600 dní bez krize. Real Madrid drží skvělou formu a vládne domácí soutěži i Evropě

600 dní bez krize. Real Madrid drží skvělou formu a vládne domácí soutěži i Evropě
Carlo Ancelotti

Od února 2021 získal Real Madrid 80 % možných bodů v Primera División a vyhrál 71 % zápasů ve všech soutěžích. Bílý balet dominuje Evropě a na domácím scéně nemá konkurenci.

Posledních pár týdnů Realu Madrid je působivých. Los Blancos mají nejlepší vstup do sezony za 54 let a po prvních devíti zápasech sezony se mohou pochlubit kompletní sadou vítězství. Tým Carla Ancelottiho vykazuje dobrou formu a pravidelnost, ale je třeba zdůraznit, že série dobrých výsledků začala před téměř 600 dny. Tento počet dní se skládá z konce sezony 2020/21, celé sezony 2021/22 a začátku aktuální sezony.

Skvělá čísla

Jak deník MARCA vypočítává, od února 2021 odehrál Real ve všech soutěžích celkem 89 zápasů a bilance je 63 výher, 16 remíz a pouhých 10 porážek. Bílý balet během této doby vyhrál 71 % všech zápasů.

Pokud se zaměříme pouze na ligovou soutěž, výsledek není příliš odlišný – 45 výher, 13 remíz a 4 porážky v posledních 62 zápasech Primera División (73 %). 148 bodů ze 186 možných (80 %) a v tomto ohledu je tým ze Santiago Bernabéu mnohem lepší než jeho přímí rivalové – Real získal o 20 bodů více než Barcelona (69 %) a až o 31 více než Atlético (62 %).

Poslední krize

Můžete si položit otázku, proč ve všech těchto výpočtech bereme v úvahu období od února 2021? Protože právě v té době se tým potýkal s poslední velkou krizí. Hráči Zinédine Zidaneho zahájili rok 2021 opravdu špatně. V lednu Real Madrid vypadl ze španělského Superpoháru a Copa del Rey a navíc každou chvíli ztrácel body v lize, což znamenalo, že v té době ztrácel na Atlético až 10 bodů.

Los Blancos si sáhli na dno, ale dokázali znovu povstat jako Fénix z popela. Poslední čtyři měsíce sezóny 2020/21 byly v jejich podání docela úspěšné. 6. února přišla výhra proti Huesce a tento zápas byl začátkem série ligových zápasů bez porážky, která trvala až do 22. května. Real v tomto období zaznamenal v domácí soutěži 13 výher a 5 remíz, a to jim umožnilo bojovat o mistrovský titul až do posledního kola.

V té době aktuální edici Ligy mistrů se Real pod Zidanem dostal do semifinále, kde dopadla lépe londýnská Chelsea. Celkově si Bílý balet za poslední čtyři soutěžní měsíce v sezoně 2020/21 připsal 16 výher, 7 remíz a jednu porážku.

Příchod Ancelottiho

Prázdninové období nepřerušilo dobrou dynamiku týmu, který byl v sezóně 2021/22 prostě nezlomný. V La Lize nikdo nedokázal držet krok s Realem, který si čtyři kola před koncem soutěže zajistil 35. španělský šampionát a bilance hráčů Ancelottiho byla následující: 26 výher, 8 remíz a 4 porážky. Los Blancos zakončili ligovou sezónu s 86 body ze 114 možných (77 %).

Tento výsledek mohl být ještě lepší, ale stojí za to připomenout, že po zajištění titulu se tým plně soustředil na zápasy Ligy mistrů. V průběhu předchozí sezóny vyhrál Real Madrid tři tituly a zaznamenal 39 výher, 8 remíz a 9 proher v 56 zápasech ve všech soutěžích.

Bez porážky

V aktuální sezóně se Merengues z vítězné cesty neodchýlili. Tým Carletta může hrát lépe i hůře, ale vždy vyhraje. Devět vítězství v devíti zápasech je jasným důkazem toho, že Real nemyslí na úspěchy z doby před pár měsíci a stále chce přidávat další.

Žádný jiný klub z pěti nejlepších evropských lig se nemůže pochlubit všemi vítězstvími v této fázi sezony. Real Madrid je vítězným strojem téměř 600 dní a madridistům nebude vadit, pokud by tento stav měl trvat co nejdéle.

Zbyněk je redaktorem webu Bilybalet.cz. Realu Madrid fandí 20 let, od střídání a skvělého výkonu San Ikera ve finále LM. Specializuje se na články o financích Los Blancos a Castillu. Je také otcem ligového dorostence a má tak blízko k mládežnickému fotbalu.


Zdroj: MARCA.com

Přidat komentář

Související články

Operace Kroos & Modrić: Florentino Pérez přechází do akce
Mužstvo

Operace Kroos & Modrić: Florentino Pérez přechází do akce

Situace Luky Modriće a Toniho Kroose se v posledních týdnech změnila. Do celé záležitosti se vložil prezident Realu Madrid Florentino Pérez…
Modrićův agent: Luka pravděpodobně zůstane v Madridu i v následující sezóně
Mužstvo

Modrićův agent: Luka pravděpodobně zůstane v Madridu i v následující sezóně

Pokud jde o Luku Modriće, zdá se, že je vše vyřešeno. Vlado Lemić, hráčův agent, prohlásil, že fotbalista s největší…
Modrić 2025: Klíč k prodloužení smlouvy. Hráč i klub blízko dohody, píše AS
Mužstvo

Modrić 2025: Klíč k prodloužení smlouvy. Hráč i klub blízko dohody, píše AS

Dobrá zpráva pro madridismo. Luka Modrić se chystá prodloužit smlouvu s Realem o další sezónu. Vše se urychlilo po čtvrteční schůze…
Real zvažuje prodloužení smluv s Kroosem a Modrićem, píší MARCA a THE ATHLETIC
Mužstvo

Real zvažuje prodloužení smluv s Kroosem a Modrićem, píší MARCA a THE ATHLETIC

Real Madrid zvažuje prodloužení smluv s Tonim Kroosem a Lukou Modrićem, informuje The Athletic. Oběma hráčům vyprší smlouva 30. června.…