Ancelotti: Pozor na Bayern! V Bundeslize se mu nedaří, ale proti Arsenalu byl velkolepý

Ancelotti: Pozor na Bayern! V Bundeslize se mu nedaří, ale proti Arsenalu byl velkolepý
Carlo Ancelotti (zdroj: realmadrid.com)

Trenér Carlo Ancelotti na tiskové konferenci odmítl, že by Real Madrid byl proti Bayernu Mnichov jasným favoritem na postup do finále. „Je pravda, že Mnichovu se v Bundeslize tolik nedaří. Ale způsob, jakým si poradili ve čtvrtfinále s Arsenalem, byl velkolepý. Bayernu na Lize mistrů historicky vždy záleželo,“ řekl trenér Los Blancos.

[RMTV] Je to deset let od památného zápasu v Allianz Areně, který Real Madrid vyhrál 4:0, což je jeden z nejlepších výsledků našich venkovních zápasů v Evropě. Jak moc vás vzpomínka na toto utkání motivuje před úterním duelem?

Na minulost mám dobré vzpomínky, ale v úterý se bude psát zcela nový příběh. Jde o první zápas semifinále. Samozřejmě, že si věříme, ale nezapomínejme, že budeme hrát proti soupeři, který má kvalitu, schopnosti a velmi silné individuality. Jako vždy jsem rád, že jsme až v semifinále. Jen málo lidí, a myslím, že i v této místnosti, si myslelo, že na této tiskové konferenci nebudu vystupovat. Podařilo se nám to díky úsilí, práci a velkému nasazení, což mě velmi těší. Zároveň ale musíme být obezřetní. Jde o semifinále, které je cestou až do finále. To je náš cíl. Začínáme v úterý a mějte na paměti, že půjde o 180 minut trvající duel, nikoliv pouze o 90 minutový.

[La Sexta] V duelu proti Manchesteru City si skoro každý myslel, že je Real Madrid mrtvý. Nyní je to naopak, téměř všichni už vidí Real ve finále Ligy mistrů. Je tohle vaše největší obava?

Ne… Věříme si, ale zároveň máme velký respekt k Bayernu. Je pravda, že v Bundeslize se mu tolik nedařilo, ale ve čtvrtfinále Ligy mistrů proti Arsenalu předvedl velkolepý výkon. Oba zápasy zvládl odehrát skvěle. Na to se musíme zaměřit. V Evropě je Bayern velice silným týmem. Pamatujme na to, stejně jako na kvalitu jeho hráčů i historii, která je víceméně stejná, jako ta naše. Bayernu na Lize mistrů historicky vždy hodně záleželo.

[SER] Mohlo dojít k podcenění Realu Madrid v Lize mistrů?

Ne, myslím, že ne. V Lize mistrů nikdy nepodceňujte Real Madrid. Každý ví, co Real Madrid dokáže a pravdou je, že ve všech soutěžích cítíme ze strany soupeřů velký respekt.

[COPE] V Saúdské Arábii jste nám řekl, že Ferland Mendy je nejlepší levý bek na světě. V úterý bude v základní sestavě. Na straně soupeře bude Alphonso Davies, který je spojován s přestupem do Realu Madrid. Koho z nich si přejete mít v týmu pro příští sezónu?

Mohu hovořit pouze o Mendym. Po zápase s Barcelonou byl přetížený, ale dobře se zotavil a v posledních dnech už v pohodě trénoval. Jsem moc rád, že je na zápas připravený. Co se týče hráčů soupeře, o nich hovořit nechci, kromě toho, že mají velkou kvalitu. Respektuji všechny hráče Bayernu Mnichov.

[Radio Nacional] Při čtvrtfinále se říkalo, že zápasy mezi Manchesterem City a Realem Madrid jsou novodobým evropským El Clásikem. Utkání mezi Bayernem a Realem jsou ale skutečnou evropskou klasikou, v úterý proti sobě budete hrát už po 27. V čem jsou si tyto dva kluby podobné, a v čem se naopak liší?

Pokud mám porovnat kvalitu, oba týmy jsou silné v přechodech do útoku, mají velmi rychlé hráče. Oba týmy mohou hrát různými způsoby: vysokým presinkem, či se stáhnout do hlubokého bloku. Je to víceméně stejné v tom, že oba týmy nemají jasně definovanou identitu. Zápasy mohou hrát různě.

[Sport1] Kolik němčiny si pamatujete? Jaký máte vztah k Mnichovu? Chybí vám něco?

V jakém jazyce mám reagovat? (tiskový mluvčí mu řekne, že ve španělštině) Moje vzpomínky jsou krásné, Mnichov je fantastické město. Němčina mi bohužel nikdy nepřišla na mysl. Můj syn měl více štěstí, stále hovoří německy velmi dobře. Omlouvám se, ale spoustu věcí jsem zapomněl. Ale rozhodně jsem nezapomněl na toto město. Je velkolepé.

[El Mundo] Když byl Tchouaméni v základní sestavě, v této sezóně jste neprohráli ani jeden zápas. Bude hrát zítra v jedenáctce?

No… Je pravda, že jsme s ním neprohráli ani jeden zápas, ale taky můžu říct, že jsme tady, protože nehrál v odvetě proti City [smích]. Je to velmi důležitý hráč. Zítra bude hrát, ano. Kde? Nevím [smích].

[RTVE] Tuchel řekl, že jste legenda a pro vaše hráče i tak trochu otcem. Chci se zeptat, jak je důležité mít v takovém zápase zkušeného trenéra, jako jste vy?

Myslím si, že nehrajeme nejdůležitější roli. Role trenéra není nikdy nejdůležitější. Jak opakuji, mám jasnou představu o naší roli: jsou dva typy trenérů – ten, kdo není tolik vidět, a ten, kdo hodně zasahuje. Snažím se být ve skupině těch, kteří do hry nezasahují. Zápas jako vždy patří hráčům. Můžete jim dát nápad na konkrétní strategii toho, co mají dělat. Pak je důležité, aby o tom byli přesvědčeni, ale kvalita, nasazení a přístup už je na nich. Trenér může přimět hráče, aby dobře pochopili, co to znamená pracovat pro tým. Protože my máme kvalitu, má ji Bayern, má ji PSG…

[Mediaset] Jeremy de León z Castilla přišel s vámi, ale není registrován pro zápasy v Lize mistrů. Byl s vámi také v Manchesteru? Co vám tento hráč dává? Je to nějaká pověra?

To není pověra. Když trénujeme, chceme mít 20 hráčů, kteří budou hrát 10 na 10. Máme k dispozici 19 hráčů v poli. Proto jsme vzali Jeremyho na poslední dva zápasy. Hovoříme o hráčích Castilly s Raúlem. Jeremy dobře trénuje. Přidává svou hodnotu našemu tréninku, protože je mladý a má vysokou kvalitu.“

[Onda Cero] V jedné části Evropy nezapomínají, že Real Madrid je v semifinále: konkrétně v Manchesteru. Přemýšlí o tomto odvetě a poslední, kdo to komentoval, byl Bernardo, který řekl, že Real Madrid je zvláštní tým. Nemyslím si, že je to negativní recenze, ale překvapilo mě to. Jak jeho slova chápete vy?

Já? Nevím. Nejsme zvláštní. Jsme tým, který… Co k tomu říct… Myslím, že váha našeh dresu a historie jsou v této soutěži důležité. Pro Bernarda nemám žádnou odpověď, je to fantastický hráč. Před rokem postoupili oni, teď zase my, to je fotbal.“

[ABC] Potvrdili jste Tchouaméniho v základu, ale zatím nevíme, v jaké pozici. Zpátky je Militão a brzy bude i Courtois, konkrétně pro sobotní zápas proti Cádizu. Nacho se proti City skvěle předvedl, Lunin byl také rozhodující. Máte pocit, že budete činit rozhodnutí, která mohou být nějakým způsobem nespravedlivá vůči vašim hráčům?

„[smích] Každý týden je v každé sestavě nějaká nespravedlnost, ale to je moje práce a moje role. Jsme rádi, že se vracejí ti, kteří byli celou sezonu mimo kvůli zranění. Militão plně splnil své úkoly, které měl proti Sociedadu, ale stále potřebuje minuty, což je normální. V tak náročném zápase, jako byl ten páteční, však beze zbytku splnil to, co jsem vyžadoval. Je k dispozici a může hrát, ano. Ale nemůžu myslet na nespravedlnost. Protože kolikrát jsem byl v této sezóně nespravedlivý? Hodněkrát. Řekl bych, že jsem skoro v každém zápase k někomu nespravedlivý. Bohužel je to moje role.

[Relevo] Před zápasem proti City jste říkal, že nebudete dělat nic překvapivého, ​​ale pak jste se rozhodl pro Rodryga na levé straně. Máte na úterý nějakou tajnou nebo taktickou variantu, která Bayern překvapí?

Ne, to si nemyslím. Jak říkám, každý tým má své vlastnosti. Musíme Bayern dobře zanalyzovat a připravit se na něj, ale bez ztráty naší identity, což je celkem jasné. Potřebujeme ukázat veškerou kvalitu, která nás v této sezóně zdobí: velmi dobrou obranu, která bude velmi důležitá, zabránit soupeřovým protiútokům, to bude také velmi důležité. Chceme ale také být dobří v útoku. V semifinále musíte předvést kompletní výkon ve všech směrech. Nemůžete selhat v žádném ohledu.“

[novinář z Německa] Váš odchod z Bayernu nebyl moc příjemný. Je to extra motivace vyhrát v Mnichově?

Ne, necítím žádnou chuť po pomstě. Jak jsem řekl, měl jsem štěstí, že jsem vedl tento klub. Mohlo to trvat déle? Ano, ale strávil jsem zde krásný rok a půl. Mám fantastické vzpomínky a hlavně velké sympatie k Rummeniggovi.“


Zdroj: Real Madrid TV

Přidat komentář

Související články

Dehispanizace versus normy UEFA. Bude moct Real zaregistrovat 25 hráčů pro Ligu mistrů?
Liga mistrů

Dehispanizace versus normy UEFA. Bude moct Real zaregistrovat 25 hráčů pro Ligu mistrů?

Real Madrid musí splnit normy UEFA, aby mohl pro příští ročník Ligy mistrů zaregistrovat kompletní pětadvacetičlenný kádr. Tomu všemu nepomáhá…
Čínské velvyslanectví podalo protest u Realu Madrid kvůli urážlivé písni
Liga mistrů

Čínské velvyslanectví podalo protest u Realu Madrid kvůli urážlivé písni

Čínské velvyslanectví ve Španělsku podalo oficiální protest u Realu Madrid kvůli nedávným výrokům fanouška Los Blancos. Ty byly označeny za…
Rodri: Slova Rodryga o tom, že jsme nejlepší? Kdepak. Nejlepší je Real Madrid, zaslouží si toto označení
Liga mistrů

Rodri: Slova Rodryga o tom, že jsme nejlepší? Kdepak. Nejlepší je Real Madrid, zaslouží si toto označení

Španělský záložník ve službách Manchesteru City Rodri reagoval na slova Rodryga Goese, který před finále Ligy mistrů pochválil anglického mistra.…
Absurdní komentář katalánského deníku SPORT: Real se žene za tituly, které považuje za bezvýznamné
Liga mistrů

Absurdní komentář katalánského deníku SPORT: Real se žene za tituly, které považuje za bezvýznamné

Novinář katalánského deníku SPORT Ivan San Antonio neměl v posledních dnech lehké spaní. Jak jinak si totiž vysvětlit neskutečně absurdní…