Ancelotti: Důležitá výhra. Chtěli jsme mít před El Clásikem náskok na Barcu

Ancelotti: Důležitá výhra. Chtěli jsme mít před El Clásikem náskok na Barcu
Carlo Ancelotti (realmadrid.com)

Carlo Ancelotti označil vítězství na Mallorce za důležitý krok k vítězství. Ještě ale odmítl, že by ho a jeho tým mohli novináři korunovat šampiony. „Do konce zbývá ještě několik zápasů,“ řekl. Co dalšího zaznělo na tiskovce?

[SER] Gratulujeme k vítězství. Cítíte se už jako šampioni? Nebo na to je ještě brzy?  A máte už jasnou představu o základní sestavě proti City?

Zápas dopadl podle našich představ. Bylo to ale těžké, Mallorca hraje vždy s velkým nasazením, dobrým přístupem a pevnou obranou. V první půli jsme nehráli dobře, byli jsme pomalí, málo hráčů se dobře přesouvalo mezi liniemi. Po změně stran už to bylo lepší. Je to samozřejmě velmi důležitá výhra, která nás přiblížila k titulu, ale stále ho ještě nemáme. Ještě zbývá dost zápasů. Máme ale dobrou sérii. Nyní se budeme soustředit na středu. Máme čas dobře zregenerovat a soustředit se na ni. Pro úspěch uděláme maximum.

[The Athletic] Když se podíváme na jeho hru, bude vám Tchouaméni proti Citizens hodně chybět? A při pohledu na jeho dobré výkony ve středu pole, budete ho v budoucnu upřednostňovat jako defenzivního záložníka?

Hrál skvěle. Taky aby ne, je to jeho oblíbená pozice. Mnohem více tady vynikne, má na této pozici velkou převahu. Dnes byl v tomto ohledu obzvlášť důležitý, protože Mallorca hrála hodně vysokých míčů na Muriqiho. Přítomnost defenzivního záložníka nám pomohla. Přispěli ale i Rüdiger a Nacho. Také oni hráli dobře.

[MARCA] Včera jste hovořil o důležitosti zápasu. Stálo vás hodně úsilí přesvědčit hráče, že jde o jedno z nejdůležitějších střetnutí v rámci sezóny?

Ne. Myslím, že všichni chápeme, o co momentálně v La Lize a Lize mistrů hrajeme. Uvědomujeme si, že každý zápas je jako finále. Mít náskok před El Clásikem je velmi důležité. Byl to náš cíl. Já sám jsem velmi šťastný, protože tady na Mallorce je vždy těžké vyhrát. Myslím, že jsme hráli dobře. Druhý poločas měla naše hra dobré parametry.

[COPE] Militao odehrál 4 minuty, Nacho má za sebou dobrý zápas. Je tím vše vyřešeno směrem k středečnímu utkání?

Ne, ne… Byl to velmi náročný zápas. Bylo třeba ubránit Muriqiho, který je silný ve vzduchu. Raději jsme proto Militaa nechali na střídačce. Chtěli jsme mu dát více minut po změně stran, ale zápas byl dlouho na vážkách. Nasadil jsem ho na závěrečné minuty, abychom získali větší sílu ve vzduchu.

[OkDiario] V úplném závěru jste přečkali obrovskou šanci Mallorky. Co jste si v tu chvíli říkal? A co říkáte na neproměněné šance Brahima a Valverdeho? Zejména Brahima.

Obvykle, když netrefíte branku, tak vás za to soupeř potrestá. To se naštěstí nestalo, protože jsme vzadu byli velmi pevní a dobře organizovaní. Soupeře jsme do ničeho nepustili v prvním poločase. Zároveň je ale důležité využít svoji šanci a udeřit. Taky se musíte vyvarovat zbytečných ztrát, protože ty pak soupeř může využít. Stejně tak, když přijdeme o míč, stojí nás nějaké síly a čas, než ho získáme zpět. Tohle všechno jsou důležité aspekty fotbalu. Zbytečné ztráty nejsou dobré.

[Onda Cero] Už teď jste vyrovnali svůj bodový zisk z loňské sezóny. Máte 78 bodů, o dalších 21 se ještě hraje. Jste 25 týdnů bez porážky, v této ligové sezóně jste prohráli pouze jednou. Získal jste mnoho titulů v mnoha zemích. Je toto vaše nejlepší ligová sezóna?

To, co říkáte, je díky týmu, který je velmi pevný a stálý. Máme v utkáních kontinuitu. Ne vždy jsme hráli dobře, ale bojovali jsme a ve všech zápasech jsme se rvali o výhru až do posledních minut. To je na tom to nejlepší. Všichni samozřejmě hovoří o individuálních schopnostech, což je samozřejmě pravda, o tom není pochyb. Máme mužstvo s velkou kvalitou. Ale s tím souvisí i to, že čím větší kvalitu máte, tím těžší je někdy najít nasazení. Zatím se nám to daří nacházet.

[ElDesmarque] Zápas se změnil příchodem Viníciuse. Motivuje ho podle vás pískot z tribun?

No, bylo jasné, že to pro něj bude trochu zvláštní prostředí. Když se dostal do hry, byl pro soupeře hrozbou. Tlačil na pilu, byl svěží a myslím, že hrál velmi dobře, i když se na něj pískalo. Pískání je ještě normální.

[RealTotal] Chci se zeptat na Rüdigera. Zažívá skvělou sezónu. Podle mého názoru je to skvělý fotbalista, člověk a vůdce. Bude hrát i v odvetě proti City, nebo máte nějaké pochybnosti? (směje se).

To nevím (smích). Je možné, že v odvetě bude hrát. To je dobrá narážka na mě (směje se). Zapíšu si to: Rüdiger bude v odvetě hrát, ano.

(Carlo se zeptá dalšího hlásícího se novináře: „Taky kritika?“- smích)

[Radio MARCA] Zatím ne (smích). Dal jste odpočinout velkému počtu důležitých hráčů. V jaké fyzické kondici je tým před středečním utkáním? Jste v optimální formě?

Myslím, že jsme v dobré formě. Po fyzické stránce jsem hráčům žádný odpočinek nedopřál. Celý tým se cítí dobře, jen Rodrygo měl pohmožděninu a nebyl stoprocentně připraven na tento zápas. Ostatní se ale cítili dobře a mohli hrát. Nechtěl jsem, aby se stalo to, co proti Almeríi. Chtěl jsem zvýšit výkon motivací těch, kteří hráli méně. Všichni, kteří hráli méně, si úkoly splnili… Joselu, Brahim… Brahim promarnil neuvěřitelnou šanci dát gól (chytá se za hlavu), ale jinak odehrál velkolepý zápas. Lucas a Luka byli také skvělí. Fyzicky se cítíme skvěle, to nám ale středeční zápas nevyhraje. City jsou na tom také dobře.


Přidat komentář

Související články

Ancelotti: DNA Barcelony? S jiným profilem hráčů možná, ale nevím, zda je to teď pro Barcu vhodné
La Liga

Ancelotti: DNA Barcelony? S jiným profilem hráčů možná, ale nevím, zda je to teď pro Barcu vhodné

Carlo Ancelotti poskytl v den pro média před finále Ligy mistrů rozhovor Josepu Pedrerolovi v La Sexty a Chiringuito. Přinášíme…
Globe Soccer Awards: Jude Bellingham vyhlášen nejlepším hráčem La Ligy
La Liga

Globe Soccer Awards: Jude Bellingham vyhlášen nejlepším hráčem La Ligy

Série Globe Soccer Awards uspořádala první evropské vydání svých cen. Během slavnostního večera byly předány také speciální ceny za sezónu…
Ancelotti: Náhrada za Kroose? Musíme přizpůsobit hru vlastnostem našich záložníků
La Liga

Ancelotti: Náhrada za Kroose? Musíme přizpůsobit hru vlastnostem našich záložníků

Carlo Ancelotti promluvil v tiskovém středisku na Santiago Bernabéu po posledním zápase LaLigy v sezoně 2023/24. Ital na úvod promluvil…
Kroos: Děkuji celému madridismu. Byl jsem silný až do chvíle, než jsem viděl své děti
La Liga

Kroos: Děkuji celému madridismu. Byl jsem silný až do chvíle, než jsem viděl své děti

Toni Kroos se včera rozloučil se Santiago Bernabéu. Po utkání s Betisem (0:0) se o své první dojmy s Real Madrid TV.…