ABC: Marco Asensio je čím dál tím blíže odchodu. Hráč není spokojen s časem na hřišti

ABC: Marco Asensio je čím dál tím blíže odchodu. Hráč není spokojen s časem na hřišti

Pětadvacetiletý Španěl přemýšlí o své budoucnosti, kterou v Realu Madrid možná nemá a v lednu bude moci změnit klub.

Absence v zápasu proti Sheriffu byla pro Marca Asensia rána, hráče poznamenaného nepravidelností, kterému se podařilo vstřelit tři góly proti Mallorce, a o několik dní později neprokázal svou kvalitu v zápase s Villarrealem. Carlo Ancelotti využil patnáct hráčů a nebyl mezi nimi. Pro Marca to je drsná realita. Není hráčem základní jedenáctky.

V této sezóně odehrál sedm z deseti zápasů, přičemž jeden vynechal pro zranění. Od začátku nastoupil ve dvou zápasech a ve zbývajících pěti vstoupil na hřiště ve druhém poločase, takže celkem odehrál 224 minut.

Jeho vážné zranění kolene mu však zbrzdilo jeho kariéru. Od svého návratu do fotbalu se zlepšoval, ale postrádá sílu, aby mohl v každém zápase nabízet svou kvalitu, a v Realu Madrid platí základní princip kontinuity zápasů.

Nedostatek minut v Lize mistrů byl pro útočníka, který byl v základní jedenátce proti svému bývalému klubu, zklamáním avšak jeho tři góly mu umožnily hrát znovu proti Villarrealu. Jeho kouzlo se při setkání se Emeryho svěřenci ztratilo, jako u dalších jeho spoluhráčů, a proti moldavskému Sheriffovi byl umístěn na lavičku a od trenéra nedostal ani vteřinu.

Asensia zajímalo, proč on a ne ostatní, protože proti Villarrealu si nikdo kromě Courtoise nezasloužil vysokou známku. Rozdíl je v tom, že baleárský hráč nedělá moc obranné práce, což Camavinga, Valverde a samozřejmě Casemiro dělají s velkorysým odhodláním. Tady leží důvod jeho návrat na lavičku. Pracuje pouze v útoku.

Marco přemýšlí o své budoucnosti a uvědomuje si, že nemůže počítat s tím, že bude hrát často od první minuty. Ancelotti ho zkouší jako záložníka, protože vpředu pro něj není místo, ale v záložní řadě jsou Modrić, Kroos, Casemiro, Camavinga a Valverde. Tohle všechno se zdá velmi obtížné.

Hráč je ve skupině hráčů, kteří mohou odejít, protože si klub je vědom jeho situace. Letos v létě odmítl dobrou nabídku od Juventusu, která přesahovala jeho výdělky, a teď přemýšlí, jestli ji neměl přijmout. Liverpool se o něj také dříve pokoušel. Další možností je Milán.

Jeho smlouva vyprší v roce 2023 a příští rok bude muset buď přestoupit, nebo prodloužit, aby za dva roky neodešel zadarmo. Nadcházející zimní přestupové období bude pro Asensia první příležitostí změnit klub, pokud neobdrží požadované minuty.

Pokud v lednu neodejde, bude muset příští léto přehodnotit svoji budoucnost. A Massimiliano Allegri chce, aby se připojil k Juventusu.

Zbyněk je redaktorem webu Bilybalet.cz. Realu Madrid fandí 20 let, od střídání a skvělého výkonu San Ikera ve finále LM. Specializuje se na články o financích Los Blancos a Castillu. Je také otcem ligového dorostence a má tak blízko k mládežnickému fotbalu.


Zdroj: ABC.es

5 Komentářů

Přidat komentář

Související články

Rodrygo: Chci zůstat v Realu, stát se ale může cokoliv. Na síti X ale spekulace o odchodu rychle odmítl
Mužstvo

Rodrygo: Chci zůstat v Realu, stát se ale může cokoliv. Na síti X ale spekulace o odchodu rychle odmítl

O rozruch se dnes postaral Rodrygo. Španělská televize DAZN odvysílala rozhovor, na kterém brazilský mladík působil tajemně. Alespoň tak si…
Děkuji, prezidente. Toni Kroos se rozloučil s Florentinem Pérezem
Mužstvo

Děkuji, prezidente. Toni Kroos se rozloučil s Florentinem Pérezem

Toni Kroos předvedl na Bernabéu poslední show. V sobotu večer, při bezbrankové remíze proti Betisu, odehrál německý fotbalista svůj poslední…
Nesplnitelný sen. Betis si přeje návrat Daniho Ceballose. Co tomu brání?
Mužstvo

Nesplnitelný sen. Betis si přeje návrat Daniho Ceballose. Co tomu brání?

Betis cílí na Ceballose v každém okně, přestože ekonomická situace Verdiblancos brání dlouho očekávanému návratu odchovance. Dani Ceballos odehrál v…
Rüdiger zvolen hráčem dubna: Nejlepší moment měsíce? Penalta proti City
Mužstvo

Rüdiger zvolen hráčem dubna: Nejlepší moment měsíce? Penalta proti City

Antonio Rüdiger byl zvolen nejlepším fotbalistou Realu Madrid za uplynulý měsíc a v pátek převzal speciální ocenění od sponzora klubu,…