Ancelotti před Getafe: Je před námi klíčový zápas pro ligu a sezónu

  Ancelotti před Getafe: Je před námi klíčový zápas pro ligu a sezónu
  Carlo Ancelotti na lavičce Realu Madrid (zdroj: realmadrid.com)

  Carlo Ancelotti se dnes v pravé poledne zúčastnil tradiční předzápasové tiskové konference. Jeho mužstvo se ve čtvrtek od 21. hodiny střetne v odloženém utkáni na Coliseu Alfonso Péreze s domácím Getafe. „Z pohledu La Ligy i celé sezóny to bude klíčový zápas. Čeká nás těžký soupeř, týmu se ale daří. Doufám, že předvedeme dobrý výkon. Getafe se prezentuje dobrým fotbalem, očekávám těžký zápas, který je životně důležitý pro celou sezónu.

  Teď jsme odehráli několik zápasů, ve kterých jsme první inkasovali, před tím ale byly zápasy, kdy jsme první skórovali my. Pokud se nám povede zápas otočit, je to proto, že tým má kvalitu. Každý hráč, který do zápasu jde z lavičky, má svoji roli.

  Getafe

  Jsou dobře organizovaní, hrají dobrý fotbal a mají kvalitní hráče v čele s Mayoralem, který v sezóně vstřelil už 14 gólů. Jsou silní v osobních soubojích, agresivní a mají dobře zorganizovanou defenzivu. Getafe se mi líbí, musím na tomto místě pogratulovat svému příteli Bordalásovi, který u týmu odvádí dobro práci.

  Bordalás

  Potkali jsme se, když zrovna žádný tým nevedl. Nějaký čas jsme spolu trávili a povídali si, máme stejné vidění fotbalu. Mezi trenéry mám několik přátel. On je jedním z nich, mám ho rád.

  Pět střídání

  Zavedením tohohle pravidla se věci změnily. Dříve jsme mohli střídat tři hráče, teď pět. Při řízení zápasů je to důležité, trenéři mají možnost zcela změnit dynamiku hry, protože pět změn je hodně, navíc stejný počet změn může udělat i soupeř. Může to hodně změnit identitu hry.

  Modrić

  Luka je fotbalová legenda, legenda Realu Madrid. Je zcela na něm, jak se rozhodne směrem k příští sezóně. Zopakuji to, co jsem řekl po minulém utkání. Pokud nejsem přesvědčen, že Luka půjde do zápasu, nepošlu ho rozcvičovat. Vyhrál pětkrát Ligu mistrů a je legendou klubu. Hráč to ví.

  Kdo bude v bráně?

  Tentokrát vám to neřeknu.“

  Vini Jr.

  Na tréninku vypadá stejně. Fotbalově je na své nejvyšší úrovni, fyzicky je na tom skvěle. Hodně gólů dává a pro soupeře je nebezpečný. Vždy přispívá našemu útoku. Je aktivní i v době, kdy třeba tolik nemusí, neustále se snaží unavit soupeře.

  Tlak

  Největší tlak jsem zažíval, když jsem začal trénovat ve druhé italské lize, těžko jsem zvládal stres. To bylo v roce 1996. Svému asistentovi jsem řekl, že déle než do roku 2000 určitě nevydržím. A podívejte se na mě dnes. Je rok 2024 a já jsem tady s vámi. Zvyknete si. Tlak je nejlepším palivem pro tuhle práci.

  Arda

  Každý den je na tom lépe a lépe. Po několikaměsíčních zdravotních problémech si postupně zvyká na intenzitu našich tréninků, fyzicky je na tom dobře. Dostane své minuty na hřišti. Musí mít trpělivost on i my. Chápu, že je tu hodně tlaku, celé Turecko ho chce vidět hrát za Real Madrid. Ale počkejte si. Je mu 18 let, ještě bude mít hodně času si tady zahrát.

  Xavi

  Nechci se k tomu příliš vyjadřovat a srovnávat. Mám velký respekt k tomu, co Xavi vykonal a jak se rozhodl. Respektuji ho stejně, jako respektuji všechny své kolegy. Na naši práci je vyvíjen velký tlak, musíme vzájemně respektovat naše slova, rozhodnutí a myšlenky. To samé řeknu na adresu všech dalších trenérů.


  Zdroj: realmadrid.com

  Přidat komentář

  Související články

  Nominace Real Madrid – Sevilla: Potvrzen Rüdiger. Také soupeře kosí zranění
  La Liga

  Nominace Real Madrid – Sevilla: Potvrzen Rüdiger. Také soupeře kosí zranění

  Real Madrid zveřejnil nominaci na nedělní zápas proti Seville (začátek ve 21:00 na Nova Sport 4). Jak už bylo oznámeno,…
  Ancelotti před Sevillou: Musíme využít náskoku, který jsme si v lize vytvořili
  La Liga

  Ancelotti před Sevillou: Musíme využít náskoku, který jsme si v lize vytvořili

  Carlo Ancelotti tradičně hovořil v tiskovém centru ve Valdebabas před zítřejším ligovým zápasem. „Proti Seville musíme předvést stejný výkon, jakým se…
  AS: Antonio Rüdiger bude hrát v neděli proti Seville
  La Liga

  AS: Antonio Rüdiger bude hrát v neděli proti Seville

  Na sobotním tréninku, posledním před nedělním zápasem proti Seville, měl Carlo Ancelotti k dispozici 16 hráčů A-týmu včetně uzdraveného Antonia Rüdigera.…
  Trenér Sevilly před nedělním zápasem: Real Madrid ví, jak uctít své legendy
  La Liga

  Trenér Sevilly před nedělním zápasem: Real Madrid ví, jak uctít své legendy

  Quique Sanchez Flores se v polovině prosince stal už třetím koučem Sevilly. Jeho úkolem je pozvednout tápající Andalusany, kteří se v té…