Ancelotti: Byla to pro mě čest. Real bude vždy mým domovem, vždy budu jeho fanouškem

Ancelotti: Byla to pro mě čest. Real bude vždy mým domovem, vždy budu jeho fanouškem
Carlo Ancelotti (zdroj: realmadrid.com)

Carlo Ancelotti po svém posledním zápase jako trenér Realu Madrid poskytl dojemný rozhovor klubové televizi. Italský kouč hovořil o emocích provázejících tento výjimečný okamžik, o své lásce ke klubu a hrdosti na roky strávené na Santiago Bernabéu.

Zdůraznil, že Real Madrid pro něj vždy bude domovem a rodinou a že pláč v takové chvíli byl zcela přirozený. „Kdybych dnes neplakal, už bych to nikdy neudělal,“ řekl a dodal, že odchází šťastný a naplněný.

Vzpomínal na svůj čas v Madridu a vyzdvihl jedinečnou atmosféru, která v klubu panuje, stejně jako hrdost na dosažené úspěchy, včetně mnoha trofejí získaných společně s týmem. Na závěr dodal, že už od prvního dne chtěl zanechat stopu v historii Realu Madrid – a to se mu podařilo.

 

Nebyla to snadná chvíle na udržení slz. Dnes bylo Santiago Bernabéu plné. Gratuluji, Carlo. Byla to nádherná pocta. Jaké jsou tvé pocity?
Jsem velmi šťastný a hrdý. Byla to neuvěřitelná etapa. Nesmíme zapomenout na nic, co se stalo. Odcházím s láskou fanoušků a s pocitem hrdosti, že jsem měl tu čest tolik let vést tento velký klub. Jsem a navždy budu fanouškem Realu Madrid.“

Co pro tebe Real Madrid znamená nyní a co bude znamenat v budoucnosti?
Bude mým domovem, rodinou. Tak to bylo celých šest let. Bylo to skvělé období, nejen kvůli trofejím, ale hlavně díky atmosféře, kterou jsme vytvořili. Klub, prezident… Real Madrid je rodina jiná než všechny ostatní kluby. To rodinné pouto cítíte všude – na stadionu, v tréninkovém centru Valdebebas… strávil jsem tu úžasný čas.“

353 zápasů, 15 trofejí – jak bys shrnul své působení v tomto klubu?
Bylo to dokonalé propojení mezi klubem, mnou a hráči. Po všechny ty roky jsem měl možnost pracovat s fantastickými fotbalisty. Takoví hráči budou v Realu Madrid působit i nadále.“

Byly to ohromné emoce. Viděli jsme tě plakat. Byla tam tvoje rodina, celý realizační tým.
Co se týče emocí… dnes jich je nesmírně mnoho. Když vyhrajete Ligu mistrů, přicházejí úplně jiné pocity. Pro mě pláč není žádný problém. Pokud bych dnes neplakal, už bych to nikdy neudělal. Je to přirozené – končím tuto kapitolu šťastný.“

Mistře, byla to čest. Děkujeme, vždy jsi byl vzorem. Hodně štěstí do budoucna.
Byla to čest i radost. Být součástí tohoto týmu a zapsat se do historie tohoto klubu… Od prvního dne jsem chtěl, aby moje jméno bylo součástí historie Realu Madrid, a toho jsem dosáhl.“

Laša je redaktorem portálu Bilybalet.cz. Do redakce se po dvouleté odmlce vrátil na počátku roku 2024. K fotbalu má blízko, pracuje pro český prvoligový klub a nedá dopustit na Rýmařov, odkud pochází. Realu fandí už od roku 2002, kdy ho okouzlil gól Zinedina Zidana ve finále Ligy mistrů proti Leverkusenu.


Zdroj: Real Madrid TV

Přidat komentář

Související články

La Liga vítězí nad Svazem fotbalistů a její sezona začne o týden dříve
La Liga

La Liga vítězí nad Svazem fotbalistů a její sezona začne o týden dříve

Svaz fotbalistů dokázal s La Ligou dosáhnout dohody ohledně termínu začátku příští sezony Primera a Segunda División. Spor musel být…
Tebas: Co by se stalo, kdyby měl Riquelme španělský přízvuk a 40 dní na kampaň…
La Liga

Tebas: Co by se stalo, kdyby měl Riquelme španělský přízvuk a 40 dní na kampaň…

Javier Tebas se včera objevil ve Vigu na slavnostní akci spojené s Celtou, kde si našel chvíli, aby okomentoval volby…
Riquelme: Byl bych nadšený, kdyby Barcelona sestoupila nebo zmizela
La Liga

Riquelme: Byl bych nadšený, kdyby Barcelona sestoupila nebo zmizela

Enrique Riquelme navštívil Jordiho Wilda. Přinášíme úryvek z jeho rozhovoru s kandidátem na prezidenta Real Madrid. Na závěr ti řeknu…
Araújo: Valverde a Tchouaméni? Lidé z fotbalového prostředí vědí, že takové věci jsou docela normální
La Liga

Araújo: Valverde a Tchouaméni? Lidé z fotbalového prostředí vědí, že takové věci jsou docela normální

Ronald Araújo poskytl rozhovor deníku MARCA. Přinášíme zajímavá vyjádření z této konverzace s kapitánem Barcelony. Co bylo klíčem k tak…