ABC: Real Madrid připravuje žalobu na Tebase a CVC. Pérez a Laporta v boji proti La Lize

  ABC: Real Madrid připravuje žalobu na Tebase a CVC. Pérez a Laporta v boji proti La Lize

  Real Madrid bude žalovat prezidenta La Ligy a fondu CVC a jejího partnera za zneužití a podvod ohledně dohody obou organizací.

  Právní oddělení Realu Madrid připravuje návrh na zahájení trestního řízení proti Javierovi Tebasovi, Javierovi de Jaime a lucemburskému fondu CVC za zneužití a podvod.

  Los Blancos tvrdí, že zneužití a podvod prezidenta La Ligy spočívá v tom, že prodal práva La Ligy na 50 let za 2,7 miliardy eur, přičemž podle klubu předpokládal směšné zisky a prakticky na věčné časy předal některé části La Ligy do fondu v podobě poskytnutí 10% její komerční činnosti.

  Již se odhaduje, že skupina CVC by by mohla na této operaci vydělat až 20 miliard eur a její manažer Javier de Jaime by mohl vydělat až 3 miliardy eur.

  Fond bude investovat pouze 2,7 miliardy eur do holdingové společnosti La Liga, která je ihned rozdělí mezi kluby v rámci půjček s úrokovou sazbou 0% na 40 let. Na oplátku získá fond 50leté vlastnictví 10% obchodní činnosti La Ligy a podíl na jejím zisku.

  Deník AS vypočítává, že pokud si La Liga udrží své nejnovější tempo vývoje po další půlstoletí, CVC vydělá 9,85 miliardy eur. Zvýšení o 2% bude znamenat 16,7 miliardy eur a v případě 10% zvýšení může fond v La Lize vydělat až 229,4 miliardy eur!

  I když se komerční hodnota La Ligy zhroutí a klesne o 30%, CVC vydělá 6,9 miliardy eur. Real Madrid nechápe, jak může La Liga s takovými podmínkami souhlasit.

  Los Blancos a další zakladatelé Superligy odmítli stejnou nabídku fondu pro tuto soutěž, protože v ní neviděli žádný zisk pro nikoho jiného než CVC. Stejné návrhy odmítly také Bundesliga a Serie A.

  Real Madrid a Barcelona jsou proti této dohodě, která bude pravděpodobně schválena na příštím zasedání klubu. Zejména královský velkoklub bojuje téměř deset let s Tebasem, který nezvyšuje příjmy Realu Madrid z televizních práv, přičemž přebytky v následných zakázkách rozděluje do jiných klubů.

  Los Blancos zastává názor, že atraktivita La Ligy a její vývoj vychází především z velké dvojky, která to vůbec necítí.

  Pro CVC je to skvělý byznys. Javier de Jaime naprosto dobře věděl o sporech mezi oběma obry a Tebasem, který skvěle využil krizi a mává bezplatnými půjčkami před zbytkem klubů, které se také potýkají s nejrůznějšími problémy.

  El Confidencial dodává, že Florentino De Jaimeho dobře zná a v posledních hodinách s ním mluvil. Partner CVC se ho pokusil přesvědčit o svém návrhu, ale prezident Realu Madrid svůj názor nezměnil a vyjádřil svou hořkost, že se vše stalo za jeho zády i většiny klubů.

  La Liga rovněž vydala sdělení, v němž se uvádí, že dohoda má právní základ, což je odpověď na oznámení o žalobě ze strany Realu Madrid, který rovněž vykládá, že La Liga nemá právo předávat třetím stranám televizní práva, která jsou nakonec ve výlučném vlastnictví klubu a která jsou využívána pro účely kolektivního prodeje vysílání.

  Ke schválení dohody je zapotřebí 28 hlasů ze 42 klubů Primera a Segunda División a k hlasování dojde 12. srpna.

  Aktualizace:

  Deník ElEconomista uvádí, že CVC Capital Partners mezi podmínkami dohody s La Ligou vyžadovala podporu velkých klubů. Real Madrid dohodu nejenže nepodporuje, ale hrozí žalobou a jejím zrušením u soudu. Včera nesouhlas potvrdil také Joan Laporta, prezident Barcelony.


  Zdá se, že z tohoto důvodu se Javier Tebas včera pokusil přesvědčit Barcelonu, aby změnila názor, protože bez ní CVC jednoduše odstoupí od prozatímní dohody.

  Zbyněk je redaktorem webu Bilybalet.cz. Realu Madrid fandí 20 let, od střídání a skvělého výkonu San Ikera ve finále LM. Specializuje se na články o financích Los Blancos a Castillu. Je také otcem ligového dorostence a má tak blízko k mládežnickému fotbalu.


  Zdroj: AS.com, ABC.es

  12 Komentářů

  • Avatar

   Florentino je hezky prokouknul. Práce Tebase je škodit Realu a vytlouct kapitál pro sebe. Nebo přínos pro LaLigu nula. Chtěl zalepit oči Barce, ať na dluh podrží Messiho a liga bez jeho přičinění bude bojovat proti ropným a arabským gigantům.
   V tom se mi líbí Flo a Laporta, že drží spolu. Mají stejný záměr.. a i to s Messim není náhoda. Bylo by to vše moc jednoduchý. Nevedeli to dřív kolik kdo bere.. tady je velká hra o miliardy. Kdo ví, jak to celé ještě dopadne. Ono to Psg budou taky asi teď všude pod sluncem milovat

   0
   0
   • Avatar photo

    Já neznám asi nikoho, kdo by jim fandil… Doufám, že ani s Messim, Neymarem a Ramosem nevyhrají.

    0
    0
    • Avatar

     Ja dúfam že k nim príde Messi, udržia Mbappeho a hádam aj toho Pogbu získajú. Predsa len, nová sezóna sa blíži, treba posilniť, nebude ľahké obhájiť druhé miesto. 😂

     0
     0
     • Avatar

      Mbappe tenhle rok sem určitě nepůjde. Ta vidina hrát s Messim bude obří, takže by se mělo tady pár fanoušků kteří už jásají trochu zamyslet. Je to pro něj poslední šance si zahrát po boku takového hráče. A to se prostě neodmítá :).

      0
      0
     • Avatar

      osobne dúfam, že Mbappe príde k nám teraz za veľa peňazí alebo o rok zadara.
      tak či tak dúfam, že nevyhrajú nič.
      už vidím ako Ramos bude skúšať všetkých stmeliť dokopy, aby hrali ako tím, ale je to tím žoldnierov

      0
      0
    • Avatar

     Víš jak to myslím.. teď jim už vysloveně nikdo nebude přát a jak to bývá, spíš se to bude spojovat proti nim.
     Nevíš jak to je s finanční fair-play. Tohle je přeci šílený.. říkal jsem to, jak padla super liga. Smíchání kritizovali projekt, ale tímto stylem co ďelá UEFA, bude liga mistrů pro arabské kluby FGS, city a Chelsea.

     0
     0
  • Avatar

   Písal som o tom už na inej stránke, žiadna bezúročna pôžička, úrok sa bude splácať dlhšie ako samotný úver, navyše z budúcich ziskov. Len to som ešte nepoznal žiadne prepočty, ale pri 30% prepade že zarobia skoro tri krát viac? 10% nárast a takmer 100x viac? To je brutál úžera toto. Asi idem vybrať hotovosť z ponožky a dohodnúť niečo s Tebasom, veď z 1000€ mi vie spraviť za 50 rokov až 100000€. Plus mi kluby vrátia tých 1000€.

   0
   0
   • Avatar

    no tak nejak.
    keď sa človek nad tým zamyslí, tak jediný "profit" pre kluby z toho je rozdiel úroku, ktorý by dostali za pôžičku niekde v banke.
    ak by to boli 2% úroku na 40 rokov z 2,7mld eur, tak to je naozaj bieda oproti možnému zisku toho fondu.
    takto investovať by som chcel tiež veru…

    0
    0
  • Avatar

   Hele, existuje více zdrojů toho tvrzení, že Tebas se snaží už 10 let nezvyšovat příjmy Realu z TV práv? To hodně vypovídá o tom, jak funguje kariéra tohoto papaláše.

   V článku mi chybí ještě dvě informace. Kdy Tebas a Čeferin uzavřou registrované partnerství a kolik má Tebas slíbeno od CVC melounků? *lol*

   0
   0
  • Avatar

   Tam by to chcelo za prezidenta niekoho z nasich radov, ten Casillas sa nemal vtedy vzdat. Je tam potrebne nieco najma s rozhodcami a VAR-om. Taketo nepriatelstvo voci nim je len minus pre nas. Ale musime bojovat za to co musime.

   0
   0

  Přidat komentář

  Související články

  Lavička konečně ožila. Po letní očistné kůře jsou náhradníci přínosem pro Real Madrid
  Mužstvo

  Lavička konečně ožila. Po letní očistné kůře jsou náhradníci přínosem pro Real Madrid

  V letošní sezoně se náhradníci konečně podílejí na výsledcích celého týmu. Joselu, Fran García a Brahim Díaz mají úplně jiná…
  Antonio Pintus navštívil NASA. Národní úřad pro letectví a vesmír se zajímal o jeho metody
  Mužstvo

  Antonio Pintus navštívil NASA. Národní úřad pro letectví a vesmír se zajímal o jeho metody

  Národní úřad pro letectví a vesmír (NASA) pozval trenéra fyzické přípravy Realu Madrid do Washingtonu, D.C., aby se seznámil s…
  Prodlouží Carlo Ancelotti s Realem Madrid? Jen blázen by chtěl odejít, řekl
  Přestupy

  Prodlouží Carlo Ancelotti s Realem Madrid? Jen blázen by chtěl odejít, řekl

  Již nějakou dobu se o tom mluví a pravděpodobně ještě dlouho bude. Dostane Carlo Ancelotti nabídku prodloužení smlouvy od Realu…
  Nečekaně pevná obrana Realu v lize. Lepší čísla měla naposledy v roce 1991
  Kronika Bilého baletu

  Nečekaně pevná obrana Realu v lize. Lepší čísla měla naposledy v roce 1991

  Před sezonou právem vyděsila fanoušky Realu Madrid zpráva o dlouhodobém zranění brankáře Thibauta Courtoise. Když se k němu po prvním…