Ancelotti: Je před námi důležitý měsíc, jsme v optimální situaci. Potvrdil návrat Militaa

Ancelotti: Je před námi důležitý měsíc, jsme v optimální situaci. Potvrdil návrat Militaa
Carlo Ancelotti (zdroj: realmadrid.com)

Carlo Ancelotti dnes tradičně odpovídal novinářům před nedělním zápasem. Los Blancos od 21 hodin vyzvou na San Bernabéu tým Bilbaa. „Tým je v pořádku a kompletní. Ti, kteří se vrátili z reprezentačních srazů, jsou v pořádku, všichni se dobře zotavili. Camavinga normálně trénoval, přestože drobný zdravotní problém měl. Před zápasem mám dobré pocity, musíme ale mít na paměti, že hrajeme proti týmu, který prožívá skvělou sezónu, hraje s velkým nasazením a bojuje o Ligu mistrů. Bilbao má velkou individuální kvalitu a je velmi dobře organizované. Je to důležitý zápas, ale mám dobrý pocit,“ řekl trenér Los Blancos.

Že má Athlétic před sebou finále poháru? To nic neznamená, pořád budou mít celý týden na přípravu. Zítra budou hrát naplno, protože se chtějí dostat do Ligy mistrů. Teď určitě nemyslí na finále, myslí jen na to, jak uspět na Bernabéu. Chtějí bodovat.

Militao se vrací

Militao se vrací, to je asi nejdůležitější zpráva. Je k dispozici, na trénincích vypadal dobře, ale ještě není stoprocentní. Potřebuje hrát a dostat se do toho. Po zranění se zotavil velmi dobře. Zranil se v prvním utkání proti Bilbau, teď se proti Bilbau vrací. Smůlou bylo, že se zranil Courtois, ale i on se nám brzy vrátí.

Zotavení

Musíme na to jít postupně. Militao může v neděli dostat nějaké minuty, ale také nemusí. Jeho fyzická kondice je dobrá, koleno drží, jen si potřebuje zvyknout na hru na velkém hřišti, a také na součinnost se spoluhráči. Zotavil se velmi dobře, bude ale potřebovat nějaký čas, aby se dostal do nejlepší formy.

Kdo začne na stoperovi?

Militao je pro nás velmi důležitý, pomáhá nám v mnoha aspektech hry. Ve vzduchu i v soubojích. Jeho start úplně nevylučuji. Pokud ale nenastoupí on, tak vedle Rüdigera bude hrát Nacho, nebo Tchouaméni.

Zápas mezi Španělskem a Brazílií

Sledoval jsem ho. Byl zábavný, krásný a velmi soutěživý z obou stran. Líbil se mi. Co se týče Viniho, téma rasismu je pro něj velmi důležité a bere ho vážně. Všichni ho musíme brát vážně.

Komentáře Chilaverta

To nemá moc smysl komentovat. Nezajímá mě to, neberu to, co řekl v úvahu.

Vini nemůže hrát

To je věc, která mi dělá starost. Jediná věc, která mi asi dělá starost momentálně.

Modrić

Všichni, kromě nás, hovoří o tom, co bude s Lukou v příští sezóně. Luka je soustředěný, chceme tuto sezónu dokončit dobře a bojovat až do konce o trofeje. Budoucnost hráčů můžeme řešit až poté, co sezóna skončí, protože na to bude čas. Teď to není v ničí zájmu, není na to čas.

Je Modrić soustředěný?

Když vidím, jak pracuje, tak bych řekl, že velmi dobře. Bojuje o to, aby sezóna skončila co nejlépe. Všichni myslíme jen na to jedno. Tento měsíc je velmi důležitý, jsme v optimální situaci, abychom ze sebe dostali to nejlepší. Moji hráči nepřemýšlejí o tom, co budou dělat v budoucnosti.

Práce v obraně

Bylo to zvláštní období, chyběli nám kvůli podobným zraněním dva klíčoví obránci. Tým ale zareagoval skvěle, dobře pracoval především Rüdiger. Prožívá fantastickou sezónu. Nacho také. Občas sice udělal nějakou chybu, ale celkově k naší defenzivě hodně přispěl. Tchouaméni na tomto postu předvedl velmi dobrý výkon. Vizitkou budiž počet obdržených gólů. Dostali jsme jich nejméně z celé soutěže, to je vizitka velmi dobré práce celého kolektivu.

Lunin

Hodně se zlepšil, dostal příležitost, aby své kvality ukázal naplno. Dodalo mu to větší sebevědomí, jeho výkony jsou velmi dobré. Lunin je kvalitní brankář.

Fanoušci

Připadá mi někdy, že fanoušci Realu jsou ze mě nadšení víc, než z hráčů. Někdy mám pocit, že by mě nejradši oblékli do dresu.

 


Zdroj: realmadrid.com

2 Komentářů

Přidat komentář

Související články

Ředitel VAR: Komentáře televizní stanice Realu Madrid o rozhodčích byly trapné
La Liga

Ředitel VAR: Komentáře televizní stanice Realu Madrid o rozhodčích byly trapné

Carlos Clos Gómez poskytl rozhovor časopisu Jot Down. Je bývalým hlavním rozhodčím v La Lize a nyní ředitelem VAR v…
Prokletí kapitánů Los Blancos. Nacho je čtvrtý, který odešel v posledních čtyřech sezónách
La Liga

Prokletí kapitánů Los Blancos. Nacho je čtvrtý, který odešel v posledních čtyřech sezónách

Nacho je čtvrtým prvním kapitánem Realu Madrid, který opustil klub v posledních čtyřech sezónách. V předchozích letech se s královským…
Slova Mbappého? Extrémisté získali ve Francii mnoho hlasů, řekl Javier Tebas
La Liga

Slova Mbappého? Extrémisté získali ve Francii mnoho hlasů, řekl Javier Tebas

Javier Tebas se zúčastnil losování nového ročníku La Ligy, které se konalo v sídle Španělské fotbalové federace. Okomentoval i politicky…
OFICIÁLNĚ: Liga rozlosována! První El Clásico se bude hrát v říjnu na Santiago Bernabéu
La Liga

OFICIÁLNĚ: Liga rozlosována! První El Clásico se bude hrát v říjnu na Santiago Bernabéu

Dnes byl vylosován rozpis ligových zápasů pro nadcházející sezónu. Los Blancos zahájí své boje o víkendu 17. a 18. srpna,…