Ancelotti: Jude Bellingham je fit, proti Valencii bude hrát

Ancelotti: Jude Bellingham je fit, proti Valencii bude hrát
Carlo Ancelotti (zdroj: realmadrid.com)

Carlo Ancelotti dnes v tiskovém centru ve Valdebabas hovořil před sobotním zápasem na Mestalle proti Valencii. „Čím více se blíží závěr sezóny, tím jsou zápasy důležitější. Hrát na Mestalle je pro Real Madrid vždy složité. Je tam těžký terén, budeme čelit soupeři, kterému se poměrně daří. Je jasné, že musíme být v nejlepší formě. Tým dobře potrénoval, Joselu, Bellingham, Carvajal a Camavinga jsou zpět. Chceme odehrát dobrý zápas. Březen a duben jsou nejdůležitějším obdobím celé sezóny, věříme si.

Chceme zítra odehrát kvalitní zápas, Valencie si přeje určitě to samé. Přesně to, co chtějí vidět fanoušci, tedy zábavnou podívanou. Nesmíme zapomenout na to, co se ve Valencii odehrálo loni v květnu. Když dojde k rasismu, musíme ho důrazně odsoudit. Samotná Valencie zareagovala velmi dobře, identifikovala ty, kteří se dopustili trestného činu. Jsme jedna fotbalová rodina, musíme dát jasně najevo, že rasismus mezi námi nemá místo a udělat pro to všechno.

Vzpomínka na oběti požáru ve Valencii

Jedeme do města, které před časem postihla velká tragédie. Je velmi těžké na to zapomenout. Soucítíme s postiženými a rodinami obětí. Věřím, že i kvůli nim musíme sobotní zápas odehrát co nejlépe, Valencie určitě cítí to samé.

Návrat Bellinghama

Jude je stoprocentně fit. S týmem zatím moc netrénoval, ale udělal vše pro to, aby se udržel na skvělé úrovni. Je na tom velmi dobře, má skvělou fyzickou kondici, jeho kotník drží. Jude je v plné síle a proti Valencii bude hrát.

Vini Jr.

Nepřipravovali jsme ho na nic zvláštního. Jako vždy jsme se Vinimu věnovali tak, aby předvedl ten nejlepší výkon a hrál co nejlépe. Miluje fotbal a dělá vše pro to, aby byl v optimální kondici. Soustředili jsme se na to, abychom zvítězili ve Valencii, která je velmi dobře organizovaným týmem, plným mladých a kvalitních hráčů.

V posledních třech sezónách udělal Vini velký progres. Ke kvalitě, kterou měl, přidal nadstavbu v podobě kontinuity. Dává góly, připravuje šance pro spoluhráče, pro tým je velmi důležitým hráčem. Díky pokoře, kterou má, nemá žádný strop, ve svém progresu může pokračovat. Nejdůležitější je, že ho fotbal opravdu baví.

Týmové očekávání

Je důležité, že i s ohledem na velký počet absencí, jsme dokázali uhrát hodně bodů. Mužstvo se navzdory potížím nikdy nevzdalo, máme velké sebevědomí. Návrat Militaa a Courtoise je velmi blízko. Pokud bude tým pokračovat v této dynamice, mohla by to být velmi úspěšná sezóna.

Důležitost zápasu

V sobotu nás čeká jeden z nejdůležitějších zápasů celé sezóny. Ale to jsou všechny v této fázi sezóny, včetně těch, které jsme minulý víkend vybojovali proti Seville. Důležitý je každý bod pro všechny týmy. Bojuje se o titul, pohárové pozice, i o sestup.

Obnoví Lucas Vázquez smlouvu?

Zatím jsme o tom spolu nemluvili. Vím, že smlouva končí několika hráčům, Lucas je jedním z nich. Jednou to budeme muset začít řešit. Lucas hraje vynikající sezónu, v zápasech si vede velmi dobře.

Leví beci

Máme dva, kteří jsou velmi kvalitní. Jedním z nich je Fran García, který se k nám připojil před startem této sezóny a na jejím začátku odehrál velmi dobré zápasy. Druhým je Mendy, má hodně zkušeností. Díky nim se nám daří velmi dobře.

Návrat Courtoise a Militaa

Zatím nemáme žádné konkrétní datum, ale musíme využít reprezentační pauzu a minipřestávku, která bude kvůli finále Copa del Rey. V této době se začnou připravovat s týmem. Věřím, že po 14. dubnu, tedy pro zápas s Mallorkou, budou oba připraveni hrát.

Real Madrid TV

V šatně se o tomhle nebavíme. Svoboda projevu pro média je pro mě něco posvátného, nemám k tomu co říct.

Základní sestava

Máme různé možnosti, zatím je to hádanka, rozhodneme se definitivně v sobotu. Je tu mnoho hráčů, kteří mohou hrát a jsou pro nás přínosem. Máme z čeho vybírat, to se dlouho nestalo, protože jsme bojovali s velkým počtem absencí.

Vzkaz pro fanoušky Valencie

Užijte si v sobotu fotbalový svátek. Samozřejmě jsem ve střetu zájmů, protože doufám, že v sobotu budeme po závěrečném hvizdu šťastnější my a Real Madrid vyhraje. To ke sportu patří. I tak ale doufám, že to bude z obou stran pěkný zápas a fanoušci si ho užijí.

Arda Güler

Mladý hráč jako on potřebuje, aby hrál, protože pouze zápasy ho posouvají dál. Někdy to ale nekoresponduje s potřebami týmu a klubu. Musíme být trpěliví. Chápu, že potřebuje hrát, ale musíme se dívat na zápasy, proti komu hrajeme a jak se vyvíjí skóre. Mám v Ardu velkou důvěru, má velký talent a rád mu dám prostor, aby se fanouškům předvedl. Jeho čas ještě přijde.

Udělalo Španělsko kroky proti rasismu?

Myslím, že ano. Valencie reagovala rázně, stejně jako my všichni, kteří máme rádi tento sport. Musíme jednat, když se někdo dopustí trestného činu. Ať už jde o rasistickou urážku, násilí… Valencie jednala tím nejlepším možným způsobem.


Zdroj: realmadrid.com

Přidat komentář

Související články

Ředitel VAR: Komentáře televizní stanice Realu Madrid o rozhodčích byly trapné
La Liga

Ředitel VAR: Komentáře televizní stanice Realu Madrid o rozhodčích byly trapné

Carlos Clos Gómez poskytl rozhovor časopisu Jot Down. Je bývalým hlavním rozhodčím v La Lize a nyní ředitelem VAR v…
Prokletí kapitánů Los Blancos. Nacho je čtvrtý, který odešel v posledních čtyřech sezónách
La Liga

Prokletí kapitánů Los Blancos. Nacho je čtvrtý, který odešel v posledních čtyřech sezónách

Nacho je čtvrtým prvním kapitánem Realu Madrid, který opustil klub v posledních čtyřech sezónách. V předchozích letech se s královským…
Slova Mbappého? Extrémisté získali ve Francii mnoho hlasů, řekl Javier Tebas
La Liga

Slova Mbappého? Extrémisté získali ve Francii mnoho hlasů, řekl Javier Tebas

Javier Tebas se zúčastnil losování nového ročníku La Ligy, které se konalo v sídle Španělské fotbalové federace. Okomentoval i politicky…
OFICIÁLNĚ: Liga rozlosována! První El Clásico se bude hrát v říjnu na Santiago Bernabéu
La Liga

OFICIÁLNĚ: Liga rozlosována! První El Clásico se bude hrát v říjnu na Santiago Bernabéu

Dnes byl vylosován rozpis ligových zápasů pro nadcházející sezónu. Los Blancos zahájí své boje o víkendu 17. a 18. srpna,…