Ancelotti: Sobotní zápas nerozhodne o vítězi ligy, ale o tom, kdo bude ve výhodě

  Ancelotti: Sobotní zápas nerozhodne o vítězi ligy, ale o tom, kdo bude ve výhodě
  Carlo Ancelotti (zdroj: realmadrid.com)

  Bude to náročný zápas proti týmu, který si v této sezóně vede lépe, než většina ostatních týmů La Ligy. Jde do tuhého, Gironě se daří. Máme k nim velký respekt, jsem ale přesvědčen, že v sobotu zvítězíme,“ řekl před sobotním šlágrem La Ligy trenér Carlo Ancelotti. Real se s Gironou utká na Estadio Santiago Bernabéu od 18:30.

  Kdo v sobotu vyhraje, ten získá výhodu pro další část La Ligy, cesta ale ještě bude dlouhá. Oba týmy jsou v tabulce dobře umístěny a zítřejší zápas o titulu nerozhodne. Jde pouze o to, kdo bude mít před ostatními větší výhodu. Čím dříve se dostaneme na hranici 80 bodů, tím dříve se můžeme stát mistry. Ligu vám 80 bodů ještě nevyhraje, ale pokud se této metě co nejvíce přiblížíte, jste velmi blízko celkovému prvenství.

  Billboard Girony v centru Madridu

  Celá Girona je ze současného dění velmi nadšená. Mají na to, aby v sobotu zvítězili a dostali se znovu do čela, jejich nadšení je velké. Musíme i tohle vzít v úvahu A také mají asi i peníze, protože pronájem prostor v centru Madridu není levnou záležitostí.

  Absence Míchela

  Fotbal rozhodují hráči na hřišti, ale přítomnost trenéra na lavičce dodává týmu sebevědomí. Není to však určující faktor. Já jsem nebyl na lavičce při dvou zápasech, v obou jsme dokázali zvítězit. Někdy se my trenéři trochu necháme unést situací a protestujeme proti rozhodnutí sudích. Potřebovali bychom trochu více pochopení, protože jsme ovlivnění určitými okolnostmi. Trochu více pochopení od rozhodčího by umožnilo Míchelovi být v sobotu na lavičce.

  Partnerství mezi Gironou a Manchesterem City

  Tomuhle nepřikládám žádnou důležitost. Girona je náš soupeř ve španělské lize a vede si velmi dobeř. Je to náš silný konkurent, v tuhle chvíli ten nejnebezpečnějším. Nic jiného mě teď nezajímá.

  Zdravotní stav Rüdigera a Viniho

  Rüdiger dnes poprvé trénoval a cítil se dobře. Zítra bude mít ještě nějaké testování, pokud se bude cítit dobře, bude hrát. Pokud ne, nebudeme ho do ničeho tlačit. Nebudeme riskovat. Nejdůležitější je pro nás v tomhle pocit samotného hráče, takže uvidíme, jak bude Antonio reagovat. Vini je zcela v pořádku a je připraven.

  Nacho

  Dnes trénoval individuálně. Je přetížen, ale do úterního zápasu proti Lipsku by měl být připraven.

  Carvajal ve středu obrany

  Moc toho říct nemůžu. Carvajal ví, co obnáší hrát na stoperovi. Na tréninku se tomuhle věnujeme. V posledních několika hrách na menším hřišti hrál Dani na pozici středního obránce.

  Má Real smůlu na zranění?

  Nemáme ten pocit, protože tohle by znamenalo, že se vzdáváme. Nikdy jsme se nevzdali a problémy, které jsme měli, nám daly příležitost ukázat naši silnou motivaci a pevné odhodlání.

  Únor

  Leden je vždy velmi náročný, ale myslím, že jsme se s tím vyrovnali dobře. V únoru se vrací Liga mistrů, takže je to velmi důležitý měsíc. Máme velmi dobrou formu, tým je ve skvělé kondici. Až se vrátí do sestavy Rüdiger, potíže ve stoperské dvojici skončí a my budeme myslet na pozitivní průběh měsíce.

  Rodrygo

  Rodrygo hraje a pomáhá týmu. Nikdy nebudu hovořit o tom, že Rodrygo není teď platný, protože nedává góly. Důležité pro mě je, že odvádí práci pro tým. Je pro nás důležitý, protože tu práci odvádí velmi dobře.

  Vyjádření Kroosovy matky

  Vždy musíte respektovat své rodiče, tohle je něco, co dnešní mladé generaci trochu chybí. Toni se musí rozhodnout. Učiní to ve správný čas a rozhodne se tím nejlepším možným způsobem. Když se rozhodne ukončit kariéru, ukáže tím, že má charakter a odvahu.

  Brankáři

  Není pro mě těžké vybrat, kdo by měl chytat, protože oba gólmani jsou hodně kvalitní. Řeším spíše, kdo z nich bude náhradníkem. Chci, aby oba hráli, žádný z nich si nezaslouží být dvojkou.

  Miguel Gutiérrez

  Hráče jako on sledujeme. Udělal za poslední dobu velký pokrok a tato zkušenost pro něj byla velmi dobrá. Je důležitým hráčem svého týmu. V létě se o něm s Gironou budeme bavit.

  Modré karty

  Pravidla by měla situaci zjednodušit, to by měla být základní myšlenka. A nevím, jestli zavedení modré karty něco zjednoduší, rok od roku jsou pravidla složitější. Nedokážu posoudit, zda modrá karta něco udělá snazším, nebo třeba naopak.


  Zdroj: realmadrid.com

  Přidat komentář

  Související články

  Toni Kroos: Sudí udělal vše špatně. Normálně se nehádám, ale tohle bylo moc
  La Liga

  Toni Kroos: Sudí udělal vše špatně. Normálně se nehádám, ale tohle bylo moc

  Fanoušci zpozorněli. Obvykle klidný a chladný Toni Kroos se v utkání proti Seville rozčílil, že ho většina obecenstva nepoznávala. Důvodem…
  AS: V šatně Barcelony stále věří v ligový titul. Cíl je ztráta šesti bodů před El Clásikem
  La Liga

  AS: V šatně Barcelony stále věří v ligový titul. Cíl je ztráta šesti bodů před El Clásikem

  Barcelona si dala za cíl dohnat alespoň dvoubodové manko na Real Madrid, aby nastoupila k El Clásicu na Santiago Bernabéu přiblížila…
  Valencie vidí ve Viníciově natáčení dokumentu provokaci. Netflix na stadión nepustí
  La Liga

  Valencie vidí ve Viníciově natáčení dokumentu provokaci. Netflix na stadión nepustí

  Netflix natáčí dokument o Viníciovi. Američané chtějí Brazilce doprovázet i na Mestallu, což je ve Valencii vnímáno jako provokace. Oficiální…
  Systém VAR již zrušil Realu Madrid 27 gólů v La Lize. Nejvíce ze všech klubů
  La Liga

  Systém VAR již zrušil Realu Madrid 27 gólů v La Lize. Nejvíce ze všech klubů

  Hráči Los Blancos s velkým náskokem vedou tabulku a před druhou Sevillou mají náskok celých 11 zrušených gólů. Systém VAR…