Álvaro Rodríguez odmítl Espanyol a zůstává v Castille. Mladý útočník chce zabojovat o první tým

Álvaro Rodríguez odmítl Espanyol a zůstává v Castille. Mladý útočník chce zabojovat o první tým
Álvaro Rodríguez (© realmadrid.com)

Álvaro Rodríguez odmítl přestup do Espanyolu a zůstává v Castille. Devatenáctiletý útočník chce pokračovat v práci pod Raúlem a zároveň bojovat o důvěru Carla Ancelottiho.

Álvaro Rodríguez debutoval v minulé sezoně, když Carlo Ancelotti potřeboval útočnou podporu kvůli zdravotním problémům Karima Benzemy. Uruguayský útočník odehrál v La Lize celkem 74 minut, přičemž zaznamenal jeden gól a jednu asistenci.

Jeho vstup byl tak úspěšný, že Carletto oznámil, že bude zařazen do kádru Los Blancos pro sezonu 2023/24. Následující měsíce však přinesly překvapivý pokles ve výkonosti mladého hráče Castilly, který celou sezonu zakončil s 2259 minutami a pouze 8 góly na svém kontě.

I přes tento neúspěšný závěr sezony se však mnoho klubů ptalo Realu Madrid na možnost zapůjčení Álvara Rodrígueze. V posledních dnech na toto téma zesílil kontakt s Espanyolem, který po pádu do Segunda División bude chtít nepochybně začít bojovat co nejdříve o návrat do nejvyšší soutěže. Nakonec, jak pro Espanyol, tak pro jakýkoli jiný klub, který se původně zajímal, byla odpověď stejná – El Toro zůstává v Castille, aby se dále rozvíjel a pracoval pod Raúlem.

Na očích Raúla a Ancelottiho

Nelze však zastírat, že v poslední době bylo poměrně velkým překvapením, že Álvaro nebyl zařazen do sestavy Realu Madrid pro předsezoní přípravu ve Spojených státech. O to více, že Ancelotti může v tuto chvíli počítat pouze se čtyřmi útočníky, z nichž přirozeným středním útočníkem zůstává pouze Joselu.

Sám 19letý mladík toto rozhodnutí nebral negativně. Naopak – je si vědom toho, že momentálně je jeho místo v Castille, kde bude v nadcházející sezoně jedním z veteránů po odchodech Rafy Marína, Sergia Arribase a Carlose Dotora.

Se smlouvou do roku 2027 se El Toro nechce z Realu Madrid stěhovat. Velmi si váží práce po boku Raúla, od kterého se má hodně co učit, pokud jde o efektivitu před brankou, a přitom chce vyniknout a získat si tak Ancelottiho důvěru. Sezona je dlouhá, budou se v ní objevovat nejrůznější zranění a vyloučení a je možné, že se na něj Carletto v určité chvíli znovu zaměří.

Zbyněk je redaktorem webu Bilybalet.cz. Realu Madrid fandí 20 let, od střídání a skvělého výkonu San Ikera ve finále LM. Specializuje se na články o financích Los Blancos a Castillu. Je také otcem ligového dorostence a má tak blízko k mládežnickému fotbalu.


Zdroj: as.com

Přidat komentář

Související články

Mario Martin chce zůstat v Realu Madrid a bojovat o svou šanci v prvním týmu
Castilla a junioři

Mario Martin chce zůstat v Realu Madrid a bojovat o svou šanci v prvním týmu

Real Madrid v létě opustila řada odchovanců akademie, kteří hledali pravidelný prostor v prvním týmu. Sergio Arribas, Carlos Dotor a…
Životní zážitek. České a slovenské naděje trénují v akademii Realu Madrid
Castilla a junioři

Životní zážitek. České a slovenské naděje trénují v akademii Realu Madrid

Skupina talentovaných mladých fotbalistů z České republiky a Slovenska má tu čest trénovat v prestižní akademii La Fabrica Realu Madrid.…
O Raúla se vážně zajímá  Union Berlín a HSV. Trenér Castilly zvažuje posun v kariéře
Castilla a junioři

O Raúla se vážně zajímá Union Berlín a HSV. Trenér Castilly zvažuje posun v kariéře

Kromě Unionu Berlín se o trenéra Castilly zajímá také druholigový HSV, kde působí Raúlův starý známý z doby jeho působení…
Raúl je v Madridu spokojený a nikam nespěchá. Castilla je prozatím první volbou
Castilla a junioři

Raúl je v Madridu spokojený a nikam nespěchá. Castilla je prozatím první volbou

Březen. Klíčový měsíc ve Valdebebas je před námi. Konec sezony pro mládežnické týmy, v níž se hraje o mistrovské tituly,…