Ancelotti je přesvědčen o Viníciově všestrannosti. Trenér již hledá systém pro příští sezonu

Ancelotti je přesvědčen o Viníciově všestrannosti. Trenér již hledá systém pro příští sezonu
Vinícius Júnior (zdroj: realmadrid.com)

Loni v létě byl postaven diamant, ale jakou formaci Ancelotti a jeho štáb zvolí, až se k týmu připojí Kylian Mbappé? A kde v tom novém systému bude Viníciusovo místo?

Zhruba před rokem, kdy Real Madrid podnikal kroky k podpisu smlouvy s Judem Bellinghamem a klub stále bojoval o Ligu mistrů, Ital spolu se svým trenérským štábem očekával, jaká bude budoucnost Angličanova přestupu. Nyní myslí na současnost, ale také na budoucnost, ačkoli zprávy o Mbappého příchodu stále nejsou oficiální.

Carlo Ancelotti opět vyslovil předpověď. Řekl to na tiskové konferenci a mnohé tím překvapil. Ital věří, že Vinícius může hrát v sestavě dvou útočníků: „Myslím, že Vini může hrát ve středu. Ne jako střední útočník, ale ve dvojici útočníků. I když rád sbíhá do strany, cítí se tam také velmi dobře, hodně se zlepšil a přichází na hřiště, aby plnil své úkoly. Mnohokrát mu to prospělo. Chci ho však stavět tam, kde se cítí nejlépe, tedy na levém křídle.“

Příprava na novou pozici

Trenér v jednu chvíli poslal Brazilci dvojí vzkaz. Hraj lépe na levé straně, ale také se dostávej do pokutového území. Třiadvacetiletý hráč od svého příchodu do Realu Madrid prokázal schopnost přizpůsobit se čemukoli a zlepšovat se ve všech ohledech.

Od té doby, co Ancelotti potvrdil tuto možnou metamorfózu či symbiózu s jeho novou pozicí, umí Vinícius využít toho, že je blíže k brance, už se mu dokonce podařilo vstřelit hattrick. Valencia a Celta už vědí, co to znamená trpět pod rukama (nebo spíše nohama) Brazilce.

Brazilský útok

Hráč Realu Madrid minulé úterý na Bernabéu ukázal, že už ví, jak hrát po boku Endricka (s ním určitě nastoupí od 30. června tohoto roku) a Rodryga. Všichni tři budou v příští sezóně sdílet šatnu i hřiště společně a na královském stadiónu dali jasně najevo, že se mohou skvěle doplňovat, i když na to měli jen 26 minut.

Je to vše signálem toho, co by mohl znamenat příchod Mbappého ? To ukáže čas, ale Ital je specialista na hledání kladů tam, kde ostatní vidí problém. To se u něj projevuje už dlouho a případný příchod hráče PSG vnímá jako skvělou zprávu, nikoliv jako nepříjemnost.

Pravdou je, že systém, který Ancelotti používá, umožňuje hráčům neustále si měnit pozice v útoku. Pohyb je součástí taktiky a často můžeme vidět, jak se Vini a Rodrygo během útoku potkávají v podobné pozici na hřišti.

Zbyněk je redaktorem webu Bilybalet.cz. Realu Madrid fandí 20 let, od střídání a skvělého výkonu San Ikera ve finále LM. Specializuje se na články o financích Los Blancos a Castillu. Je také otcem ligového dorostence a má tak blízko k mládežnickému fotbalu.


Zdroj: marca.com

1 Komentářů

  • Avatar

    No pokud to vyjde, bude to pěkný přetlak – Mbank, Vini, Rodrygo, Endrick a v záloze ještě Brahim, Joselu (u Ardy počítám s hostovačkou, aby tu zbytečně neseděl).

    Bude to nejlepší útok světa? Nebo má někdo raději tento – Haaland, Foden, Alvarez, Grealish, Bernardo, Savio (od další sezony) ?

    0
    0

Přidat komentář

Související články

Ancelotti vysílá jasné signály. Náhradníky dělí na dvě skupiny
Mužstvo

Ancelotti vysílá jasné signály. Náhradníky dělí na dvě skupiny

V závěrečné fázi sezóny, s jistou budoucností v klubu pro následující ročník, ukazuje italský trenér, že se při svém rozhodnutí drží pevně…
Fabrizio Romano: Arda Güler nepožádal o odchod z Realu Madrid
Mužstvo

Fabrizio Romano: Arda Güler nepožádal o odchod z Realu Madrid

Fabrizio Romano se vyjádřil ke zprávám ze Španělska. Podle jeho informací Arda Güler nepožádal o odchod z Realu Madrid. Arda…
Real překonal hranici 100 vstřelených gólů. Bez Benzemy ho táhne Jude, Vini a Rodrygo
Mužstvo

Real překonal hranici 100 vstřelených gólů. Bez Benzemy ho táhne Jude, Vini a Rodrygo

Díky třem vstřeleným gólům v úterním čtvrtfinále Ligy mistrů proti Manchesteru City se Los Blancos dostali na 101 vstřelených gólů v rámci…
Kapitán bez pásky. Valverde je neoficiálním lídrem týmu
Mužstvo

Kapitán bez pásky. Valverde je neoficiálním lídrem týmu

Fede Valverde byl v úterním utkání skutečným lídrem Realu Madrid. Uruguayec sice na rukou neměl kapitánskou pásku, ale do střetnutí vložil…