Ancelotti: Bernabéu nám v derby pomůže

Ancelotti: Bernabéu nám v derby pomůže
Ancelo

Jdeme do zápasu v nejlepší možné formě, pokusíme se ji využít, abychom posbírali body,“ řekl Carlo Ancelotti před zápasem proti Atlétiku Madrid. „Je to další důležitý zápas, hrajeme spolu už potřetí v krátkém čase. Vždy to byly dobré a vyrovnané zápasy. Věřím, že tomu tak bude i zítra“ pokračoval.

Vzhledem k síle soupeře a důležitosti zápasu je pro nás důležité, že se hraje na Bernabéu. Fanoušci nám vždy pomohou k zisku bodů, doufám, že tomu tak bude i v derby. Tohle jsou velmi intenzivní zápasy, v nichž je na oba soupeře vyvíjen velký tlak. Atlético Madrid a Barcelona jsou naši největší rivalové, kteří mají ve svém středu hodně individualit a mají dobrou organizaci hry. Úroveň těchto zápasů je vždy vysoká.

Zranění Rüdigera

Za posledních čtyřiadvacet hodin nastalo velké zlepšení. Očekávám, že stejným tempem se to zlepší i během dneška a zítřka. Rüdiger bude v nominaci. O tom, zda bude hrát, se rozhodnu zítra.

Alternativy

Camavinga umí zahrát na stoperu. Umí se rychle zmocnit míče, je rychlý a silný v obranných zákrocích. Možnostmi jsou také Mendy a Carvajal. Všechny tři možnosti mi dodávají sebevědomí. Myslím, že všichni mohou zítra na stoperu nastoupit. Pozice středního obránce je ve fotbale nejsnazší, protože musíte více používat hlavu než energii.

Vzdušné souboje bez Rüdigera a Tchouaméniho

Bez nich výška našeho týmu klesá. Musíme učinit to nejlepší možné rozhodnutí ohledně rozestavení.

Je to rozhodující týden pro La Ligu?

Rozhodující ještě ne, ale je velmi důležitý. V tuto chvíli je pro nás velmi důležité posbírat maximální počet bodů, protože za chvíli se rozjede Liga mistrů. Jsou to důležité zápasy, jdeme do nich tím nejlepším možným způsobem. Atlético i Gironu chceme doma porazit.

Simeone

Je to jeden z nejlepších trenérů, hrát proti jeho týmu je velmi těžké, protože Simeone dobře řídí svůj tým. Atlético je v zápasech velmi dobře organizované. Je to jeden ze soupeřů, kterých si vážím. Simeone má dobré čtení hry.

Kroos

Pro naši hru je velmi důležitý. Velmi dobře pracuje s míčem. Dobře si proti Getafe ale vedl i Modrić, který v záloze předvedl spektakulární výkon. I on si s míčem výborně rozumí. Oba tito hráči svědčí o síle našeho týmu, zejména ve středu zálohy. Máme mnoho možností.

Modrić

Je pro mě vždy těžké, když musím nechat na lavičce profesionála, jako je Luka. Dobře trénuje, dobře pracuje, a navíc je to hráč, který definuje tuhle éru Realu Madrid. Musíme mu poděkovat za to, co dělá pro tento klub. Ale jsem profesionál a musím rozhodnout nejlépe, jak jen to je možné. Někdy je to těžké z osobního hlediska, ovlivňuje vás to.

Brankáři

Skutečnost, že žádný z nich teď neodchytal tři zápasy v řadě, beru v potaz. Zvyšuje to mezi nimi konkurenci. Oba jsou motivovaní a daří se jim. Zítra se pro jednoho z nich rozhodnu. Zatím ještě neví, kdo z nich bude v derby v bráně. Zítřejší rozhodnutí ale neovlivní další zápasy. Oba brankáři musí být i nadále motivovaní, protože nás čekají těžké zápasy v La Lize i Lize mistrů. Pro kluky je dobré, že budou rotovat.

Žádný zimní podpis

Myslel jsem, že po zranění Alaby bude Tchouaméni naší alternativou na postu středního obránce. Zítra je to nouzový stav, ale jde jen o jeden zápas, pak bude Tchouaméni zpět. Kromě toho se koncem sezóny vrátí Militao.

Xaviho slova o ovlivňování La Ligy

Jsem profesionál. A jako profesionál nechci klesnout na tuto úroveň. Z respektu ke španělskému fotbalu. Už se mě na toto téma neptejte, protože nechci klesnout na úroveň, která není hodna profesionálů.


Zdroj: realmadrid.com

Přidat komentář

Související články

Laporta: Real Madrid proti nám v této sezóně nehrál čistě
La Liga

Laporta: Real Madrid proti nám v této sezóně nehrál čistě

Prezident Barcelony Joan Laporta v rozhovoru pro Barca One hovořil mj. i o Realu Madrid. Klub obvinil z nečisté hry. Jediné, v čem…
Ancelotti: DNA Barcelony? S jiným profilem hráčů možná, ale nevím, zda je to teď pro Barcu vhodné
La Liga

Ancelotti: DNA Barcelony? S jiným profilem hráčů možná, ale nevím, zda je to teď pro Barcu vhodné

Carlo Ancelotti poskytl v den pro média před finále Ligy mistrů rozhovor Josepu Pedrerolovi v La Sexty a Chiringuito. Přinášíme…
Globe Soccer Awards: Jude Bellingham vyhlášen nejlepším hráčem La Ligy
La Liga

Globe Soccer Awards: Jude Bellingham vyhlášen nejlepším hráčem La Ligy

Série Globe Soccer Awards uspořádala první evropské vydání svých cen. Během slavnostního večera byly předány také speciální ceny za sezónu…
Ancelotti: Náhrada za Kroose? Musíme přizpůsobit hru vlastnostem našich záložníků
La Liga

Ancelotti: Náhrada za Kroose? Musíme přizpůsobit hru vlastnostem našich záložníků

Carlo Ancelotti promluvil v tiskovém středisku na Santiago Bernabéu po posledním zápase LaLigy v sezoně 2023/24. Ital na úvod promluvil…