním šlágrem La Ligy trenér Carlo Ancelotti. Real se s Gironou utká na Estadio Santiago Bernabéu od 18:30.

Kdo v sobotu vyhraje, ten získá výhodu pro další část La Ligy, cesta ale ještě bude dlouhá. Oba týmy jsou v tabulce dobře umístěny a zítřejší zápas o titulu nerozhodne. Jde pouze o to, kdo bude mít před ostatními větší výhodu. Čím dříve se dostaneme na hranici 80 bodů, tím dříve se můžeme stát mistry. Ligu vám 80 bodů ještě nevyhraje, ale pokud se této metě co nejvíce přiblížíte, jste velmi blízko celkovému prvenství.

Billboard Girony v centru Madridu

Celá Girona je ze současného dění velmi nadšená. Mají na to, aby v sobotu zvítězili a dostali se znovu do čela, jejich nadšení je velké. Musíme i tohle vzít v úvahu A také mají asi i peníze, protože pronájem prostor v centru Madridu není levnou záležitostí.

Absence Míchela

Fotbal rozhodují hráči na hřišti, ale přítomnost trenéra na lavičce dodává týmu sebevědomí. Není to však určující faktor. Já jsem nebyl na lavičce při dvou zápasech, v obou jsme dokázali zvítězit. Někdy se my trenéři trochu necháme unést situací a protestujeme proti rozhodnutí sudích. Potřebovali bychom trochu více pochopení, protože jsme ovlivnění určitými okolnostmi. Trochu více pochopení od rozhodčího by umožnilo Míchelovi být v sobotu na lavičce.

Partnerství mezi Gironou a Manchesterem City

Tomuhle nepřikládám žádnou důležitost. Girona je náš soupeř ve španělské lize a vede si velmi dobeř. Je to náš silný konkurent, v tuhle chvíli ten nejnebezpečnějším. Nic jiného mě teď nezajímá.

Zdravotní stav Rüdigera a Viniho

Rüdiger dnes poprvé trénoval a cítil se dobře. Zítra bude mít ještě nějaké testování, pokud se bude cítit dobře, bude hrát. Pokud ne, nebudeme ho do ničeho tlačit. Nebudeme riskovat. Nejdůležitější je pro nás v tomhle pocit samotného hráče, takže uvidíme, jak bude Antonio reagovat. Vini je zcela v pořádku a je připraven.

Nacho

Dnes trénoval individuálně. Je přetížen, ale do úterního zápasu proti Lipsku by měl být připraven.

Carvajal ve středu obrany

Moc toho říct nemůžu. Carvajal ví, co obnáší hrát na stoperovi. Na tréninku se tomuhle věnujeme. V posledních několika hrách na menším hřišti hrál Dani na pozici středního obránce.

Má Real smůlu na zranění?

Nemáme ten pocit, protože tohle by znamenalo, že se vzdáváme. Nikdy jsme se nevzdali a problémy, které jsme měli, nám daly příležitost ukázat naši silnou motivaci a pevné odhodlání.

Únor

Leden je vždy velmi náročný, ale myslím, že jsme se s tím vyrovnali dobře. V únoru se vrací Liga mistrů, takže je to velmi důležitý měsíc. Máme velmi dobrou formu, tým je ve skvělé kondici. Až se vrátí do sestavy Rüdiger, potíže ve stoperské dvojici skončí a my budeme myslet na pozitivní průběh měsíce.

Rodrygo

Rodrygo hraje a pomáhá týmu. Nikdy nebudu hovořit o tom, že Rodrygo není teď platný, protože nedává góly. Důležité pro mě je, že odvádí práci pro tým. Je pro nás důležitý, protože tu práci odvádí velmi dobře.

Vyjádření Kroosovy matky

Vždy musíte respektovat své rodiče, tohle je něco, co dnešní mladé generaci trochu chybí. Toni se musí rozhodnout. Učiní to ve správný čas a rozhodne se tím nejlepším možným způsobem. Když se rozhodne ukončit kariéru, ukáže tím, že má charakter a odvahu.

Brankáři

Není pro mě těžké vybrat, kdo by měl chytat, protože oba gólmani jsou hodně kvalitní. Řeším spíše, kdo z nich bude náhradníkem. Chci, aby oba hráli, žádný z nich si nezaslouží být dvojkou.

Miguel Gutiérrez

Hráče jako on sledujeme. Udělal za poslední dobu velký pokrok a tato zkušenost pro něj byla velmi dobrá. Je důležitým hráčem svého týmu. V létě se o něm s Gironou budeme bavit.

Modré karty

Pravidla by měla situaci zjednodušit, to by měla být základní myšlenka. A nevím, jestli zavedení modré karty něco zjednoduší, rok od roku jsou pravidla složitější. Nedokážu posoudit, zda modrá karta něco udělá snazším, nebo třeba naopak.


Zdroj: realmadrid.com

Přidat komentář

Související články

Ředitel VAR: Komentáře televizní stanice Realu Madrid o rozhodčích byly trapné
La Liga

Ředitel VAR: Komentáře televizní stanice Realu Madrid o rozhodčích byly trapné

Carlos Clos Gómez poskytl rozhovor časopisu Jot Down. Je bývalým hlavním rozhodčím v La Lize a nyní ředitelem VAR v…
Prokletí kapitánů Los Blancos. Nacho je čtvrtý, který odešel v posledních čtyřech sezónách
La Liga

Prokletí kapitánů Los Blancos. Nacho je čtvrtý, který odešel v posledních čtyřech sezónách

Nacho je čtvrtým prvním kapitánem Realu Madrid, který opustil klub v posledních čtyřech sezónách. V předchozích letech se s královským…
Slova Mbappého? Extrémisté získali ve Francii mnoho hlasů, řekl Javier Tebas
La Liga

Slova Mbappého? Extrémisté získali ve Francii mnoho hlasů, řekl Javier Tebas

Javier Tebas se zúčastnil losování nového ročníku La Ligy, které se konalo v sídle Španělské fotbalové federace. Okomentoval i politicky…
OFICIÁLNĚ: Liga rozlosována! První El Clásico se bude hrát v říjnu na Santiago Bernabéu
La Liga

OFICIÁLNĚ: Liga rozlosována! První El Clásico se bude hrát v říjnu na Santiago Bernabéu

Dnes byl vylosován rozpis ligových zápasů pro nadcházející sezónu. Los Blancos zahájí své boje o víkendu 17. a 18. srpna,…