5 důvodů slabší formy Realu: Podcenění soupeřů, Carvajal i Benzemova absence

5 důvodů slabší formy Realu: Podcenění soupeřů, Carvajal i Benzemova absence
Dano Carvajal (zdroj: realmadrid.com)

Dlouho v aktuální sezoně nepoznal Real Madrid pocit porážky, v posledních čtyřech zápasech ovšem hned dvakrát. K tomu si přidejme dvě ligové ztráty v řadě. Vítězství v El Clásiku je najednou zapomenuto. Co za poklesem formy stojí?

Podcenění soupeřů

Bohužel, první důvod je nasnadě. Jednak podcenění papírově slabších soupeřů, zadruhé určité uspokojení a snad i nižší motivace. To vše se podepsalo pod slabšími výkony v Lipsku, proti Gironě i na Rayu Vallecano.

Všechny tři zápasy totiž mají jedno společné – hovorově řečeno – soupeř jezdil po prdeli, zatímco hráči Bílého baletu hráli až příliš pohodlný fotbal. Na favoritovi nebyla vidět potřebná touha vyhrát, i když se třeba tolik nedaří. Na to doplatil.

Benzemova absence

Nejen výše zmíněné ovšem mají všechny zápasy společně. Realu Madrid totiž ani v jednom z nich nepomohl Karim Benzema. Klíčový útočník, který laboruje se svalovým zraněním, ač je otázkou, do jaké míry jde pouze o prevenci před MS.

Například proti Seville ho sice víc než dobře zastoupil Rodrygo, dlouhodobě ale ještě Real Benzemu nahradit nedokáže. A je to naprosto logické, jak chcete nahradit nejlepšího…

Naplno se bohužel ukazuje fakt, kterého se mnoho fanoušků před sezonou obávalo. Bílému baletu prostě chybí útočník číslo dvě. Pokus s Edenem Hazardem nevyšel a Marianovo angažmá asi ani netřeba již víc komentovat.

Špatné Carvajalovy výkony

Určitě nelze házet ztráty týmu na jednoho hráče, pokud bych ale měl někoho negativně vypíchnout, bude to Dani Carvajal. Zatímco během podzimu se španělský bek dostal do výborné formy, v posledních utkáních patřil k nejhorším.

Nejenže se Real nedočkal od Carvajala potřebné pomoci v ofenzivě, především ho ničily jeho chyby v defenzivní činnosti. S tradiční oporou týmu si křídla soupeře většinou věděla rady a právě ze Španělovy strany hrozilo největší nebezpečí.

Vyvrcholením bylo utkání na Vallecanu, kde Carvajal hloupě zavinil penaltu, kterou domácí rozhodli.

Slabší Luka Modrić

Ještě jedno jméno musím zmínit – Luka Modrić. Rovněž Chorvatovi se totiž v posledních duelech zrovna dvakrát nevedlo a vzhledem k tomu, jak vysokou laťku sám sobě nasadil, to znamenalo problémy.

Především Modrićova kreativita ve finální fázi často vyprchala a Real se tak v tomto směru musel spoléhat na jiné hráče.

MS za dveřmi

Nenápadný, ale možná o to důležitější negativní faktor. Ostatně trenér Carlo Ancelotti sám zmiňoval, že je na hráčích vidět, jak se hlavně nechtějí před MS v Kataru zranit. Světový šampionát prostě reprezentanti nosí chtě nechtě v hlavě.

Zatímco s Realem Madrid spousta hráčů již vyhrála, co se dalo, v národním týmu na velký úspěch čeká. Ať už hovoříme například o Brazilcích nebo dalších národnostech, opravdu se zdálo, že jsou někdy hlavou už v Kataru.

Zmínit opět musíme také Karima Benzemu, u nějž se spekuluje, že šetří sval právě kvůli blížícímu se turnaji…

Podpoř nás

Bez našich čtenářů by naše úsilí bylo k ničemu. Všech si velmi vážíme a zdvořile bychom vás chtěli poprosit o podporu, abychom mohli nadále fungovat na maximum a přinášet opravdu unikátní obsah i denní zpravodajství.

Nechceme to jen tak pro nic za nic. Pokud nás chcete podpořit a ještě si udělat radost, vyberte si něco z naší bohaté nabídky merche. Na našem e-shopu najdete neobvyklé designy triček i mikinu. Děkujeme za podporu!

Podvinho je zakladatelem webu BilyBalet.cz. Realu Madrid fandí už od roku 2002, několikrát ho viděl v akci na Bernabéu i jinde v Evropě. Sám celý život hraje fotbal, v mládeži působil i ve Slavii Praha. Má za sebou také angažmá v deníku Sport, kde působil čtyři roky jako novinář. Aktuálně je fotbalovým trenérem.


Přidat komentář

Související články

Camavinga: Budeme bojovat za všechny, kteří nemohou hrát. Z nominace jsem nadšený
Reprezentace

Camavinga: Budeme bojovat za všechny, kteří nemohou hrát. Z nominace jsem nadšený

Eduardo Camavinga se v rámci mistrovství světa zúčastnil tiskové konference. Záložník Realu Madrid byl mimo jiné dotázán na Karima Benzemu. Karim? „Večerní…
Camavingův mimořádně profesionální přístup k přípravě. Francouz nenechává nic náhodě
Mužstvo

Camavingův mimořádně profesionální přístup k přípravě. Francouz nenechává nic náhodě

Eduardo Camavinga je hráčem budoucnosti. Jeho fyzická síla je nad normou. Není to však jen kvůli čisté genetice. Francouz se o…
OFICIÁLNĚ: Karim Benzema získal Zlatý míč! Courtois vyhrál Yashin Trophy pro nejlepšího brankáře
Mužstvo

OFICIÁLNĚ: Karim Benzema získal Zlatý míč! Courtois vyhrál Yashin Trophy pro nejlepšího brankáře

Všichni fanoušci Realu Madrid čekali na tento den, který konečně přišel a my můžeme oficiálně napsat – Karim Benzema získal Zlatý…
Camavinga si komplikuje cestu na mistrovství světa. Deschamps záložníka kritizoval
Mužstvo

Camavinga si komplikuje cestu na mistrovství světa. Deschamps záložníka kritizoval

Eduardo Camavinga měl ideální příležitost udělat ve francouzském národním týmu velký krok vpřed. Jeho výkon s Dánskem ale vyvolal u Didier…