Ancelotti: Nehráli jsme dobře, jde to za mnou

Ancelotti: Nehráli jsme dobře, jde to za mnou
Carlo Ancelotti (realmadrid.com)

Carlo Ancelotti hovořil v tiskovém centru na Santiago Bernabéu, aby rozebral odvetu osmifinále Ligy mistrů proti Lipsku. „Zápas byl obtížnější, než jsme mysleli, byl složitý a my jsme hráli špatně. Jsme ale rádi, že jsme postoupili do čtvrtfinále. Jsme na tom dobře, v lize máme náskok sedmi bodů a postoupili jsme do čtvrtfinále Ligy mistrů. Kdyby mi tohle někdo řekl na začátku sezóny, hned bych to podepsal.

Musím být kritický, protože něco podobného se nám nestalo poprvé. Do odvety jsme si přinesli malý náskok, ale neuměli jsme se s tou situací psychicky vypořádat. Málo jsme na soupeře tlačili, naše hra neměla dobrou intenzitu. Možná jsem udělal chybu, když jsem skládal sestavu, ale chtěl jsem týmu dát větší intenzitu a energii. To se ale nepodařilo. V tom se musíme zlepšit, vše si vyhodnotíme.

Proč tým nevyužil dokonale výhodu z prvního zápasu?

Chtěl jsem do záložní řady přinést energii, abychom mohli vysoko presovat, udržovali vysoké tempo hry a vyhýbali se protiútokům soupeře. Byl to ale slabý zápas s nízkým blokem, nebyli jsme schopni presovat tak, jak jsme chtěli. Nebyli jsme v osmifinále schopni využít výhodu z prvního zápasu tak, jako se nám to stalo v minulé sezóně proti Liverpoolu. Něco podobného se mi stalo při mé první sezóně, kdy jsme v prvním utkání zvítězili nad Schalke 2:0, v odvetě jsme ale 3:4 prohráli. Na zápasy vyřazovací fáze se musíme pro příště připravit lépe.

Sebekritika a nároky fanoušků na Bernabéu

Když je kritika zasloužená, musíme ji přijmout. Dnes jsme si ji zasloužili. Pískání fanoušků na konci prvního poločasu bylo oprávněné, myslím, že nás to probudilo. Ve druhé půli jsme už hráli lépe. Je důležité, že máme náročné publikum, pískot nás totiž v určitých momentech zápasu probudil. I když jsme rádi, že jsme postoupili do čtvrtfinále, musíme být kritičtí sami k sobě. Stejnou sestavu bych znovu nepoužil.

Podpora fanoušků

Naši fanoušci nás vždy podporují a pomáhají nám. Na tomto stadionu jsme zažili velkolepé a historické večery. Dnešní večer dobrý nebyl, před námi je ale čtvrtfinále, ve kterém věřím, že bude znovu velkolepá atmosféra.

Viniho gól

Viděl jsem, jak ten gól padl, bylo to skvělé: přihrávka, uvolnění a střela. Vini sice během druhého poločasu strčil do soupeře, nemyslím si ale, že by to bylo na červenou kartu.

Psychická únava

Ztratili jsme svěžest, méně jsme kontrolovali zápas, nehráli jsme přímočaře. To musíme rychle napravit. Do reprezentační přestávky nás čekají dva zápasy, poté bude prostor se odreagovat a psychicky se připravit na závěr sezóny. Cítím, že tým už může být po psychické stránce unavený. Po reprezentační pauze bychom mohli mít zpět Courtoise a Militaa, to je dobrá zpráva.

Taktické změny

Co se týče defenzivy, chtěl jsem, abychom měli více pod kontrolou Daniho Olma a Xaviho Simonse, proto jsme nasadili Camavingu s Tchouaménim současně, Lipsko totiž v prvním utkání hrozilo zejména po této ose. Rozhodli jsme se pro rozestavení 4-3-3, aby mohl Toni Kroos hrát více vpředu. Lipsko ale dobře rozehrávalo už od stoperů i obou středopolařů, nám to dělalo velké problémy, nedokázali jsme vyvinout větší tlak.

Do druhé půle jsme změnili systém, nasadili jsme Rodryga, čímž jsme posílili ofenzivu. Toni Kroos s Tchouaménim hráli na pozici pivotů, Bellingham nalevo, Valverde napravo. Nepovedený první poločas jde za mnou, kdybych měl někoho hned vystřídat, vystřídal bych trenéra.

Nový formát Ligy mistrů

Jsem s ním víceméně obeznámen, moc se mi nelíbí. Každá změna, která přináší, do už tak nabitého programu, více a více zápasů, je za mě špatná.“

Vyšetřování státního zastupitelství

Tady a teď není vhodné o tom hovořit, jde o starou záležitost, netýká se přímo ani mě. Doufám, že se to brzy vysvětlí. Jsem klidný, jediný problém, který mám je, abychom v dalším utkání hráli lépe.


Zdroj: realmadrid.com

7 Komentářů

Přidat komentář

Související články

Ancelotti musí získat zpět nejlepší verzi Bellinghama za 5 dní. Jaký je plán?
Liga mistrů

Ancelotti musí získat zpět nejlepší verzi Bellinghama za 5 dní. Jaký je plán?

Angličan si v úterý užil svůj první velký evropský večer v roli hráče Realu Madrid, ale nedokázal se prosadit. Nepotýká…
3 pozitiva a negativa po City: Taktika s Rodrygem, skála Rüdiger i vyklizení hřiště
Analýzy a rozbory

3 pozitiva a negativa po City: Taktika s Rodrygem, skála Rüdiger i vyklizení hřiště

Zápas, který se musel nestranným divákům notně líbit, zatímco fanoušci obou prožívali infarktové stavy. Real Madrid nakonec remizoval v úvodním…
Bellinghamův nejhorší zápas za Real Madrid, komentují média výkon anglického hráče
Mužstvo

Bellinghamův nejhorší zápas za Real Madrid, komentují média výkon anglického hráče

Jude Bellingham se za velice krátkou dobu stal jedním z lídrů Realu Madrid. Svými výkony ve druhé polovině roku 2023 překvapil…
Toni Rüdiger vymazal z hřiště Haalanda. Nor byl pouze stínem svého já
Liga mistrů

Toni Rüdiger vymazal z hřiště Haalanda. Nor byl pouze stínem svého já

Carlo Ancelotti svěřil po roce Antoniu Rudigerovi péči o Erlinga Haalanda. Němec úkol splnil velmi dobře. Haalandův problém nebyl jen…