Vini nejlepším hráčem Ligy mistrů ze sezónu 2023/24. Bellingham nejlepším mladým hráčem

Vini nejlepším hráčem Ligy mistrů ze sezónu 2023/24. Bellingham nejlepším mladým hráčem
Vini slaví gól do sítě Dortmundu (zdroj: realmadrid.com)

Komise technických pozorovatelů UEFA zvolila Viniho Júniora nejlepším fotbalistou sezony 2023/24 v Lize mistrů. Nejlepším mladým hráčem byl vyhlášen dvacetiletý Jude Bellingham. Čtveřice hráčů Los Blancos se dostala do nejlepší sestavy ročníku.

Vinícius zazářil zejména na jaře. Ve skupině vynechal třiadvacetiletý hráč 3 zápasy kvůli dvěma zraněním, ale ve zbylých 3 vstřelil 2 góly a na 3 přihrál. Ve vyřazovací fázi pak zaznamenal: gól ve dvojzápase proti Lipsku, 2 asistence proti Manchesteru City, 2 góly proti Bayernu Mnichov a gól ve finále proti Borussii Dortmund.

Viniho statistiky:

Počet zápasů: 10

Minuty: 901

Góly: 6

Asistence: 5

Celková naběhaná vzdálenost: 99,3 km

Maximální rychlost: 34,7 km/h.

UEFA také oznámila, že Jude Bellingham byl zvolen za nejlepšího mladého fotbalistu sezóny. Stojí za to připomenout, že Vinícius tento titul získal v roce 2022.

Judovy statistiky:

Počet zápasů: 11

Odehrané minuty: 993

Góly:  4

Asistence: 5

Přesnost přihrávek: 90,5 %

Naběhaná vzdálenost: 117,5 km.

Nejlepší jedenáctka sezóny 2023/24:

Kobel – Carvajal, Rüdiger, Hummels, Maatsen – Sabitzer, Bellingham, Vitinha – Foden, Kane, Vini Jr.


Zdroj: uefa.com

2 Komentářů

 • Avatar

  Dneska samé dobré zprávy?
  – Joselu koupen Realem. Zaslouží si to. A ke konci kariéry si nejenom splnil sen, ale vyhrál ligu i LM. Může být jeho poslední, ale třeba taky ne?
  – Nejvíce hráčů Realu v 11 LM.
  – Lucas prodloužil o rok.
  – A zakončí to večer ten Mbank? Jsem zvědav, jestli to teda bude větší prezentace nebo ne.

  0
  0
 • Avatar

  Ubrečený pokakánek Ivan San Antonio, presstitut z katalánského Sportu, se přiznal ke své obří frustraci a závisti v článečku na polském webu. Je to dlouhé, tak jen citace na pobavení:

  – Říká se, že Real Madrid neprohrál finále od roku 1981, a je to pravda. Co naopak neříkají, je to, že od prohry s Liverpoolem v onom roce uplynulo 17 let, aniž by si k tomu poháru přičichli.
  – O kolik je patnáct víc než sedm? Nebo 9 než 24? Záleží na tom, že je něco 28 nebo 19? Jsou to jen čísla, nic víc.
  – Ten, který nikdy neprohrává finále, král Evropy, monarcha kontinentu, bílá legenda, klub, který se proměnil v historii, pán vesmíru, šéf světového fotbalu. To vše se změnilo v chladné číslo, oběť vlastního vnímání fotbalu, které nemá nic společného se samotnou podstatou tohoto fotbalu. Jednoho dne se Real Madrid přestal radovat z toho, že se stal úřednickým, nudným klubem, posedlým tím, aby si udělal další zářez na revolveru. :joy:
  – Od roku 1981 do roku 2024 vyhráli všechna finále, ve kterých hráli. V Realu Madrid je to vše, na čem záleží, a hrdě to přiznávají, spokojeni s byrokratizací zisku titulu, který na druhou stranu popírají, protože jejich prezident se rozhodl jej zrušit vytvořením Superligy. Superliga pohřbí to, co je údajně učinilo velkými. Existuje snad větší důkaz pohrdání zbytkem sportu a kluby? Existuje větší pohrdání než od člověka, který se považuje za jedničku v soutěži, kterou institucionálně pohrdá? Real Madrid je dnes jen číslo.
  – Vyhrát, vyhrát, vždycky vyhrát. Vyhrát nade vše a za každou cenu, ospravedlnit vše, co se na cestě stalo, protože účel světí prostředky. To, co bylo, zůstane zapomenuto v krabici hanby. Vlajka vztyčená při remíze Bayernu na Bernabéu. Nebo zrušený gól Lipska. Nedá se spočítat, jak bezcitně madridismo slaví úspěchy v situacích, které jim přály. Málokdo si vzpomene na podivné okolnosti, za nichž Los Blancos ve dvou finále porazili Atlético Madrid…

  Co k tomu dodat? Chudáček nezvládá, to už známe.. akorát některé lži, jako s těmi dvěma finále nebo že popíráme titul, to jsem doteď neslyšel. Ty různé lži a bajky budou projev jejich psychózy a frustrace, proto jich chrlí takové množství.

  1
  0

Přidat komentář

Související články

Dehispanizace versus normy UEFA. Bude moct Real zaregistrovat 25 hráčů pro Ligu mistrů?
Liga mistrů

Dehispanizace versus normy UEFA. Bude moct Real zaregistrovat 25 hráčů pro Ligu mistrů?

Real Madrid musí splnit normy UEFA, aby mohl pro příští ročník Ligy mistrů zaregistrovat kompletní pětadvacetičlenný kádr. Tomu všemu nepomáhá…
Čínské velvyslanectví podalo protest u Realu Madrid kvůli urážlivé písni
Liga mistrů

Čínské velvyslanectví podalo protest u Realu Madrid kvůli urážlivé písni

Čínské velvyslanectví ve Španělsku podalo oficiální protest u Realu Madrid kvůli nedávným výrokům fanouška Los Blancos. Ty byly označeny za…
Rodri: Slova Rodryga o tom, že jsme nejlepší? Kdepak. Nejlepší je Real Madrid, zaslouží si toto označení
Liga mistrů

Rodri: Slova Rodryga o tom, že jsme nejlepší? Kdepak. Nejlepší je Real Madrid, zaslouží si toto označení

Španělský záložník ve službách Manchesteru City Rodri reagoval na slova Rodryga Goese, který před finále Ligy mistrů pochválil anglického mistra.…
Absurdní komentář katalánského deníku SPORT: Real se žene za tituly, které považuje za bezvýznamné
Liga mistrů

Absurdní komentář katalánského deníku SPORT: Real se žene za tituly, které považuje za bezvýznamné

Novinář katalánského deníku SPORT Ivan San Antonio neměl v posledních dnech lehké spaní. Jak jinak si totiž vysvětlit neskutečně absurdní…