Alphonso Davies prioritou pro léto 2024. Real chce využít stejné strategie, jako s Kroosem

Alphonso Davies prioritou pro léto 2024. Real chce využít stejné strategie, jako s Kroosem
Alphonso Davies v dresu Bayernu (zdroj: wikipedia.org)

V případě Alphonsa Daviese může Real Madrid znovu použít strategii, která mu umožnila v roce 2014 přivést německého záložníka na Santiago Bernabéu.

Alphonso Davies je cílem Realu Madrid pro léto 2024. Podle informací deníku MARCA levý obránce stále odmítá prodloužit smlouvu s Bayernem Mnichov, se kterým je vázán do roku 2025, takže jednu sezonu před vypršením smlouvy s německým klubem by si Florentino Pérez mohl zajistit jeho služby za rozumnou cenu.

Real Madrid by tak využil strategii z doby před devíti lety (konkrétně v létě 2014), díky které se mu podařilo podepsat hráče Bayernu. Tehdy byl vyvoleným Toni Kroos, který se rovněž s ročním kontraktem přestěhoval do Madridu za částku (25 milionů eur), která se s ohledem na poměr ceny a kvality, postupem času stala symbolem jedné z nejlepších transakcí Bílého Baletu za posledních několik desetiletí.

Náklady vs. kvalita

Real, který použil stejnou taktiku při podpisu Thibauta Courtoise v roce 2018 a Edena Hazarda v roce 2019 (s velmi odlišnými finančními náklady a sportovními úspěchy pro oba), se snaží přestupy důležitých, nikoli však strategických hráčů, sladit s rozumnými finančními výdaji.

Pokud jde o hráče jako Kylian Mbappé a Erling Haaland, klub ví, že bude muset čelit obrovským nákladům. Snaží se proto, kdykoli je to možné, šetřit na hráčích, kteří se navzdory všemu mohou ukázat jako klíčoví pro tým jako výše zmínění Kroos nebo Courtois.

V této věci má Bayern Mnichov také zvláštní způsob vedení jednání. Tohle je klub, který nikdy nevydá někoho, koho nechce prodat. Skutečnost, že hráč zůstává bez prodloužení smlouvy (což se v případě Daviese ještě uvidí) až do posledního roku jeho současné smlouvy, znevýhodňuje německého šampiona, protože by mohl v následujícím roce odejít, aniž by v klubové kase nechal jediné euro.

Dobré vztahy s Bayernem

Vztahy mezi Realem Madrid a Bayernem jsou dobré, jak ukázaly poslední roky. Kromě Davida Alaby, který po vypršení smlouvy s Bavory vstoupil do řad Los Blancos zdarma, proběhlo v poslední době několik operací mezi Santiago Bernabéu a Allianz Arenou. Samozřejmě mluvíme o transakcích zahrnujících Xabi Alonsa, Jamese Rodrígueze, Álvara Odriozolu, Hamita Altıntopa a Arjena Robbena.

Pokud bude Davies přiveden v roce 2024, Real Madrid bude vždy moci počítat s minimálně dvěma hráči se zkušenostmi v nejlepším německém klubu, který je vždy jedním z kandidátů na vítězství v evropském poháru.

Alaba i Davies ji vyhráli v roce 2020 (po pandemickém finále v Lisabonu, ve kterém se střetli s PSG), a Rakušan triumfoval i v roce 2013 ve Wembley, přičemž v roce 2022 přidal do své soukromé vitríny v barvách Bílého Baletu další luxusní trofej.

Kroos zase v roce 2013 vyhrál Ligu mistrů (rozhodující gól vstřelil Robben, bývalý hráč Realu), a pak ještě čtyřikrát získal nejcennější klubový pohár v bílém dresu. Toni navíc přijel do Madridu jako mistr světa po mistrovství světa 2014 v Brazílii.

Za stejných okolností vstoupil do klubu v roce 1974 Paul Breitner, první hráč, který hrál za španělské i německé fotbalové giganty – Real Madrid a Bayern Mnichov.

Zbyněk je redaktorem webu Bilybalet.cz. Realu Madrid fandí 20 let, od střídání a skvělého výkonu San Ikera ve finále LM. Specializuje se na články o financích Los Blancos a Castillu. Je také otcem ligového dorostence a má tak blízko k mládežnickému fotbalu.


Zdroj: marca.com

6 Komentářů

Přidat komentář

Související články

COPE: Joselu v Realu Madrid nezůstane!
Přestupy

COPE: Joselu v Realu Madrid nezůstane!

Sám útočník se rozhodl, že chce změnit klub a s největší pravděpodobností se přestěhuje do Saúdské Arábie. Joselu strávil minulou…
Bayern se zmítá v nejistotě kvůli Daviesovi. Real zůstává v klidu, čas pracuje pro něj
Přestupy

Bayern se zmítá v nejistotě kvůli Daviesovi. Real zůstává v klidu, čas pracuje pro něj

Případ Alphonso Davies se každým dnem víc a víc podobá letní telenovele. To, co se zdálo jako operace s nevyhnutelným…
Real Madrid zintenzivnil činnost v případě přestupu Lenyho Yora
Přestupy

Real Madrid zintenzivnil činnost v případě přestupu Lenyho Yora

Přestože se příchod mladého stopera Lenyho Yora dlouho pekl na pomalém ohni, v poslední době se vývoj událostí rozhodně zrychlil.…
MARCA: Nacho odchází z Realu Madrid do arabského Al Qadisiyah!
Přestupy

MARCA: Nacho odchází z Realu Madrid do arabského Al Qadisiyah!

Smlouva je uzavřena na dva roky a hráč obdrží odměnu ve výši přibližně 10 milionů eur. Nacho Fernández odchází z…