Ancelotti: Série proti Lipsku není u konce, ale máme malou výhodu

Ancelotti: Série proti Lipsku není u konce, ale máme malou výhodu
Carlo Ancelotti (zdroj: realmadrid.com)

Carlo Ancelotti má za sebou tiskovou konferenci před zápasem Ligy mistrů proti Lipsku. Osmifinále se bude na Santiago Bernabéu hrát ve středu od 21. hodiny (přímý přenos Nova Sport 3). „Máme velkou příležitost, abychom postoupili do dalšího kola této speciální soutěže. Musíme se zítra předvést v tom nejlepším světle. Série ještě není u konce, byť máme malou výhodu. Musíme hrát naplno od první do poslední minuty.

První zápas proti Lipsku byl těžký, i když jsme v něm měli spoustu šancí. Musíme být ještě více nebezpečnější, zítra to bude jiné utkání. Lipsko bude více hrozit z přechodové fáze, musíme být velmi pozorní v defenzivě.

Klíčové body proti Lipsku

Vyhodnotili jsme si první zápas, víme, co musíme zlepšit. Zejména v defenzivě musíme být pevnější, Lipsko si v prvním utkání připravilo spoustu šancí. Je to velmi nebezpečný soupeř, který má rychlé útočníky. Nám se oproti poslednímu zápasu vrátil do sestavy Rüdiger, který nám hodně pomůže. Musíme předvést po všech stránkách kompletní výkon, protože jen to nám umožní vyhrát a postoupit.

Myslíte na rozhodčího?

V tomto utkání jde o hodně, musíme se hnát za svým snem. Chceme v této soutěži, která nám přinesla tolik úspěchů, pokračovat. Před zápasem se rozhodčími nezabývám, nechtěl bych se jím zabývat ani po něm.

Sestava

Tu vám teď neprozradím, ale některé otazníky v ní mám. O víkendu vedle sebe nastoupili Rüdiger a Tchouaméni, protože Nacho měl drobné zdravotní problémy. Zítra ale klidně může být Nacho v základní sestavě, má stejnou šanci, jako ostatní.

Bellingham a červená karta

Mluvil jsem s ním o této záležitosti. Je to hráč, který se na hřišti snaží ze sebe odevzdat vše a daří se mu to velmi dobře. Sudí udělal chybu, když mu červenou udělil. Jude byl hodně frustrovaný, ale směrem k rozhodčímu neřekl nic urážlivého.

Chvíle pro Rodryga?

Rodrygo je pro nás velmi cenný, týmu přináší hodně, má velké nasazení. Je pravda, že v zakončení se teď trochu trápí, ale věřím, že už je to pryč. Je pro mě hodně důležitý, protože na hřišti odvádí pro tým velmi dobrou práci.

Hodnocení sezóny

Pokud mám teď hovořit o sezóně, tak bych řekl, že si vedeme velmi dobře. Chceme takhle pokračovat i nadále. Do konce zbývají ještě tři měsíce. Až skončíme, můžeme hodnotit celou sezónu. V tuto chvíli ale nemohu svému týmu nic vytknout.

Sestava

Důležité je, že v kádru mám hráče s velkou kvalitou. Mám také hráče, kteří se chtějí zlepšovat a učit, kteří chtějí být součástí tohoto klubu. To je důležité. Řekl jsem jasně svým hráčům, že tyhle aspekty od nich budu vyžadovat, oni to respektují a ztotožnili se s tím. Dávají do toho všechno.

Zranění Diakhabyho

Všichni s Mouchtarem soucítíme. Mluvili jsme s ním a je nám líto, co se mu stalo. Věřím, že bude trpělivý a vrátí se zpět. Zranění jsou bohužel běžnou součástí fotbalu. Byl jsem u něj, vím, že má velkou touhu se vrátit. Bude v pořádku, přeji mu to nejlepší.

Zastavení času

Je to jedno z pravidel, které se začne brzy snad uplatňovat. A to nejen kvůli tomu, co se nám přihodilo v sobotu. Pro nastavení tohle může být řešením

Poškozuje Real Madrid TV klub?

Už jsem se k tomu vyjadřoval. Překvapuje mě, že neberete v úvahu svobodu slova. Real Madrid TV je médium, stejně jako vy. Mohou mít svůj vlastní názor, jiný, než ten váš.


Zdroj: realmadrid.com

2 Komentářů

Přidat komentář

Související články

3 věci, které musí Real splnit, aby zvládl El Clásico: Chuť i síla s míčem
Liga mistrů

3 věci, které musí Real splnit, aby zvládl El Clásico: Chuť i síla s míčem

Největší zápas španělského fotbalu je tady. El Clásico. Real Madrid je i díky domácímu prostředí favoritem, ale nic snadného ho…
Noční můra Manchesteru City. Specialista Rodrygo opět udeřil
Liga mistrů

Noční můra Manchesteru City. Specialista Rodrygo opět udeřil

Už před prvním utkáním na Santiago Bernabéu, stejně jako před odvetou se psalo o tom, že Manchester City je oblíbeným…
Klobouk dolů před Realem Madrid, řekl obránce Manchesteru City Kyle Walker
Liga mistrů

Klobouk dolů před Realem Madrid, řekl obránce Manchesteru City Kyle Walker

Kyle Walker v úvodním utkání na Bernabéu nehrál, nastoupil až v odvetě. Spolu se svými spoluhráči musel zkousnout vyřazení z Ligy mistrů. „Klobouk…
OFICIÁLNĚ: Real bude hrát proti Sociedadu o den dříve. Potom už na Bayern!
Liga mistrů

OFICIÁLNĚ: Real bude hrát proti Sociedadu o den dříve. Potom už na Bayern!

Španělská La Liga prostřednictvím svých sociálních sítí ve čtvrtek večer oficiálně oznámila, že upravila termín zápasu 33. kola mezi Realem…