Álvaro Arbeloa vede nejnadějnější tým celé La Fábriky. Pro odchovance je víc než trenér

  Álvaro Arbeloa vede nejnadějnější tým celé La Fábriky. Pro odchovance je víc než trenér
  Álvaro Arbeola (zdroj: realmadrid.com)

  Jaký klíč k úspěchu svého mládežnického týmu zvolil Álvaro Arbeloa? Co stojí za úspěchy jednoho z nejslibnějších týmů v La Fábrice? Hráči ročníku 2004 jsou víc než jen skupina diamantů, které je třeba vybrousit, je to tým, o kterém mluví celé Valdebebas.

  Arbeloův tým je opravdová žíla fotbalového zlata. Jeho obrovských zdrojů si je vědom i trenér prvního týmu Carlo Ancelotti. „Hráči ročníku 2004 jsou skvělí a brzy se budou hodit prvnímu týmu,“ řekl italský trenér.

  Generace hráčů, kterou Carletto hodnotí, má kořeny v A týmu Juvenilu, ale někteří její představitelé už otevřeli dveře do bran Castilly. Patří mezi ně: Mario Martín, Álvaro Rodríguez, Tobías, Nico Paz, Obrador a Edgar. První čtyři byli dokonce součástí kádru prvního týmu Los Blancos.

  Tým rekordmanů

  Juvenil A je tým sběratelů rekordů: neporažen ve všech soutěžích, historická součet gólů v první polovině ligové části (59 gólů v 15 zápasech), 104 vstřelených gólů ve 27 zápasech (77 v 19 ligových kolech, 23 gólů v 6 zápasech Youth League a 4 ve 2 pohárových zápasech).

  Gonzalo García je navíc nejlepším střelcem této věkové kategorie se 17 góly v 16 zápasech (1,06 gólu na zápas) a Diego Piñeiro je brankářem s nejmenším počtem inkasovaných gólů (3 ve 13 duelech).

  Postava Arbeloy

  Jeho působení na lavičce ve Valdebebas bylo zatím velkolepé a obdivuhodná forma týmu jen utvrzuje jeho kariéru trenéra. Duch Centery mu pomáhá správně komunikovat s týmem na bojišti i mimo něj. Ostatně právě do A týmu Juvenilu přišel v 18 letech, kdy odstartoval své dobrodružství v bílém dresu.

  Díky této zkušenosti lépe, než kdokoli jiný porozumí realitě odpovědnosti nebo tlaku, kterou mladí hráči zažívají v rozhodujících okamžicích své kariéry v tak skvělém klubu. Arbeloa jim dokonale rozumí. Je respektovaným vůdcem. „Doufám, že se pokusíte poučit ze zkušeností, které vám mohu předat, abyste překonali všechny zkoušky, které vás čekají, nejen nyní, ale i v budoucnu,“ cituje ho MARCA z rozhovoru pro Coachesvoice.com.

  4-3-3 a vysoký presink

  Arbeloa hraje stejně jako první tým, tedy v rozestavení 4-3-3. Jedná se o útočný systém zaměřený na vysoký presink po ztrátě míče, přizpůsobený týmu, který neustále hraje s plynovým pedálem sešlápnutým k podlaze. Explozivní mix: talentovaní hráči a velkolepá intenzita obrany. Tým má různé varianty, ale jasnou představu, hrát rychle a dopředu. Výsledkem je zábavný tým, který nekalkuluje.

  Filozofie nastavená pro jednotu

  Arbeloa pracuje na síle skupiny. Kromě strategie a systému je jeho filozofie založena na jednotě. Je cítit síla slova, která posiluje víru týmu. Jeho projevy v šatně a na sociálních sítích mají stmelovat kolektiv, motivovat a chválit.

  „Skvělé týmy jsou ty, díky kterým se mimořádné věci zdají obyčejné.“ „Nikdy nesledujte vyšlapanou cestu, zavede vás tam, kam jiní už šli.“ „Všichni, kteří dosáhli velkých věcí, měli velký cíl, stanovili si cíl, který byl vznešený a někdy se zdálo nemožné ho dosáhnout.“ „Nikdy nepůjdete tak daleko, jako když víte, kam míříte.“ „Nejlepší tým světa. Dokážeme to,“ to jsou fráze, které jsou v šatně mottem. Sdělení, které jsou vodítkem pro správné chování.

  Totální spojení

  Arbeloa si váží všech znaků jednoty vyjádřených svými hráči uvnitř i vně šatny. Každá zpráva od jeho hráčů týkající se zápasu nebo každodenního chování se setkává s odezvou. To je způsob, jak se stát jeden z nich, což má zase pomoci posílit pouto. Hráči v něm vidí víc než trenéra. Jak sám přiznal, jeho inspirací v přístupu k hráči je José Mourinho. „Má hodnoty a ideály, se kterými silně souhlasím,“ řekl v rozhovoru pro Coachesvoice.com.

  Arbeloa je se svým týmem v dobrém i zlém. Dokázal to, když jeho svěřenec Cucalón utrpěl na začátku letošní sezony vážné zranění kolena. Španělský trenér poslal kapitánovi svého týmu emotivní příspěvek, který zveřejnil na sociálních sítích a domluvil si schůzku s Toni Kroosem nebo Sergiem Canalesem, kteří zná realitu podobného zranění, aby ho povzbudili.

  Zbyněk je redaktorem webu Bilybalet.cz. Realu Madrid fandí 20 let, od střídání a skvělého výkonu San Ikera ve finále LM. Specializuje se na články o financích Los Blancos a Castillu. Je také otcem ligového dorostence a má tak blízko k mládežnickému fotbalu.


  Zdroj: MARCA.com

  1 Komentářů

  Přidat komentář

  Související články

  Ve středu zazářil i Juvenil A. V juniorské LM porazil Neapol jasně 6:0

  Ve středu zazářil i Juvenil A. V juniorské LM porazil Neapol jasně 6:0

  Real Madrid porazil na Santiago Bernabéu Neapol 4:2 a pojistil si první místo ve skupině Ligy mistrů. Ještě před prvním…
  Debutant Gonzalo: Arbeloův chráněnec, který nastřílel přes 100 gólů a odmítl Anglii
  La Liga

  Debutant Gonzalo: Arbeloův chráněnec, který nastřílel přes 100 gólů a odmítl Anglii

  V neděli 26. 11. 2023 prožil moment, na který bude bez nadsázky navždy vzpomínat. Útočník Gonzalo García Torres debutoval v…
  Sergio Ramos dostal 30. červenou kartu v kariéře. Stoper to označil za „nešťastnou akci“
  Bývalí hráči Realu

  Sergio Ramos dostal 30. červenou kartu v kariéře. Stoper to označil za „nešťastnou akci“

  Sergio Ramos byl vyloučen během zápasu Sevilly proti Realu Sociedad. Bývalý kapitán Realu Madrid tak navýšil rekord obdržených červený karet.…
  Nejlepší fotbalová akademie Evropy. La Fábrica na první příčce dle fotbalové observatoře CIES
  Castilla a junioři

  Nejlepší fotbalová akademie Evropy. La Fábrica na první příčce dle fotbalové observatoře CIES

  Real Madrid je nejlepší klub trénující mladé hráče v pěti nejsilnějších ligách v Evropě. Fotbalová observatoř CIES uvádí, že 44…