Ancelotti po výhře: Asensio se zlobil a já s ním souhlasím. Fede je pro nás důležitým hráčem

Ancelotti po výhře: Asensio se zlobil a já s ním souhlasím. Fede je pro nás důležitým hráčem
Carlo Ancelotti na tiskové konferenci (zdroj: realmadrid.com)

Carlo Ancelotti se objevil na tiskové konferenci po utkání La Ligy proti Mallorce. Přinášíme záznam tohoto setkání mezi trenérem Realu Madrid a novináři na Santiago Bernabéu. 

Jaký ze dvou gólů Valverde-Rodrygo si vyberete? A pokud mohu položit druhou otázku, co se stalo mezi Viníciusem a trenérem Aguirrem? Zdá se, že jde o víc než jen o výměnu slov. 

Co se stalo? Nevím. Vybírám tři góly, které byly kvalitní. Všechny tři. Nejlepší byla podle mě kombinace Rodryga a Viníciuse, zahráli to skvěle. Byl to také nejdůležitější gól, protože jsme šli do vedení a hra byla poté o něco jednodušší. Tento zápas byl těžká z několika důvodů: teplota, ztráta gólu ze standardní situace… od všeho trochu. Všechno se dalo čekat, ale my jsme zachovali chladnou hlavu a pomalu se vraceli do zápasu, abychom ho vyhráli.  

Dohráváte zápasy na úžasné fyzické úrovni. Prakticky končíte zápasy v lepším stavu, než začnete. To byl plán utéct tuhle část sezony před mistrovstvím světa? Fyzicky drtíte své protivníky. 

Hmm… Faktorů je mnoho. První: genetika těchto hráčů. V kádru máme spoustu energie a rychlosti v podobě Rodryga, Valverdeho, Camavingy … Síla … Modriće, Tchouaméniho … K tomu se přidává přístup a nasazení hráčů, kteří to myslí velmi vážně a pracují skvěle. Každý den nám umožňuje vybudovat skvělou formu. 

Mohl by být Fede Valverde jednoho dne vůdcem této šatny kvůli fotbalu, který předvádí? 

Pfff … Vůdce … Když jste vzorem, jste vůdcem. Federico je pro nás velmi, velmi důležitý hráč. Jde mu to skvěle, zůstává velmi skromný. To by mu mohlo v budoucnu pomoci být fantastickým vůdcem. Zde máme mnoho z těchto hráčů, kteří vedou tím, že jsou vzorem, nikoli slovy. To je nejdůležitější. 

Rozhodující byl opět Vinícius. Zápas však skončil střetem se soupeři. Myslíte, že se hledala šance na něj zaútočit? Byl vyprovokován? Viděli jsme vás, jak s ním mluvíte. O tom, že se nechytnete do pasti? 

Myslím, že Vinícius je speciální hráč i kvůli svému stylu hry. Někdy se může stát, že se soupeři mohou zlobit. Musíte pochopit, že je to hráč, který se vždy snaží driblovat a nemění se, když vyhrává ani když prohrává. Někdy chápu, že se soupeř po prohraném driblingu možná trochu víc zlobí, ale to se ve fotbale stává. Poučí se také ze svých zkušeností. 

Asensio se zahříval na boku a Lucas se zranil po druhém okně střídání, což přinutilo v třetím okně střídat Carvajala. Asensio naštvaně sestoupil na lavičku a odhodil plastron, jak chtěl hrát. Jak takové případy řešíte? Mluvíte o tom s hráčem hned? Dát mu čas na vychladnutí? Musíte se mu za tento incident omluvit? 

(smích) Ne, realita je taková, že mi zbývá jedno okno ke střídání a chtěl jsem při něm udělat dvě změny. Kdybychom se netrefili na 2:1, chystali se Mariano a Asensio. Šel se tedy rozcvičit, ale Lucas se zranil a s jedním oknem jsem v tuto chvíli neviděl možnost vyměnit někoho jiného.  

Asensio se zlobil a já s ním souhlasím. To je normální a to znamená, že chce hrát. To je nejdůležitější. Jasně, v té době to byl nejpostiženější hráč týmu a pamatuji si to. Marco je pro nás důležitý hráč, takže naprosto souhlasím s jeho hněvem. Není problém. 

V prvním poločase, kdy jste měli problémy dostat se do pokutového území Mallorcy, co jste hráčům během poločasu řekl? 

V přestávce jsme si řekli, že záměrem je vytáhnout Hazarda z pozice středního útočníka a dostat tam další hráče přes náš pohyb. Byli jsme však docela volní. Může to být Valverde, což jednou udělal, mohl to být Rodrygo, někdy to mohl být Vinícius. Hodně jsme hráli po stranách a hráli jsme příliš pomalu, tak jsem to řekl, abych to trochu změnil. Pokud by se skóre nezměnilo, nápadem bylo postavit Rodryga na pozici hrotového útočníka. 

Dnes hráli Hazard a Ceballos od začátku. Jak hodnotíte jejich výkony? 

Oba hráli dobře. Dani byl více v zápase, protože jednoznačně v této hře nebylo moc prostoru pro útočníky. Myslím, že Eden zkusil to, o co jsem žádal: pomoci hře, nechat místo a běžet zpátky do prostoru s ostatními… Myslím, že zápas byl pozitivní pro oba. 

Jaké jsou vaše závěry pro budoucnost z dnešní hry Hazard a skok, který tým udělal s Rodrygem v této pozici? 

Myslím, že jsme to měli v prvním poločase těžké, ne proto, že Hazard byl hrotový útočník. Měli jsme to těžké, protože pozice středního útočníka, kterou Hazard opustil, když se stáhl, nebyla obsazena jinými. Pro budoucnost zůstává myšlenka stejná, nic se nemění.  

Někdy můžete hrát s Rodrygem jako hrotovým útočníkem, někdy s Hazardem ve středu a Rodrygem na straně, což je také můj názor. Nejtěžší je hrát s Valverdem na křídle a Hazardem ve středu. Je jasné, že s Hazardem jako hrotovým útočníkem je lepší mít vedle sebe Rodryga, který může zaútočit na místo za zadní čárou. Lépe než Valverde. 

Ze šesti zápasů v La Lize a Lize mistrů jste pět vyhráli ve druhém poločase. Bilance druhých poločasu je 14:0. Jaké jsou vaše závěry z této statistiky? 

Jde nám to velmi dobře, to musím uznat. Tým dokázal pokrýt chybějícího Karima. Je to důležité posílení sebevědomí, i když doufáme, že Karima velmi brzy získáme zpět. 

Jak se cítí Lucas? A proč jste se rozhodl hrát Hazarda uprostřed a Rodryga na straně a ne naopak, když se Brazilec cítil uvnitř lépe? 

Proč… (smích) Nevím, jestli se Rodrygo uvnitř cítí lépe. Rodrygo se cítí pohodlně v jakékoli poloze. Pravda, střílet z křídla je těžké. Snáze se střílí z pokutového území a Vinícius to velmi dobře pochopil. Je mnohem jednodušší naběhnout do pokutového území a odtamtud zasáhnout, než střílet z křídla. Kromě Viniciuse nám zbyl pouze jeden hráč. Zbytek může hrát v jakékoli pozici. Dnes hrálo hodně hráčů na pravé straně a Rodrygo šel i do prostřed. Budeme to posuzovat zápas od zápasu. 

Mluvil jste o Viníciusově vztahu k jeho soupeřům. Chci se zeptat na jeho vztah k rozhodčím. Už v první akci ho sudí varoval, ale pak byl Vinícius na jeho rozhodnutí ještě hodně naštvaný. Žádáte po rozhodčích, aby více respektovali Viníciuse? A co Brazilci na toto téma radíte? 

Za prvé, sudí musí být respektován ve všech ohledech, a to i v případě chyby. Jak jsem řekl, Vinícius je mimořádně kvalitní a je naprosto normální, že ho soupeři hodně kryjí. Mohou ho trochu víc nakopnout, trochu agresivněji krýt, ale to je kvůli Viníciusovu talentu a kvalitě. Vinícius nemusí nijak měnit svůj přístup v tom smyslu, že si podle mě hodně váží rozhodčích a soupeřů. A pokud ne, měl by to udělat: respektovat rozhodčí a soupeře. 

Myslíte si, že to budou dvě různé ligy před a po mistrovství světa? Jak se k tomu stavíte po trenérské a fyzické stránce? 

Jak jsem řekl, podle mého názoru nebudeme mít před mistrovstvím světa žádné problémy. Po mistrovství světa jsou tu pochybnosti. Pro ty, kteří zůstanou a kteří se po turnaji vrátí, jsme kromě prázdnin nic neplánovali. Víme, kdy se vrátíme do práce s těmi, kteří zůstanou, a po mistrovství světa samozřejmě musíme posoudit stav těch, kteří se vrátí.  

Odpočinek pro ně bude velmi důležitý. Je možné, že v prvních zápasech nebudeme mít k dispozici celý tým, ale takový je kalendář. Takový je rozvrh, že nám dnes nařídil hrát ve 2 hod. Naštěstí to bylo docela svižné. 

Zbyněk je redaktorem webu Bilybalet.cz. Realu Madrid fandí 20 let, od střídání a skvělého výkonu San Ikera ve finále LM. Specializuje se na články o financích Los Blancos a Castillu. Je také otcem ligového dorostence a má tak blízko k mládežnickému fotbalu.


Zdroj: realmadrid.com

3 Komentářů

Přidat komentář

Související články

Ředitel VAR: Komentáře televizní stanice Realu Madrid o rozhodčích byly trapné
La Liga

Ředitel VAR: Komentáře televizní stanice Realu Madrid o rozhodčích byly trapné

Carlos Clos Gómez poskytl rozhovor časopisu Jot Down. Je bývalým hlavním rozhodčím v La Lize a nyní ředitelem VAR v…
Prokletí kapitánů Los Blancos. Nacho je čtvrtý, který odešel v posledních čtyřech sezónách
La Liga

Prokletí kapitánů Los Blancos. Nacho je čtvrtý, který odešel v posledních čtyřech sezónách

Nacho je čtvrtým prvním kapitánem Realu Madrid, který opustil klub v posledních čtyřech sezónách. V předchozích letech se s královským…
Slova Mbappého? Extrémisté získali ve Francii mnoho hlasů, řekl Javier Tebas
La Liga

Slova Mbappého? Extrémisté získali ve Francii mnoho hlasů, řekl Javier Tebas

Javier Tebas se zúčastnil losování nového ročníku La Ligy, které se konalo v sídle Španělské fotbalové federace. Okomentoval i politicky…
OFICIÁLNĚ: Liga rozlosována! První El Clásico se bude hrát v říjnu na Santiago Bernabéu
La Liga

OFICIÁLNĚ: Liga rozlosována! První El Clásico se bude hrát v říjnu na Santiago Bernabéu

Dnes byl vylosován rozpis ligových zápasů pro nadcházející sezónu. Los Blancos zahájí své boje o víkendu 17. a 18. srpna,…