37 hráčů, z nichž musí Zinedine Zidane vybrat (8. díl): Mladé pušky

  37 hráčů, z nichž musí Zinedine Zidane vybrat (8. díl): Mladé pušky

  Nejvíce se nová přestupová politika, zaměřená na mladé hráče, projevila ve složení útočné řady týmu. Real Madrid má nyní pod smlouvami 6 útočníků pod 24 let. Marco Asensio je již ve věku, kdy by od něj tým vyžadoval konstantní výkony na nejvyšší úrovní. Těžkou pozici má Borja Mayoral, který se pravděpodobně do týmu neprosadí. Zkušenosti potřebují sbírat Brahim, Vinícius a Rodrygo, stejně jako záložník Reinier. Otazník visí nad Jovićem.

  Brahim Díaz (20 let, smlouva do 30. června 2025)

  Od tohoto malého štírka si Real Madrid hodně slibuje. Je však na Brahimovi, aby i on trochu přehodnotil svůj další krok. Klub se jej totiž v lednu snažil odeslat na hostování, Brahim však chtěl zůstat v blízkosti Zidana a učit se od něj. Potřebuje však hrát. A to v Madridu v příštím roce nebude.

  Vinícius Júnior (19 let, smlouva do 30. června 2025)

  Stopka, kterou koronavirus vystavil La Lize, trochu přibrzdila jeho rozlet. Zinedine Zidane s ním ale bude počítat i pro další rok, to bezpochyby. Real Madrid vytrvale odmítá nabídky na tohoto hráče, zejména ze strany PSG. Příslib pro budoucnost to rozhodně je veliký.

  Rodrygo (19 let, smlouva do 30. června 2025)

  I on je budoucností Realu Madrid. Stále je to však diamant nevybroušený. Svědčí mu však působení v týmu. Na rozdíl od Brahima se dokáže již nyní prosazovat. S očekávaným odchodem Balea a Lucase se dá očekávat i více minut pro Rodryga.

  Reinier (18 let, smlouva do 30. června 2026)

  Pro třetího z brazilského talentovaného tria se nic nezmění. Je ve věku, kdy si jej Real Madrid ještě pro příští rok nechá v Castille pod dohledem Raúla. A občas, třeba na Copu, nakoukne do áčka, aby okusil tu pravou atmosféru Realu Madrid.

  Marco Asensio (24 let, smlouva do 30. června 2023)

  Chencho sice ještě letos vinou komplikovaného zranění nezasáhl ani do jednoho soutěžního zápasu, pro Real Madrid alespoň vybojoval prvenství v turnaji FIFA. Hladový však bude po soutěžních utkáních. Zidane jej měl vždy rád, určitě mu dá prostor v příštím roce. Snad ze sebe Marco zase vymačká to nejlepší!

  Luka Jović (22 let, smlouva do 30. června 2022)

  Velký otazník v týmu Realu Madrid. Přišel s velkou slávou z německé Bundesligy, jako by mu to však spíše uškodilo. Luka se s tlakem srovnává jen velice těžko. Na hřišti působí mdlým dojmem, bez zájmu… A ještě si zadělal na problém kontroverzním úprkem, byť s vědomím klubu, do Bělehradu v čase pandemie. Situaci kolem něj sleduje Tottenham a Chelsea. Bude to pro něj vysvobozením?

  Borja Mayoral (22 let, smlouva do 30. června 2021)

  V Levante dal sice letos šest branek, to však není nic, co by vám mělo zaručit místo v kádru Realu Madrid. Smlouva mu za rok a čtvrt končí. Nejspíše proto přestoupí již v létě jinam.


  5 Komentářů

  Přidat komentář

  Související články

  Ancelotti nabídl Modrićovi, aby se připojil k realizačnímu týmu
  Mužstvo

  Ancelotti nabídl Modrićovi, aby se připojil k realizačnímu týmu

  Za skvělou kariérou Luky Modriće v Realu Madrid se možná brzy zatáhne opona. Nemusela by to však být konečná. Podle zdrojů…
  Tvrdá konkurence Premier League. 10 klubů inkasovalo víc peněz za TV práva než Real
  Mužstvo

  Tvrdá konkurence Premier League. 10 klubů inkasovalo víc peněz za TV práva než Real

  Real Madrid je nadále super prestižní adresou pro naprostou většinu fotbalistů. Čelí ale stále větší finanční konkurenci z anglické Premier…
  Pérezův třetí převrat: Galácticos III, přestavba stadionu a velké příjmy
  Mužstvo

  Pérezův třetí převrat: Galácticos III, přestavba stadionu a velké příjmy

  Když Florentino Pérez připravoval přestavbu Santiaga Bernabéu, měl jasno v tom, že v den slavnostního otevření musí mít Real Madrid zároveň nejlepší…
  Real sráží žluté karty za protesty. Ancelotti to chce s hráči řešit
  Mužstvo

  Real sráží žluté karty za protesty. Ancelotti to chce s hráči řešit

  Real Madrid přišel v zápase na půdě Raya Vallecana nejen o dva body po remíze 1:1, ale také o dva…