Ancelotti musí získat zpět nejlepší verzi Bellinghama za 5 dní. Jaký je plán?

Ancelotti musí získat zpět nejlepší verzi Bellinghama za 5 dní. Jaký je plán?
Jude Bellingham (zdroj: realmadrid.com)

Angličan si v úterý užil svůj první velký evropský večer v roli hráče Realu Madrid, ale nedokázal se prosadit. Nepotýká se s žádnými fyzickými problémy, ale panují o něj obavy a tým i Carlo Ancelotti potřebují pro odvetu s Manchesterem City tu nejlepší verzi dvacetiletého hráče.

Carlo Ancelotti vyslal na tiskové konferenci po zápase jasný a přímý vzkaz: „Dokud jsme měli energii, zápas se vyvíjel dobře, pak už to bylo těžší, i když jsme měli šanci vyhrát.“

Nezmínil žádného hráče jmenovitě, ale není pochyb o tom, že od Bellinghama nebo i Viníciuse se čekalo víc, i když někdo zaznamená dvě asistence, jako to udělal Brazilec, nelze po něm chtít víc.

Faktem také je, že fyzické starosti šly ruku v ruce s úsilím vynaloženým na bránění a blokování vyvážení míčů Manchesteru City. Respekt k soupeři vedl ke zvýšenému úsilí o ochranu pokutového území a branky střežené Andrijem Luninem. Jude a Vini byli prvními hráči, kteří zahájili pressing a snažili se anglickému týmu ztížit výstavbu akce zezadu.

Vinícius byl vlastně po většinu zápasu zodpovědný za sledování Rodriho a znepříjemňování Španělovi hry. Navíc hrál více ve středu hřiště. Bellingham, který se obvykle hodně zapojoval do defenzivy, běhal za míčem více než vždy a doplatil na to, když měl skvělou situaci.

Získejte zpět vojáka Bellinghama.

To je motto trenérského štábu před odvetou v Manchesteru. Angličan i Vinícius předvedli výkony za očekáváním, což však platí zejména pro bývalého hráče Borussie Dortmund. V Lize mistrů šlo o jeho první střetnutí těžké váhy v bílém dresu na pulzujícím a natřískaném Santiago Bernabéu. Jeho reakce však neodpovídala nadějím fanoušků.

Důvěra ve vlastní kvality zůstává nedotčena. Nedostatek gólů v posledních vystoupeních není veličinou, podle které by se dal měřit jeho přínos pro hru týmu. Stále je vnímán jako záložník a jeho fotbal je spíše o vytváření příležitostí než o střílení gólů, přestože se pohybuje blíže k soupeřově šestnáctce, než byl zvyklý.

Pozitivní fyzické testy

Ancelotti v něm vidí naprosté a absolutní měřítko. Nemělo by se zapomínat, že v úterním utkání proti City se pohyboval více než obvykle na pravé straně hřiště, což v kombinaci s jeho fyzickým nedostatkem z hlediska bránění vedlo k tomu, že se v ofenzivě ztrácel.

Ve finálních metrech neměl takový přehled jako v jiných střetnutích. Jakmile se jednou začnete spojovat se střílením gólů, je těžké se od toho oddělit, a právě to bylo Angličanovi vyčítáno.

Fyzické testy, které hráči prvního týmu podstoupili, neposkytly žádné údaje, které by u něj naznačovaly svalovou únavu nebo celkové vyčerpání. Výsledky ukazují spíše na nedostatek rytmu než na fyzické problémy.

Zranění kotníku, následná dvouzápasová suspendace za výbuch po skandálním rozhodnutí Gila Manzana a reprezentační přestávka znamenaly pro Judeho dlouhé období bez hraní v barvách Realu Madrid.

Carlettův štáb je přesvědčen, že povzbuzení jeho morálky zásahem nebo vynikajícím výkonem bude klíčové pro jeho návrat do nejlepší formy. Je to otázka času, ale musí mu to trvat méně než pět dní, protože Královský klub potřebuje galaktického Bellinghama pro odvetný zápas na Etihadu. Takového, který vstřelil 20 gólů a připsal si 10 asistencí.

Zbyněk je redaktorem webu Bilybalet.cz. Realu Madrid fandí 20 let, od střídání a skvělého výkonu San Ikera ve finále LM. Specializuje se na články o financích Los Blancos a Castillu. Je také otcem ligového dorostence a má tak blízko k mládežnickému fotbalu.


Zdroj: marca.com

Přidat komentář

Související články

Přípravy na finále vrcholí. UEFA oznámila, že oba týmy nastoupí ve svých prvních sadách dresů
Liga mistrů

Přípravy na finále vrcholí. UEFA oznámila, že oba týmy nastoupí ve svých prvních sadách dresů

Do finále Ligy mistrů mezi Borussií Dortmund a Realem Madrid zbývají pouhé tři dny. Přípravy na velký zápas sezony ve…
Ancelotti: Arda je pro mě jako dítě, Bellingham je spíše bratr
Liga mistrů

Ancelotti: Arda je pro mě jako dítě, Bellingham je spíše bratr

Novináři si během Media Day nabrali řadu rozhovorů s hráči i členy realizačního týmu. V odpoledním sportovním zpravodajství na televizi La Sexta…
Lunin tento týden ještě netrénoval a do Londýna s týmem neodletí
Liga mistrů

Lunin tento týden ještě netrénoval a do Londýna s týmem neodletí

Královský celek odcestuje do Londýna zítra v 17 hodin, aby v sobotu odehrál finále Ligy mistrů proti Borussii Dortmund. Španělská…
Relevo: Tři největší hrozby Borussie Dortmund pro obranu Los Blancos
Liga mistrů

Relevo: Tři největší hrozby Borussie Dortmund pro obranu Los Blancos

Ačkoli při každém finále panují přirozené nervy, jen málokterý tým půjde do sobotního utkání s takovým klidem jako Real Madrid.…