Alphonso Davies prioritou pro léto 2024. Real chce využít stejné strategie, jako s Kroosem

  Alphonso Davies prioritou pro léto 2024. Real chce využít stejné strategie, jako s Kroosem
  Alphonso Davies v dresu Bayernu (zdroj: wikipedia.org)

  V případě Alphonsa Daviese může Real Madrid znovu použít strategii, která mu umožnila v roce 2014 přivést německého záložníka na Santiago Bernabéu.

  Alphonso Davies je cílem Realu Madrid pro léto 2024. Podle informací deníku MARCA levý obránce stále odmítá prodloužit smlouvu s Bayernem Mnichov, se kterým je vázán do roku 2025, takže jednu sezonu před vypršením smlouvy s německým klubem by si Florentino Pérez mohl zajistit jeho služby za rozumnou cenu.

  Real Madrid by tak využil strategii z doby před devíti lety (konkrétně v létě 2014), díky které se mu podařilo podepsat hráče Bayernu. Tehdy byl vyvoleným Toni Kroos, který se rovněž s ročním kontraktem přestěhoval do Madridu za částku (25 milionů eur), která se s ohledem na poměr ceny a kvality, postupem času stala symbolem jedné z nejlepších transakcí Bílého Baletu za posledních několik desetiletí.

  Náklady vs. kvalita

  Real, který použil stejnou taktiku při podpisu Thibauta Courtoise v roce 2018 a Edena Hazarda v roce 2019 (s velmi odlišnými finančními náklady a sportovními úspěchy pro oba), se snaží přestupy důležitých, nikoli však strategických hráčů, sladit s rozumnými finančními výdaji.

  Pokud jde o hráče jako Kylian Mbappé a Erling Haaland, klub ví, že bude muset čelit obrovským nákladům. Snaží se proto, kdykoli je to možné, šetřit na hráčích, kteří se navzdory všemu mohou ukázat jako klíčoví pro tým jako výše zmínění Kroos nebo Courtois.

  V této věci má Bayern Mnichov také zvláštní způsob vedení jednání. Tohle je klub, který nikdy nevydá někoho, koho nechce prodat. Skutečnost, že hráč zůstává bez prodloužení smlouvy (což se v případě Daviese ještě uvidí) až do posledního roku jeho současné smlouvy, znevýhodňuje německého šampiona, protože by mohl v následujícím roce odejít, aniž by v klubové kase nechal jediné euro.

  Dobré vztahy s Bayernem

  Vztahy mezi Realem Madrid a Bayernem jsou dobré, jak ukázaly poslední roky. Kromě Davida Alaby, který po vypršení smlouvy s Bavory vstoupil do řad Los Blancos zdarma, proběhlo v poslední době několik operací mezi Santiago Bernabéu a Allianz Arenou. Samozřejmě mluvíme o transakcích zahrnujících Xabi Alonsa, Jamese Rodrígueze, Álvara Odriozolu, Hamita Altıntopa a Arjena Robbena.

  Pokud bude Davies přiveden v roce 2024, Real Madrid bude vždy moci počítat s minimálně dvěma hráči se zkušenostmi v nejlepším německém klubu, který je vždy jedním z kandidátů na vítězství v evropském poháru.

  Alaba i Davies ji vyhráli v roce 2020 (po pandemickém finále v Lisabonu, ve kterém se střetli s PSG), a Rakušan triumfoval i v roce 2013 ve Wembley, přičemž v roce 2022 přidal do své soukromé vitríny v barvách Bílého Baletu další luxusní trofej.

  Kroos zase v roce 2013 vyhrál Ligu mistrů (rozhodující gól vstřelil Robben, bývalý hráč Realu), a pak ještě čtyřikrát získal nejcennější klubový pohár v bílém dresu. Toni navíc přijel do Madridu jako mistr světa po mistrovství světa 2014 v Brazílii.

  Za stejných okolností vstoupil do klubu v roce 1974 Paul Breitner, první hráč, který hrál za španělské i německé fotbalové giganty – Real Madrid a Bayern Mnichov.

  Zbyněk je redaktorem webu Bilybalet.cz. Realu Madrid fandí 20 let, od střídání a skvělého výkonu San Ikera ve finále LM. Specializuje se na články o financích Los Blancos a Castillu. Je také otcem ligového dorostence a má tak blízko k mládežnickému fotbalu.


  Zdroj: marca.com

  6 Komentářů

  Přidat komentář

  Související články

  Camavinga si vyhrál lepší smlouvu. Francouz podepíše v Realu nový kontrakt
  Přestupy

  Camavinga si vyhrál lepší smlouvu. Francouz podepíše v Realu nový kontrakt

  Před dvěma lety přišel na poslední chvíli letního přestupového období jako velký talent, dnes je považován za klíčového hráče budoucnosti…
  MARCA: Real Madrid již vybral Ancelottiho nástupce. Je jím Xabi Alonso
  Přestupy

  MARCA: Real Madrid již vybral Ancelottiho nástupce. Je jím Xabi Alonso

  Real Madrid bude po sezoně s největší pravděpodobností vybírat nového trenéra. Carlo Ancelotti má smlouvu právě do konce června 2024…
  Manolo Romero: Vždycky jsem pochyboval o Endrickově věku. Fyzicky je příliš dobře formovaný
  Přestupy

  Manolo Romero: Vždycky jsem pochyboval o Endrickově věku. Fyzicky je příliš dobře formovaný

  Manolo Romero, bývalý skaut Realu Madrid v Katalánsku, učinil několik prohlášení zpochybňujících Endrickův skutečný věk, a které získaly širokou pozornost…
  Raúl byl blízko přesunu do Villarrealu. Po nečekaném obratu zůstává v Castille
  Přestupy

  Raúl byl blízko přesunu do Villarrealu. Po nečekaném obratu zůstává v Castille

  Nechybělo mnoho a Raúl González by již touto dobou nebyl trenérem Castilly, druhého týmu Realu Madrid. Španělská legenda byla výrazně…