37 hráčů, z nichž musí Zinedine Zidane vybrat (8. díl): Mladé pušky

37 hráčů, z nichž musí Zinedine Zidane vybrat (8. díl): Mladé pušky

Nejvíce se nová přestupová politika, zaměřená na mladé hráče, projevila ve složení útočné řady týmu. Real Madrid má nyní pod smlouvami 6 útočníků pod 24 let. Marco Asensio je již ve věku, kdy by od něj tým vyžadoval konstantní výkony na nejvyšší úrovní. Těžkou pozici má Borja Mayoral, který se pravděpodobně do týmu neprosadí. Zkušenosti potřebují sbírat Brahim, Vinícius a Rodrygo, stejně jako záložník Reinier. Otazník visí nad Jovićem.

Brahim Díaz (20 let, smlouva do 30. června 2025)

Od tohoto malého štírka si Real Madrid hodně slibuje. Je však na Brahimovi, aby i on trochu přehodnotil svůj další krok. Klub se jej totiž v lednu snažil odeslat na hostování, Brahim však chtěl zůstat v blízkosti Zidana a učit se od něj. Potřebuje však hrát. A to v Madridu v příštím roce nebude.

Vinícius Júnior (19 let, smlouva do 30. června 2025)

Stopka, kterou koronavirus vystavil La Lize, trochu přibrzdila jeho rozlet. Zinedine Zidane s ním ale bude počítat i pro další rok, to bezpochyby. Real Madrid vytrvale odmítá nabídky na tohoto hráče, zejména ze strany PSG. Příslib pro budoucnost to rozhodně je veliký.

Rodrygo (19 let, smlouva do 30. června 2025)

I on je budoucností Realu Madrid. Stále je to však diamant nevybroušený. Svědčí mu však působení v týmu. Na rozdíl od Brahima se dokáže již nyní prosazovat. S očekávaným odchodem Balea a Lucase se dá očekávat i více minut pro Rodryga.

Reinier (18 let, smlouva do 30. června 2026)

Pro třetího z brazilského talentovaného tria se nic nezmění. Je ve věku, kdy si jej Real Madrid ještě pro příští rok nechá v Castille pod dohledem Raúla. A občas, třeba na Copu, nakoukne do áčka, aby okusil tu pravou atmosféru Realu Madrid.

Marco Asensio (24 let, smlouva do 30. června 2023)

Chencho sice ještě letos vinou komplikovaného zranění nezasáhl ani do jednoho soutěžního zápasu, pro Real Madrid alespoň vybojoval prvenství v turnaji FIFA. Hladový však bude po soutěžních utkáních. Zidane jej měl vždy rád, určitě mu dá prostor v příštím roce. Snad ze sebe Marco zase vymačká to nejlepší!

Luka Jović (22 let, smlouva do 30. června 2022)

Velký otazník v týmu Realu Madrid. Přišel s velkou slávou z německé Bundesligy, jako by mu to však spíše uškodilo. Luka se s tlakem srovnává jen velice těžko. Na hřišti působí mdlým dojmem, bez zájmu… A ještě si zadělal na problém kontroverzním úprkem, byť s vědomím klubu, do Bělehradu v čase pandemie. Situaci kolem něj sleduje Tottenham a Chelsea. Bude to pro něj vysvobozením?

Borja Mayoral (22 let, smlouva do 30. června 2021)

V Levante dal sice letos šest branek, to však není nic, co by vám mělo zaručit místo v kádru Realu Madrid. Smlouva mu za rok a čtvrt končí. Nejspíše proto přestoupí již v létě jinam.


5 Komentářů

Přidat komentář

Související články

Relevo: Real už zná datum Mbappého představení na Santiago Bernabéu
Mužstvo

Relevo: Real už zná datum Mbappého představení na Santiago Bernabéu

Po sedmi letech „telenovely“ mezi Realem Madrid, PSG a samotným hráčem je už nyní akvizice Kyliana Mbappého považována za nejmedializovanější…
Carvajal: Fotbal není matematika, nejde o to, dát dohromady dobré hráče
Mužstvo

Carvajal: Fotbal není matematika, nejde o to, dát dohromady dobré hráče

Dani Carvajal poskytl rozhovor deníku MARCA. Španěl se rozpovídal především o své uplynulé sezoně a o nejpamátnějších momentech, které ho…
Rodrygo nehodlá opustit nový projekt Realu Madrid
Mužstvo

Rodrygo nehodlá opustit nový projekt Realu Madrid

Rodrygo nemá v úmyslu opustit Real Madrid a klub ho nehodlá pustit i přes nabídky z PSG a City. Celá…
Novinář z rozhovoru s Ancelottim: Řekl, že na mistrovství světa klubů nepojedou
Mužstvo

Novinář z rozhovoru s Ancelottim: Řekl, že na mistrovství světa klubů nepojedou

Slova Carla Ancelottiho pro Il Giornale vyvolala velkou debatu, ačkoli sám trenér ujišťuje, že byl špatně pochopen. Novinář, který rozhovor…