Ancelotti: Klíčový zápas. Chceme co nejdříve rozhodnout o titulu v La Lize

Ancelotti: Klíčový zápas. Chceme co nejdříve rozhodnout o titulu v La Lize
Carlo Ancelotti (zdroj: realmadrid.com)

Trenér Carlo Ancelotti po pátečním tréninku ve Valdebabas odpovídal na dotazy novinářů. Dnes vám přinášíme celou tiskovou konferenci trenéra Realu Madrid před zápasem proti Mallorce.

[RMTV] Jaký zápas očekáváte proti Mallorce? Soupeři, který minulý víkend hrál finále Copa del Rey.

Jaký zápas? Těžký. Jako vždy. Bude vyrovnaný a bojovný. Budeme hrát proti týmu, který má mimořádné nasazení a týmový přístup. Očekáváme intenzivní střetnutí a budeme se snažit vyrovnat tomu, v čem je soupeř skvělý, tedy v nasazení.

[COPE] Procházíte důležitým obdobím, v němž hrajete spoustu důležitých zápasů. Důležité je rozdělit správně zátěž mezi hráče. Lze očekávat změny v sestavě? A budou hrát Rodrygo a Militao?

Rodrygo s týmem netrénoval, protože měl drobnou pohmožděninu, ale k dispozici pro utkání bude. Kromě Courtoise a Alaby máme k dispozici všechny hráče. Po Manchesteru se všichni zotavili. Je pravda, že tento týden hrajeme o hodně. Naše sebevědomí zůstává stále vysoké. Myslím si, že proti Mallorce nás čeká klíčové utkání z hlediska boje o titul v La Lize.

[AS] Trochu se vrátím k předchozí otázce. Je to přesně 8 měsíců od zranění Militaa. Bude proti Mallorce v základní sestavě, v níž nefiguroval 244 dní?

Odpověď je stejná: Všichni jsou k dispozici. Postavím tu nejlepší možnou sestavu. Možná se to bude týkat i Militaa. Uvidíte v sobotu.

[SER] Chci se zeptat na Luku Modriće. Proti Seville vstřelil krátce po nástupu gól, v úterý naskočil do zápasu proti Manchesteru a změnil dynamiku hry. Nyní je spíše náhradníkem, který dokáže změnit průběh hry, než hráčem základní sestavy. Jak se na něj díváte?

Nyní ho hodnotím lépe. Je ve vynikající kondici a formě. Ukazuje to pokaždé. Ať už ho nasadím v základu, nebo z lavičky. Myslím, že momentálně má skvělou kondici.

[OkDiario] Až do zápasu proti City se na Bellinghama snášela jen chvála. Nyní to bylo poprvé, co se dočkal trochu kritiky. Jak se cítí? Jak hodnotíte jeho výkon proti City? Hodně se mluví o tom, že Jude v posledních týdnech příliš nehrál a vypadl z rytmu. Bylo to tohle, co mu proti Manchesteru chybělo?

Myslím, že Bellingham ochabl v počtu vstřelených branek. Pro všechny z nás ale bylo překvapením, kolik jich v roce 2023 vstřelil. V první části sezóny jich dal 20. Nyní si plní spíše úkoly záložníka. Ať už hraje na kraji, nebo více ve středu. Klesl počet vstřelených gólů, ale jeho přístup zůstal stejný. V poslední době hrál ve dvou utkáních za národní tým, nastoupil také proti Bilbau. Neřekl bych, že mu něco chybí. Jen se na něj musíte dívat jinak z důvodů, které jsem pospal.

[El País] Můžete zhodnotit Nachovu sezónu a to, jak si momentálně v rámci týmu stojí?

Nacho odehrál spoustu zápasů. Je pro nás důležitý. Je to Nacho, mohu se na něj vždy spolehnout, má moji důvěru. Když odehrajete tolik zápasů, můžete udělat více chyb (smích). Zůstává pro mě hráčem, kterému věřím, mám v něj důvěru. Má velké zkušenosti a je osobností. Byl užitečný, je užitečný a bude užitečný v dalších zápasech.

[TNT Sports Brasil] Rodrygo nám prozradil, že jste jeho nasazení na levém kraji trénovali celý týden před zápasem proti City. Hodláte u tohoto rozestavení zůstat?

Je to jedna z možností. Vinícius je v tomto ohledu velmi pokorný, protože pochopil, že góly může dávat i ve středu útoku. Pochopil, že ve středu nepotřebuje na gól tolik doteků s míčem k tomu, aby se dostal do šance a vstřelil gól. Stačí mu rychlý pohyb, což on umí velmi dobře. Tím pádem mohu Rodrygovi dát prostor na levé straně. S oběma jsem o tom hovořil, souhlasili s mým plánem.

[MARCA] Několikrát jste jako trenér hovořil o štěstí, trápení a úlevě. Působil jste v pěti největších evropských ligách. Ve které jste byl nejšťastnější?

No… (smích). Šťastný jsem tady v Madridu, protože Madrid má štěstí na počasí, lidi a hlavně na Real Madrid.

[GOL] Proč si myslíte, že evropské hvězdy jako Mbappé, Haaland a Bellingham hrály v týdnu v Lize mistrů na tak nízké úrovni? Překvapuje vás to?

Tak se na to pojďme podívat (uklidňující gesto rukou). Tady je třeba zachovat více klidu. Je pravda, že možná nepředvedli svoji nejlepší úroveň, ale jsou tu další zápasy. Takže s takovým hodnocením buďme opatrní. Pozor na Mbappého, Haalanda a Bellinghama.

[Radio Nacional] Jak velký může mít na sobotní zápas psychika? Mallorca minulý víkend prohrála finále poháru, zatímco vy jste měli volno.

To nevím. Nemyslím si, že by prohra mohla Mallorku nějak ovlivnit. Mají šanci se z ní otřepat. Také mají před sebou velmi důležitý úkol, kterým je záchrana v nejvyšší soutěži. Chtějí ho splnit co nejdříve. My ale máme také svůj cíl. Jak jsem řekl, je to pro nás klíčový zápas, abychom se pokusili co nejdříve rozhodnout o titulu v La Lize.

[The Athletic] Může být Tchouaméni stoperem také po návratu Militaa?

V tomto období jsme si vyzkoušeli, že Tchouaméni na stoperu může hrát. Je to řešení a možnost. Ale pamatujme si, že Tchouaméni je v první řadě skvělý defenzivní záložník.

[Rádio MARCA] Nevyloučil jste nasazení Militaa od úvodních minut v odvetě proti Citizens. Nemyslíte si, že je příliš brzy na to, aby nastoupil proti tak fyzicky skvělému útočníkovi, jako je Haaland?

Taková úvaha tu je. Člověk si to musí promyslet. Ale Militao po fyzické stránce vypadá velmi dobře, tvrdě na sobě pracoval. Když vidím, že se hráč cítí skvěle, tak mu nepočítám minuty, které v sezóně odehrál. Ve finále Ligy mistrů jsem postavil Khediru, který předtím neodehrál ani minutu, protože jsem vyhodnotil, že vypadá dobře. Samozřejmě, že nemůže hrát 90 minut, nebo je těžké ho postavit na 90 minut, ale myslím si, že může vydržet velkou část zápasu a zvládnout to.


Zdroj: Real Madrid TV

Přidat komentář

Související články

Ancelotti: DNA Barcelony? S jiným profilem hráčů možná, ale nevím, zda je to teď pro Barcu vhodné
La Liga

Ancelotti: DNA Barcelony? S jiným profilem hráčů možná, ale nevím, zda je to teď pro Barcu vhodné

Carlo Ancelotti poskytl v den pro média před finále Ligy mistrů rozhovor Josepu Pedrerolovi v La Sexty a Chiringuito. Přinášíme…
Globe Soccer Awards: Jude Bellingham vyhlášen nejlepším hráčem La Ligy
La Liga

Globe Soccer Awards: Jude Bellingham vyhlášen nejlepším hráčem La Ligy

Série Globe Soccer Awards uspořádala první evropské vydání svých cen. Během slavnostního večera byly předány také speciální ceny za sezónu…
Ancelotti: Náhrada za Kroose? Musíme přizpůsobit hru vlastnostem našich záložníků
La Liga

Ancelotti: Náhrada za Kroose? Musíme přizpůsobit hru vlastnostem našich záložníků

Carlo Ancelotti promluvil v tiskovém středisku na Santiago Bernabéu po posledním zápase LaLigy v sezoně 2023/24. Ital na úvod promluvil…
Kroos: Děkuji celému madridismu. Byl jsem silný až do chvíle, než jsem viděl své děti
La Liga

Kroos: Děkuji celému madridismu. Byl jsem silný až do chvíle, než jsem viděl své děti

Toni Kroos se včera rozloučil se Santiago Bernabéu. Po utkání s Betisem (0:0) se o své první dojmy s Real Madrid TV.…